Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Порядок передачі речового майна



 з  одного  підрозділу  ДО іншОГО

В роботі начальника речової служби військової частини поряд з питаннями, пов’язаними із забезпеченням особо-вого складу належним речовим майном, виникає необхідність передачі речового майна з одного підрозділу в інший. Як правило, ця передача здійснюється в таких випадках:

- при переводі військовослужбовців з одного підрозділу в іншій;

- при передачі інвентарних речей із підрозділу в підрозділ.

При переводі військовослужбовців строкової служби з одного підрозділу в інший речове майно передається з військовослужбовцями відповідно наказу МО 1979 року №260 частина І (ст. 73).

У відповідності з вимогами цього наказу при переводі військовослужбовців строкової служби з одного підрозділу в інший в межах однієї військової частини старшина підрозділу, з якого вибувають військовослужбовці, на підставі карток обліку матеріальних засобів особистого користування ф. 45 після перевірки фактичної наявності і виведення залишків списує майно з книги обліку підрозділів ф. 26 і передає картки ф. 45 у діловодство служби.

У діловодстві служби на підставі карток майно списується з обліку по книзі ф. 27 з підрозділів, які передали, і записується на облік тих підрозділів, до яких прибули військовослужбовці.

Картки обліку майна особистого користування ф. 45 передаються в новий підрозділ під розписку у книзі реєстрації облікових документів ф. 25.

Старшина підрозділу, в який майно військово-службовців передається, звіряє фактичну наявність майна з записами у картках ф. 45 і оприбутковує прибуле речове майно по книзі обліку матеріальних засобів підрозділу ф. 26. Надалі облік майна здійснюється на загальних засадах.

Передача інвентарних речей з одного підрозділу в інший здійснюється за розпорядженням командира військової частини або заступника з тилу як через речовий склад військової частини, так і безпосередньо з підрозділу в підрозділ.

Передача інвентарних речей з підрозділу в підрозділ здійснюється за накладною ф. 2, яка виписується в 3-х екземплярах, з яких один залишається в тому підрозділі, який передає, другий екземпляр залишається в підрозділі, який приймає майно, третій екземпляр передається в речову службу, і з нього здійснюється запис в книгу обліку матеріальних засобів ф. 27. Передача здійснюється шляхом переліку, перевірки якості, розмірів, зросту.

Таким чином, від своєчасної і правильної передачі речового майна з одного підрозділу в іншій залежить повнота забезпечення особового складу належним речовим майном, а також його збереження і правильна експлуатація.

 

Порядок здачі майна на склад

Частини і передача в інші

Військові частини

У відповідності до наказу МО 2006 року №45 в підрозділах для особового складу строкової служби постійно повинно бути три комплекта обмундирування: парадне, повсякденне і робоче, а також спеціальний одяг, передбачений за нормами постачання спецодягу.

Все інше речове майно поступово здається на склад військової частини у наступних випадках:

ü коли закінчився термін експлуатації і при сезонній зміні майна;

ü при здачі в капітальний ремонт, хімчистку та інших випадках.

Речове майно, яке зношене або потребує капітального ремонту, солдати і сержанти строкової служби здають старшині підрозділу під розпис у картці обліку матеріальних засобів особистого користування за ф. 45. Старшина підрозділу прийняте майно повинен привести в порядок, почистити від пилу і бруду, сторонніх предметів, вивернути кишені, зв’язати в пачки і підготувати до здачі на речовий склад частини.

Особливо велика кількість речового майна здається підрозділам на склад військової частини після сезонної зміни обмундирування (в квітні і жовтні), а також при поверненні з таборів, навчань, маневрів; після звільнення особового складу в запас, при передислокації і розформуванні частини.

В таких випадках речове майно, у якого вичерпано встановлені терміни носіння і повністю непридатне для подальшого використання, зберігається окремо від іншого майна до моменту його вибраковки комісією.

Теплі речі (кожухи, напівкожухи, валянки), які потребують ремонту і хімічної чистки, здаються військовими частинами на склад довольчого органу за вказівкою старшого начальника. Теплі речі, які вилучаються при сезонній зміні і не потребують капітального ремонту і хімчистки або потребують поточного ремонту, доводяться до ладу речовою службою частини.

Лижі, лижні палиці і лижні кріплення доводяться до ладу, протираються ганчір’ям, а шкіряні деталі злегка змащуються взуттєвою змазкою, металеві предмети – технічним вазеліном, а м’які і напівжорсткі лижні кріплення знімаються. Після цього лижі складаються в пачки по п’ять пар, зв’язуються і закладаються на зберігання.

Лижні палиці доводяться до ладу, з’єднуються в пари між собою і зв’язуються в пачки по 10 пар. Доведені до ладу лижі, палиці та кріплення збираються в одне місце за вказівкою командира частини у вигляді, готовому для видачі у наступному сезоні.

Намети табірні і спеціальні, які прийняті на склад від підрозділів (при поверненні з таборів, навчань, маневрів і зборів) очищаються від пилу та бруду, доукомплектовуються, при необхідності ремонтуються, просочуються спеціальним розчином і закладаються на зберігання у вигляді, придатному до наступної видачі.

Безпосередньо здача речового майна в склад військової частини підрозділами здійснюється в наступній послідовності.

В першому випадку:

при здачі речового майна, яке не придатне для користування, а також залишки і вилучене при сезонній зміні, виписується накладна у двох екземплярах, з яких перший екземпляр за підписом начальника складу про прийом і старшини підрозділу про здачу залишається на складі частини, а другий екземпляр за підписом цих же осіб залишається у старшини підрозділу. Наприкінці робочого дня начальник складу оприбутковує прийняте майно по картках обліку за ф. 43 і ф. 44 та передає накладні по книзі реєстрації за ф. 25 в діловодство служби. У діловодстві служби на підставі прийнятих накладних діловод служби складає звітну відомість за ф. 7, по якій речове майно списується по книзі за ф. 27 з підрозділів, які здали майно, і оприбутковується на склад частини.

В другому випадку:

- здача речового майна в прання, хімчистку, як правило, здійснюється по книзі обліку матеріальних засобів, які отримуються в тимчасове користування за ф. 37, для чого на кожний підрозділ відкриваються окремі рахунки і записи у книзі ведуться послідовно відповідно черзі здачу майна підрозділами

Крім здачі речового майна на склад своєї військової частини, за вказівкою довольчого органу майно може передаватися в інші з’єднання і військові частини. У відповідності до наказу передача майна в межах одного з’єднання здійснюється за накладною начальника речової служби з’єднання.

При передачі у військову частину іншого з’єднання – по нарядах (розпорядженнях) речової служби довольчого органу.

Наряд (накладна) є підставою для передачі речового майна в інші військові частини. Наряд виписується в семи екземплярах, з яких перший і другий – залишаються у військовій частині, яка передає майно; 3-4 – передаються військовій частині, яка одержує майно; 5 – висилається до-вольчому органу, який видав наряд на передачу майна частиною, яка віддала майно; 6 – висилається ДО частиною, яка одержала майно, тим самим підтверджуючи його одержання, 7 – залишається для контролю завершення операції в довольчому органі та знищується після повернення туди 5 і 6 екземплярів наряду за ф.200.

Якщо передача речового майна здійснюється за письмовим розпорядженням довольчого органу, то накладна у п’яти екземплярах виписується військовою частиною, яка передає речове майно. В цьому випадку перший і другий екземпляри накладної залишаються у військовій частині, яка видала майно; 3 і 4 – скріплені гербовою печаткою видається частині, яка одержує майно; 5 – висилається довольчому органу, який дав розпорядження на передачу майна.

У першому і другому випадках одержувач повинен мати доручення за форма № м – 2. У дорученні необхідно записати номер і серію посвідчення особистості військовослужбовця, який буде одержувати майно.

Таким чином, передача речового майна здійснюється шляхом переліку предметів, перевірки якості, розмірів, зросту, а при необхідності і комплектності.

 



ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕЧОВИМ

 МАЙНОМ ОФІЦЕРІВ, ПРАПОРЩИКІВ, ВІСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗА КОНТРАКОТОМ, ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ – ЖІНОК ТА ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ ЗАПАСУ

1. Порядок і нори забезпечення речовим майном офіцерів, прапорщиків та військовослужбовців за контрактом.

2. Порядок та норми забезпечення речовим майном військовослужбовців-жінок та військовозобов’язаних, що призвані за збори.

 

Уряд, проявляючи постійну турботу про зміцнення обороноздатності країни, особливу увагу приділяє потребам і запитам воїнів. Турбота про військово-службовців, про їх устрій і забезпеченість розглядається як одна із найважливіших завдань країни. Начальник речової служби несе відповідальність за повну і своєчасну забезпеченість особового складу речовим майном. За останні роки неодноразово вносились зміни у норми постачання з метою покращення зовнішнього вигляду військовослужбовців та експлуатаційних властивостей предметів обмундирування, взуття і спорядження. Покращена якість тканини для пошиття обмундирування офіцерам і прапорщикам. Виходячи із вищесказаного, Ви зобов’язані не тільки знати теоретичні положення керівних документів, але і сумлінно використовувати свої знання на практиці. Вивчення порядку забезпечення речовим майном офіцерів, прапорщиків і військовослужбовців контрактної  служби за контрактом і складає мету вивчення цієї теми.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 263; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.021 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь