Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Реалізація систем керування на логічних елементах



Сигнали від давачів можуть представляти собою пневматичні і електричні сигнали, а також певні стани контактів реле. Для створення систем керування необхідно використовувати сигналізовані логічні елементи " І", " АБО", " НІ". Такі елементи випускаються як для роботи з електричними сигналами так і з пневматичними сигналами.

Розвиток систем автоматизованого керування періодичними процесами йде від використання релейно-контактних систем програмного керування і програмних регуляторів до створення систем керування з допомогою пневматичної агрегатно-модульної системи засобів циклічної автоматики " ЦИКЛ", комплексу пневматичних засобів ЦЕНТР-ЛОГІКА або мікро-керуючих обчислювальних комплексів на інтегральних схемах (мікропроцесори). Тоді система автоматизованого керування розглядається як локальна підсистема структури АСКТП.

Мікропроцесор представляє собою електронний пристрій, який складається із однієї або кількох програмно керованих великих інтегральних схем. На базі мікропроцесорної техніки створені нові керуючі пристрої - мікропроцесорні контролери. Вони представляють собою керуючий обчислювальний пристрій. Типовий мікропроцесорний контролер повинен включати в себе такі елементи:

мікропроцесор;

запам'ятовуючий пристрій;

пристрій зв'язку з об'єктом;

пристрій індикації, реєстрації, контролю і зв'язку з оператором;

спеціалізоване програмне забезпечення - технологічне програмування. Технічні вимоги до мікропроцесорних контролерів (характер програмного забезпечення ПЗО, МПК) суттєво залежать дів технологічного процесу (і відповідно від характеру і об'єму інформації), тобто від об'єкту керування. Так для об'єктів періодичної дії мікропроцесорні контролери оснащуються спеціальною мовою (програмами) на основі алгебри логічних функцій. Для об'єктів неперервної дії необхідна інша мова програмування. За технологією відповідні контролери називають Ломіконтами (логічний мікропроцесорний контролер). Можливість створення МПК, заданих забезпечувати вимоги об'єктів обох класів, не представляє технічних труднощів. А для цього необхідно створити універсальну мову гехнологічного програмування.

Для обгрунтування вибору МПК необхідно знати число входів і виходів (каналів керування) і співвідношення вартості МПК і об'єкта кеоування.


V

Використання МПК є доцільним, якщо його вартість не перевищує 10% від вартості обладнання. Реміконт Р-100, Р-110, Р-120, Р-130, Ломіконт Л-110, Л-120.

Призначення Ломіконта. Ломіконт - багатоцільовий контролер загальнопромислового призначення. Виконує наступні функції: здійснює обробку дискретних і аналогових вхідних сигналів; формує дискретні, аналогові і імпульсні вихідні сигнали; здійснює логічні операції керування; паралельно з логічним керуванням здійснює складну обробку аналогових сигналів (в т.ч. фільтрацію, інтегрування, Ш-регулювання, інтерполяцію за часом і за параметром); дозволяє виводити текстову інформацію про процес і поточне значення параметрів на дисплей - для спостереження за ходом процесу і на друкуючий пристрій - для документування інформації про процес керування.

Ломіконт може працювати як у складі розподіленої АСКТП, так і автономно, вирішуючи комплекс завдань логічного керування, регулювання, представлення і документування інформації про процес керування.

Ломіконт - програмований контролер, але для роботи з ним не потрібні програмісти. Складати для Ломіконта програму керування конкретним об'єктом може проектувальник схеми керування, не знайомий з методами програмування, і працювати з ним може експлуатаційний персонал, який обслуговує традиційну релейну і аналогову апаратуру і не знайомий з обчислювальною технікою.

Ломіконт поставляється з заводу-виготовлювача повністю готовим до роботи і програмується (настроюється) на вирішення потрібної задачі безпосередньо на об'єкті з допомогою інтелектуального пульта зі своїм автономним мікропроцесором, який має екран і спеціалізовану клавіатуру. В процесі такої настройки оператор вводить в Ломіконт алгоритм логічного керування конкретним об'єктом, задає режим роботи Ломіконта. Робота оператора з пульта здійснюється в аналоговому режимі з автоматичним контролем правильності дій оператора. При відключенні живлення програма керування об'єктом, введена оператором в Ломіконт, і інформація про поточний стан процесу керування збігаються.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 63; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь