Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Сюжетно рольова гра « ЧАСТУВАННЯ»



Мета: розвивати у дітей уміння реалізовувати ігровий задум.

 

Ігровий матеріал: предмети-замінники, ігровий посуд, іграшкові собачки, пухнастий комір.

 

Підготовка до гри: читання та обговорення розповіді Н. Калініної «Помічники».

 

Ігрові ролі: кухар.

 

Хід гри

Вихователь може використовувати різні варіанти гри залежно від того, на що спрямовані ігрові дії.

 

Варіант І

Вихователь запрошує до себе у гості всіх дітей.

В и х о в а т е л ь. Сьогодні я хочу пригостити вас тістечками, але спочатку їх необхідно напекти. Бачите: у мене багато тіста в каструлі! (Показує велику дитячу каструлю, наповнену деталями будівельного матеріалу — жовтими або червоними півсферами.) Тістечок багато вийде, усім вистачить. Сідайте ось сюди, на килим, відпочивайте, а я готуватиму. Вихователь розсаджує дітей таким чином, щоб їм було видно, що він робить. Свої дії вихователь супроводжує поясненнями.

В и х о в а т е л ь. Візьму великий лист (кришка коробки від настільно-друкарської гри) та покладу на нього «тістечка». (Виконує кругові рухи, що нагадують скачування кульки, і кладе

її на «лист».) Усім «тістечка» зробила. Тепер їх можна «пекти в духовці». (Ставить лист в імпровізовану духовку. Через кілька секунд виймає лист.)

«Тістечка» вже спеклися! (Ставить лист на стіл, нюхає «тістечка».)

Як смачно пахнуть! Зараз спробую одне. Вихователь показує, як це слід робити у грі, говорить, що вони

смачні, солодкі. Потім «пригощає» кожну дитину. Запитує дітей, чи сподобалися їм «тістечка».

Потім пропонує «напекти тістечок» для ляльок, спонукаючи дітей до самостійної гри.

 

Варіант ІІ

Ігрові дії дітей спрямовані на вихователя. Вихователь пропонує дітям погратися. (Кількість дітей, які

беруть участь у грі, може різнитися.) Вихователь говорить дітям, що вона щойно повернулася з подорожі, стомилася і зголодніла.

В и х о в а т е л ь. А чи можете ви мене погодувати? Хто мені приготує що-небудь поїсти? Погляньте: скільки я привезла продуктів. Що ж ви мені приготуєте? Ось у ящику лежать «капуста» і «морквина» (показує зелену кульку і червоний конус). Можна «суп смачний зварити». А чи у вас є посуд? Що ви варитимете у каструлі? А для чого сковорідка? Хто зварить мені компот? Після цього вихователь допомагає кожному індивідуально «приготувати їжу», показує дітям не більш одного-двох ігрових

дій щодо приготування їжі. Потім діти «годують» вихователя. Вихователь дякує дітям, пропонує іншим дітям «скуштувати» страви.

 

Варіант ІІІ

Ігрові дії дітей спрямовані на іграшки.

В и х о в а т е л ь (залучаючи дітей до гри). Діти, йдіть швидше всі сюди! До нас завітали різні тварини, але вони чомусь сумні, говорять, що хочуть їсти. Вихователь заспокоює тварин, розповідає їм, які смачні супи, каші компоти можуть «варити» діти. Запитує в дітей, чи можуть вони приготувати їжу і погодувати тварин. Потім вихователь спонукає кожну дитину до прийняття ігрової мети: «Ось ця киця обрала тебе, Ксеніє! Що ти їй приготуєш?» Якщо дитина не може впоратися з поставленим перед нею завданням, вихователь пропонує їй який-небудь свій варіант: «Я здогадалася, що твоя киця найбільше полюбляє суп із рибки». Киця на знак згоди «нявчить». Так, по черзі, кожній дитині вихователь дає по іграшці та сприяє прийняттю індивідуальної ігрової мети. Коли всі «тварини знайшли своїх господарів», вихователь пропонує дітям узяти необхідні «продукти» з ящиків із предметами-замінниками. Під час того, як діти «готують їжу», вихователь запитує у дітей:

— Як поводиться киця? Вона слухається тебе, Поліно, не заважає готувати? А що ти їй вариш? Вона любить, щоб каша була солодкою. Ти покладеш у кашу цукор?

— Песику, ти радий, що тобі Вітя варить м’ясо? Ось тут сиди і не лізь у каструлю, а то ще обпечешся - плита гаряча.

Потім діти «годують тварин». «Тварини дякують» дітям. Вихователь може продовжити сюжет: запропонувати «погуляти з тваринами», «покласти їх спати», погратися з ними.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 230; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь