Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Сюжетно рольова гра « КІШКА»



 

Мета: розвивати у дітей здатність грати роль тварини.

 

Ігровий матеріал: предмети-замінники, іграшки.

 

Підготовка до гри: ознайомлення із зовнішнім виглядом кішки за картинками, ілюстраціям; читання віршів і розповідей про кішку і кошенят.

 

Ігрові ролі: кішка, кошенята.

 

Хід гри

Вихователь може розпочати гру із появи кошеняти в групі.

В и х о в а т е л ь. Діти, хто це до нас завітав? Та це ж маленьке кошенятко, яке загубило маму. (Звертаючись до кошеняти.) Не плач, любе кошенятко! Я твоя матуся. Я кішка. (Звертаючись до дітей.) У мене пухнаста шерстка і м’які лапки (показує). У мене довгий хвіст і маленькі вушка (показує уявний хвіст, а потім вушка). Я люблю пити молочко, їсти сметану, обожнюю ловити мишок. Найбільше я люблю грати з клубочками з ниток або з м’ячиком. Закотиться м’ячик під стілець, а я його дістаю лапкою. І ще... Я люблю грати зі своїми дітками. Мені подобається, коли мене пестять. Моєму маленькому синочку ні з ким гратися. Ось були б у нього друзі-кошенята, вони б гралися разом, лазили б по драбинках, бігали за м’ячами. Хто хоче бути моїми «кошенятами»?

Коли діти увійдуть до образу «кошенят», вихователь пропонує: «Кошенята, покажіть ваші вушка. А хвостики у вас є? А що ви любите їсти? Як ви любите грати? Як ви нявчите?»

Потім вихователь пригощає «кошенят» молочком, використовуючи вигадані чашки (долоньки разом), примовляє: «Цьому кошеняті налила, і цьому налила, і це кошеня не забула».

 

Рекомендації до гри

Далі вихователь може продовжити гру у різних напрямах (залежно від його творчості), але тільки за умови, що цього хочуть діти, що у них зберігся інтерес до гри. Завершити гру можна так. Вихователь говорить, що «мамі-кішці» потрібно йти на роботу, а «кошенята» можуть погратися самостійно або зайнятися будь-якими справами.

 

Сюжетно рольова гра « ДИТЯЧИЙ САДОК»

Мета: збагачувати враження дітей; уточнити їхні знання про працю дорослих у дитячому садку; викликати бажання обіграти ролі, виявляти турботу про вихованців дитячого садка; розкривати в ігрових діях значення праці дорослих для добробуту дітей; виховувати доброзичливе ставлення дітей до спільних ігор, одне до одного; розвивати комунікативні, творчі здібності, мислення, уяву.

 

Підготовка до гри: спостереження за працею помічника вихователя в груповій кімнаті; проведення дидактичних ігор: «Улаштуємо для ляльки групову кімнату», «Улаштуємо для ляльки

спальну кімнату» (ігрові дії: розстилати, застилати постільну білизну; роздягати, одягати ляльку; укладати її спати; співати колискові, примовлянки), «Ляльки за обідом» (ігрові дії: мити

руки, накривати на стіл, годувати, дякувати, прибирати); спостереження за працею помічника вихователя в спальній кімнаті; спостереження за працею помічника вихователя в їдальні; читання уривків із вірша Н. Забіли «Про дівчинку, яка нічого не їла»; Г. Бойка «Маленькі кухарі»; М. Благініної «Обідати»; оповідання Н. Забіли «Ясоччин садок»; К. Чуковського «Мийдодір»; Г. Демченко «Таня».

 

Ігрові ролі: вихователь, помічник вихователя, музичний керівник, кухар, медсестра, діти.

 

Хід гри

Вихователь розпочинає гру з екскурсії дитячим садочком. Під час екскурсії вихователь звертає увагу дітей на те, що у дитячому садочку багато дітей. Усім у садочку живеться весело і цікаво,

тому що про них піклуються дорослі: вихователь грається з дітьми, навчає їх; няня годує дітей, прибирає у кімнатах; медсестра стежить за станом здоров’я дітей, робить щеплення; музичний

керівник проводить музичні заняття; кухар готує їжу тощо. Після екскурсії вихователь запитує дітей, що вони бачили, і пропонує кожному спробувати бути «кухарем», «нянею», «вихователем», «музичним працівником». Вихователь може спочатку сам показати дії з предметами. Наприклад, граючи роль кухаря, вихователь добирає необхідні предмети для приготування супу: каструлю, ложку, моркву, картоплю тощо. При цьому вихователь використовує предмети-замінники. Після цього пропонує одному з дітей «зварити суп».

 

Рекомендації до гри

Вихователь може розігрувати декілька сюжетів. Поступово відбувається злиття декількох сюжетів у єдину цікаву гру.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 299; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь