Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Сюжетно рольова гра « ПОДОРОЖ РІЧКОЮ



 

Мета: розвивати інтерес у грі; формувати позитивних взаємини між дітьми; виховувати у дітей повагу до праці працівників флоту.

 

Ігровий матеріал: будівельний матеріал; кухонний посуд; ігрові набори «Лікарня», «Перукарня»; штурвал; рятівний круг; прапорці; ляльки; предмети-замінники; пластмасові човники, катери, теплоходи; надувний басейн; кашкет капітана; бінокль; рупор; трап; якір на ланцюжку.

 

Підготовка до гри: цільові прогулянки до річки; читання віршів про моряків та флот; ігри зі старшими дітьми; проведення гри-заняття «Подорож Ясочки на теплоході»; читання уривків із

книги Б. Житкова «Що я бачив?» («Пароплав», «Пристань», «На пароплаві є їдальня» та ін.); аплікація з готових геометричних фігур на тему «Теплохід».

 

Ігрові ролі: капітан,  матрос, керманич, кухар, лікар, перукар.

 

Хід гри

Спочатку вихователь організовує екскурсію до річки, розповідає про водні види транспорту.

У групі вихователь показує дітям картину із зображенням пароплава та уточнює знання дітей про працю людей, які на ньому працюють (капітан, помічник капітана, керманич, матроси,

кухар, лікар), про приміщення та предмети, які є на пароплаві (каюти, капітанський місток, рубка керманича, штурвал, рятівні круги). Також вихователь може запропонувати дітям намалювати

річковий транспорт. Потім вихователь організовує гру з іграшковим пароплавом:

«побудувати пристань», «покатати на пароплаві ляльок» тощо. Для підготовки до сюжетно-рольової гри слід спільно із дітьми виготовити ігрові атрибути. Дещо діти можуть зробити самостійно, вихователеві необхідно лише їм підказати, що це може знадобитися для гри. Наприклад, квитки, гроші, продукти для сніданку під час поїздки діти вже можуть виготовити власноруч.

Інші атрибути,  наприклад, трубу для пароплава, підзорну трубу для капітана, безкозирки для матросів (картонні обручі) — вихователь робить спільно з дітьми. Ще одним етапом у підготовці до гри може стати перегляд фільму, у якому показана поїздка на пароплаві, і бесіда за його змістом, що підтримує інтерес дітей до теми. Коли у дітей з’явиться стійкий інтерес до гри, вихователь

може запропонувати їм пограти. У дітей середнього віку ще недостатньо розвинені організаційні вміння, тому вихователь бере участь у грі.

Спочатку діти будують «теплохід» і обладнують його: з будівельного матеріалу майструють «крісла», споруджують «кухню» і «буфет» (переносять із лялькового куточка плиту, посуд,

столик), роблять  «каюти» і «кабінет лікаря». За допомогою вихователя розміщують у відповідних місцях щогли, якорі, трап, рятівні круги. Після цього за допомогою вихователя розподіляються ролі. Потім «капітан» у рупор голосно оголошує: «Пасажири, заходьте на теплохід, зараз вирушаємо!» Діти займають свої місця. Вихователь дає сигнал до відправлення. «Капітан» командує: «Підняти

якір! Прибрати трап! Повний вперед!» «Матроси» швидко і чітко виконують його наказ: «Теплохід

відпливає!» Діти гудуть і пихкають, зображаючи шум машинного відділення.

Під час подорожі кожний із гравців зайнятий своїми «важливими» справами. «Мами» тримають на руках ляльок, піднімають їх до віконця, щоб було видно «береги річки»; інші «пасажири»

прямують у «салон» для відпочинку або «дивитися телевізор». Вихователь улаштовує гру таким чином, що є робота і «лікареві»: він упорядковує кабінет, розкладає, перекладає, протирає «інструменти» — потрібно приймати «відвідувачів». А ось і перший «пацієнт». До кабінету стукає «пасажир», просить «полікувати» його. «Лікар» обережно «мастить рану» і робить наклейку з паперу, садить на стілець. Потім «мами» приходять зі своїми «дітьми».

«Кухарі» також зайняті своїми справами. Вони «годують команду та пасажирів».

 

Рекомендації до гри

Можна також розвинути сюжет із порятунком «потопаючого». На «теплоході» трапилася надзвичайна подія — «пасажир упав у воду». Усі кричать: «Людина тоне! Людина за бортом!» Кидають рятівні круги, піднімають «потопаючого» і швидко ведуть його до «лікаря».

На теплоході можна також улаштувати «перукарню». Після «цікавої подорожі діти повертаються додому».

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 202; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь