Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Синтез логічних систем керування



В простих логічних системах керування послідовність і час технологічних операцій (стадій) залежать від стану об'єкта керування тільки в поточний момент часу. Стан об'єкта керування визначається з допомогою встановлених на ньому первинних перетворювачів (з дискретним вихідним сигналом). В більшості таких систем для керування використовуються \ електричні кола (кола керування), які мають два вільних кінці (двополюсники) і з допомогою яких вони можуть вмикатися в електричні кола виконавчих механізмів. Такі системи часто. називають двополюсними системами керування. Двополюсник представляє собою схему, яка складена із замкнутих і розімкнутих контактів реле (або іншого безконтактного комутуючого пристрою), кожен з яких спрацьовує при одержанні сигналу від свого первинного перетворювача (давача).

Таким чином, кожен двополюсник незалежно керує своїм виконавчим механізмом. Завдання полягає в тому, щоб створити такий двополюсник (таку логічну сітку), який спрацьовував би (вмикав ВМ) тільки при певних комбінаціях станів контактів первинних перетворювачів.

Допустимо, що необхідно спроектувати систему автоматичного відбраковування деталей в залежності від числа дефектів на них. Для цього над конвеєром, яким рухаються деталі, встановлені три дефектоскопи (рис.2.23.), які при знаходженні дефекту вмикають відповідні реле А, В, Д. За технічними умовами необхідно, щоб при одночасному виявленні двох або трьох дефектів електричний штовхач С скидав деталь з конвеєра. Реле дефектоскопів повинні мати певну кількість нормально замкнених і нормально розімкнених контактів, які мають бути так з'єднані між собою всередині двополюсника, щоб він замикався при появі двох чи трьох дефектів і тим самим міг вмикати штовхач С.

А     В     Д

7777 77

(Ш\           '

7777

У 77 ____________

Рис.2.23. Принципова схема штовхача.


«і

Для використання апарату алгебри логіки умови роботи схеми керування, описані словесно, необхідно записати у вигляді таблиці станів.

В таблиці станів перебираються всі можливі комбінації станів трьох реле (А, В, Д) і вказуються стан виконавчого механізму (штовхача) для цих комбінацій. Таблиця заповнюється наступним чином. Якщо пристрій (реле або ВМ) працює, його стан позначається цифрою " 1", якщо не працює - " 0". При цьому кожний рядок станів реле А, В, Д представляє собою двійкове число (необхідно слідкувати, щоб не пропустити будь-який із можливих станів).

Із таблиці станів (табл. 2.4) видно, що штовхач С повинен спрацьовувати або в стані З, або в стані 5, або в стані 6, або в стані 7. Таким чином, двополюсник повинен містити 4 паралельні вітки, кожна з яких замикається тільки при одному стані двополюсника. Умови замикання кожної вітки видно із рядка таблиці 2.4. для відповідного стану.

Таблиця 2.4.

 

 

 

№ стану

Стан реле

Стан ВМ

А В д
0 0 0 0 0
1 0 0 1 0
2 0 1 0 0
  0 1 1 1
4 1 0 0 0
5 1 0 1 1
6 1 1 0 1
7 1 1 1 1

Якщо С означає вислів " коло штовхача С замкнуто", А - " спрацювало реле А"; В -" спрацювало реле В"; Д - " спрацювало реле Д", то загальна логічна функція запишеться наступним чином:

С = ~АВД + АВД + АВД + АВД

Цей вираз читається наступним чином: штовхач С спрацює, якщо спрацюють реле В і Д і не спрацює реле А; або, якщо спрацюють реле А і Д і не спрацює реле В; або, якщо спрацюють реле А і В і не спрацює реле Д; або, якщо спрацюють реле А, В і Д.

Із логічного виразу видно, що для реалізації такої схеми необхідно 12 контактів, по 4 у кожного оеле (гжс.2.24Л


л


А


Б


д


 


В

В


с


 

 

_ д _-  
5^-1

 

д ^
о --------------------------  

Рис.2.24. Електрична схема штовхача.

Даний двополюсник можна спростити, використовуючи перетворення логічних виразів? а наведеними правилами.

с=1вд+авд+ав'д+авд=Д'(ав+ав)+ав

результуючий вираз складається з двох складових, тобто двополюсник має дві паралельні вітки. Одна вітка складається із нормально розімкненого контакту Д і послідовно

з ним з'єднаної групи контактів (АВ + В А). Ця група контактів містить дві паралельні вітки, в одній з яких знаходиться послідовно включені нормально замкнутий контакт реле А і нормально розімкнений контакт реле В.

Друга вітка складається із двох послідовно включених нормально розімкнених реле А і В. В другій вітці послідовно з'єднані нормально розімкнений контакт реле А і нормально замкнений контакт реле В.

Спрощений варіант двополюсника зображений на рис. 2.25. В порівнянні з попереднім спрощений варіант має на 5 контактів менше.

Б

Рис.2.25. Спрощена електрична схема штовхача.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 46; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь