Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Використання командних приладів в системах керування



Для вмикання ВМ точно в моменти, які визначені циклограмою, використовуються командні прилади. Вони представляють собою пристрої, які за наперед заданою програмою замикають або розмикають контакти схем керування ВМ. Оскільки ці контакти знаходяться в колах керування ВМ, то вони утворюють систему автоматичного керування технологічним об'єктом.

Командний прилад містить у своєму складі електричний двигун, який через редуктор зі змінним набором передавальних шестерень (які змінюють передаточне число) обертає вал з кулачками. При обертанні валу кулачки замикають і розмикають контакти, які можуть вмикати будь-які ВМ. Тобто всі контакти є керуючими. Кожним контактом керують два кулачки, один з яких розмикає контакти і фіксує його, а другий розмикає(рис.2.10). міняючи положення кулачків на валу, можна задавати моменти включення і виключення контактів.

Рис.2.10. Загальний вигляд кулачка на валу командного приладу.

Крім керуючих контактів командні прилади мають один блокувальний контакт, який служить для автоматичної зупинки двигуна приладу при закінченні циклу. Цим контактом так само керують два кулачки, як описано вище.

Принципова електрична схема приладу зображена на рис.2.11.

Рис.2.11. Електрична схема командного поилалу.


Прилад містить пускову кнопку 1, з допомогою якої вмикається двигун 2. При натискуванні кнопки 1 двигун 2 починає обертатися і зразу ж замикає блокувальний контакт З, який під'єднаний паралельно з кнопкою 1. Тому при відпусканні кнопки 1 двигун буде продовжувати обертатися, про що сигналізує лампочка 4. Замість кнопки може використовуватися вмикач, тоді блокувальний контакт 3 відсутній. При роботі приладу кулачки за програмами (в залежності від їх установлення на валу) будуть замикатися і розмикатися керуючі контакти 5, 6, 7. Після того, як вал, на який насаджені кулачки, здійснить повний оберт, блокуючий контакт розмикається і двигун зупиняється. Час повного оберту вала, або іншими словами, час циклу можна настроювати, змінюючи число передачі редуктора.

Для використання приладу в розглянутій нами системі приготування реакційної суміші необхідно ввести керуючі контакти в кола живлення ВМ і настроїти редуктор на час тривалості циклу І* (або Хв ), тобто один оберт вала повинен виконуватися за час *о- • • Ь»0б. • • *б)-Необхідно також встановити кулачки керуючих контактів в такі положення, щоб вони замикали контакти на час і0 - її (для А, Б, В), Іо - Ь (для Д) і Із - Ї4 (для Г). для іншої схеми відповідно: на час і0 - її (А і В), 10 -14 (Д), Ї2 - Із (Б) і І5 — *б (О-

В приладі також передбачений контакт 9, з допомогою якого можна дистанційно керувати роботою приладу. Наприклад, якщо в реакторі 5 необхідно підтримувати певний рівень реакційної суміші, то в нього можна поставити сигналізатор рівня, який буде замикати контакт 9 при опусканні рівня нижче від заданого. Таким чином, командний прилад буде повторювати до тих пір, доки рівень в реакторі не досягне заданого значення.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 66; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь