Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЗМІНА ЯКІСНОГО СТАНУ І СПИСАННЯ РЕЧОВОГО МАЙНА ЗА ТЕРМІНАМИ НОСІННЯ



В процесі експлуатації речове майно втрачає свої початкові властивості. Ці зміни повинні знаходити відображення в облікових документах шляхом своєчасного переведення майна із однієї якісної категорії в іншу. Порядок переведення майна із однієї якісної категорії в іншу визначений наказом МО 1979 р. №260 ч.і ст. 17 і “Руководство по учету в ВС” ст.ст. 80-83, 85-88, 110-112.

До майна першої категорії відноситься тільки нове, що знаходиться на складі. З моменту видачі предметів зі складу в носіння (експлуатацію), всі види речового майна відразу переводяться в другу категорію на підставі первинних витратних документів – накладних і роздавальних відомостей.

Більшість предметів речового майна, в тому числі всі інвентарні речі, числяться в другій категорії до їх повного зносу і, коли стають непридатними для подальшого використання, переводяться в третю категорію. Виключення складають предмети особистого користування військовослужбовців строкової служби, які після закінчення встановлених термінів носіння дозволяється використовувати як робочий одяг без ремонту або після нього. Фактичний час видачі цих предметів для носіння (експлуатації) установлюється по документах обліку і клеймах, а переведення їх в робочий одяг здійснюється на підставі акта ф. 13, який складається комісією і затвердь-жується командиром військової частини.

Часто таке переведення речового майна буває не пов’язане з рухом (передачею) майна із підрозділів на склад. На підставі затвердженого акта здійснюються відповідні записи в книгах обліку діловодства служби (ф. 27). Якщо переведення майна в третю категорію здійснюється на складі, то відповідні записи робляться в картках обліку (ф. 43). Якщо речове майно в підрозділах перевищує встановлені норми, то надлишок здається на речовий склад військової частини.

Майно переводиться в третю категорію тільки після закінчення установлених термінів носіння (експлуатації), а також неможливості його ремонту.

Майно, термін носіння (експлуатації) якого закінчився, непридатне до подальшого використання за прямим призначенням, підлягає вибраковці і списанню у встановлений термін згідно акту зміни якісного стану ф.13. В акті вказується найменування і кількість вибракованого майна, час знаходження в експлуатації за нормою та фактично, вартість предмету, висновки про подальше використання майна.

Технічні засоби, що непридатні до використання за технічним станом переводяться із другої категорії в третю на підставі акта (ф. 12).

Після ремонту майно лишається майном другої категорії.

Найбільш відповідальними і більш складними у відношенні документального оформлення є переведення майна в категорію непридатного до використання – третю. При переведенні в категорію непридатного необхідно дотримуватись двох основних вимог: по-перше, в цю категорію переводиться тільки майно, термін експлуатації якого закінчився; по-друге, в категорію непридатного не повинні бути зараховані предмети, які можуть бути використані після відповідного ремонту по прямому призначенню. В зв’язку з цим переведення речового майна із другої категорії в третю здійснюється на підставі акта зміни якісного стану    (ф. 13).

Витратні матеріали і предмети на категорії не підрозділяються і при видачі для носіння (експлуатації) списуються з книги основного обліку військової частини в межах норм прямими витратами.

Речове майно, прийняте від підрозділів на склад частини, під керівництвом начальника речової служби сортується на майно:

- придатне для використання без ремонту або після ремонту;

- що не підлягає ремонту, термін експлуатації якого закінчився, належить переведенню в третю категорію.

Речове майно, що потребує поточного і середнього ремонту, розпорядженням начальника речової служби військової частини, передається в речову ремонтну майстерню частини для ремонту.

Майно, яке неможливо відремонтувати в умовах військової частини, здається на речові склади довольчого органу.

Майно, що здали на склад доволочого органу, списується з обліку частини на підставі накладних або приймальних актів.

Майно, яке придатне для використання без ремонту, після приведення його в порядок використовується на планове постачання.

Речове майно, що недоцільно ремонтувати і непридатне для використання за прямим призначенням, підлягає вибракуванню. Вибракування речового майна проводиться з метою списання з обліку речей, термін носіння (експлуатації) яких закінчився і які стали непридатними для використання.

Вибракування проводиться по мірі накопичення непридатного майна, але не менше двох разів на рік.

Порядок вибракування визначений наказом МО України 1994 р. № 165 „Про порядок списання матеріаль-них та грошових засобів в ЗСУ ” .

Речове майно, що підлягає списанню, подається для огляду комісії з вибракування, призначеній наказом командира військової частини. До складу комісії обов’язково включаються посадові особи, які є фахівцями по матеріальних засобах, що підлягають списанню. Вибракування спортивного майна проводиться в присутності начальника фізичної підготовки і спорту військової частини.

Комісія, яка призначена для вибракування і розпорю-вання майна, зобов’язана:

- провести всебічний огляд майна;

- визначити тривалість фактичного знаходження майна в носінні (експлуатації) і визначити ступінь придатності його для ремонту і подальшого використання за призначенням;

- скласти акт на вибракування майна за формою 13 (акт зміни якісного стану);

- Зробити висновки в акті про найбільш доцільне використання майна після списання.

При визначенні якісного стану майна комісія керується:

- стандартними, паспортними, технічними умовами, описами та іншими документами, що визначають вимоги до якісного (технічного) стану матеріальних засобів;

- термінами носіння (експлуатації), наказами і технічними показниками категоричності якісного стану майна, які встановлені Положенням про речове забезпечення ЗС в мирний час і нормами постачання.

Закінчення установлених термінів носіння (експлуатації) предметів речового майна не являється підставою для їх списання, якщо вони за своїм якісним станом без ремонту або після ремонту придатні для подальшого використання за прямим призначенням.

За результатами вибракування майна комісія складає акт (ф. 13).

Правильність проведеного комісією вибракування речового майна перевіряється заступником командира військової частини з тилу, який робить про це відповідні висновки в акті комісії.

Акт зміни якісного стану з висновками заступника командира військової частини з тилу подається на затвердження командиру військової частини.

Затверджений акт зміни якісного стану за ф. 13 (вибраковки) є підставою для перерахування майна в третю категорію по книгах і картках матеріальних засобів.

Голова і члени комісії, які підписали акт зміни якісного стану за ф. 13 (вибракування) речового майна, що підлягає списанню, заступник командира частини з тилу, який підтвердив правильність вибракування майна, а також командир (начальник), який затвердив акт, несуть відповідальність за правильні висновки про якісний стан майна, що списується, і про використання його після списання.

Правильність проведеного вибракування речового майна у військових частинах щорічно перевіряється довольчим органом.

Вибраковане майно до розпорювання (розбирання) повинно зберігатися в окремій кімнаті (в складі) для зберігання вибракованого майна, яка опечатується головою комісії з вибракування майна або уповноваженим ним членом комісії.

! Зберігання вибракуваного майна разом з придатним категорично забороняється.

Списання в військових частинах технічних засобів речової служби, швейно-взуттєвого і лазнево-прального устаткування, що враховується за номерами і технічним станом, проводиться за актами технічного стану (ф. 12), який подається начальнику речової служби доволчого органу в двох примірниках з клопотанням про затвердження його з доданням паспорта (формуляра). Перший примірник акта, затверджений начальником ЦРУ і скріплений гербовою печаткою, повертається в військову частину і є підставою для списання устаткування в непридатне (Руководство по учету в ВС, ст. 80).

Речове майно, переведене у військовій частині в третю категорію, підлягає обов’язковому розпорюванню (розбиранню) в присутності комісії, яка здійснює вибракування майна.

Розпорювання (розбирання) окремих предметів постільних речей (ковдр, підковдр, матраців) і теплих інвентарних речей проводиться з дозволу начальника довольчого органу.

Розпорювання (розбирання) речового майна здійснюється не пізніше 10 днів після затвердження акта зміни якісного стану (вибракування).

Окремі предмети речового майна (напівкожухи, , тілогрійки і брюки ватяні й ін.), що прийшли у непридатність, за розпорядженням начальника довольчого органу можуть відвантажуватися в нерозпоротому вигляді на речовий склад центру для подальшого використання як ремонтні матеріали. В цьому разі складається окремий акт зміни якісного стану (вибракування), на підставі якого майно переводиться в третю категорію.

Подальше списання майна з обліку частини проводиться по відвантажувальним (здавальним) доку-менттам.

Розпорювання здійснюється згідно з вимогами “Інструкції по ремонту речового майна в ЗС”.

Розпорювання має проводитися так, щоб отримати максимальну кількість клаптя, придатних деталей і фурнітури для подальшого використання їх для ремонту майна.

Розпорювання швейних виробів має проводитися кравцями в порядку, зворотному їх пошиттю, що зменшує витрати часу на його виконання.

Розпорювання (розбирання) майна оформляється актом комісії за ф. 13, підставою складання, якого є акт вибраку-вання ф. 13, і вказується найменування, кількість розпо-ротих предметів і кількість одержаного клаптя, деталей, фурнітури, ганчір’я (див. пояснення до ф. 13).

Акт підписується комісією, яка проводила розпорювання, затверджується заступником командира військової частини з тилу, реєструється в книзі реєстрації ф. 25 діловодства служби. У відповідності до акта на розпорювання майно списується зі штучного обліку і оприбутковується в книгах (картках) обліку як ремонтний матеріал, ганчір’я і утиль за вагою.

Ганчір’я, як правило, використовується для ремонту виробів, пошитих з тієї тканини, що і вироби, від розпорювання яких був отриманий.

З одержаного клаптя можуть виготовлятися деякі предмети. Клапоть з білизни, простирадл, подушкових наволочок може застосовуватися для пошиття кухарського спецодягу (курток, ковпаків, фартухів, нарукавників), із суконного клаптя викроюють вкладні устілки.

Клапоть із наметів, речових мішків використовується для виготовлення чохлів, брезентових рукавиць, простілок під матраци, фартухів та інших предметів спецодягу. Вата із ватяних виробів застосовується для виготовлення матраців.

Одержане від розпорювання непридатного майна ганчір’я (крім шерстяного) використовується військовою частиною як матеріал для обтирання, але в межах ліміту, встановленого довольчим органом.

Всі непридатні шерстяні речі, за виключенням тих, що використовуються як ремонтний матеріал, а також бавовняний клапоть і утиль, що не використовується військовою частиною, підлягають використанню згідно вказівок ЦРУ тилу логістики.

Речі особистого користування, які видаються офіцерам, прапорщикам і військовослужбовцям за контрактом у користування, переходять в їхню власність з моменту видачі.

Після закінчення установлених термінів носіння речі особистого користування списуються з   карток обліку матеріальних засобів особистого користування (ф. 45) і книг ф.27 прямими витратами на підставі відомостей на списання.

Дострокове списання майна забороняється.

Предмети спеціального одягу, а також теплі речі, які видаються офіцерам, прапорщикам і військовослужбовцям контрактної служби, у міру зносу цих предметів здаються на склад військової частини за накладними та здаточними відомостями, де списуються за указаним вище порядком.

За незаконне і дострокове списання майна начальник речової служби несе відповідальність.

Знання і точне дотримання правил переведення майна з однієї категорії в іншу виключає дострокове списання або переведення речового майна у нижчі категорії, а отже забезпечує збереження державних засобів.

Правильне і своєчасне списання майна із закінченням термінів носіння відіграє велику роль у витребуванні і забезпеченні офіцерів, прапорщиків і військовослужбовців за контрактом речовим майном.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 289; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.02 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь