Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ. ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ



МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

ФАКУЛЬТЕТ ПРАВА ТА МАСОВИХ КОМУНІКАЦІЙ

КАФЕДРА ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

 

з навчальної дисципліни        Корпоративне право

Галузь знань                            081 Право

Спеціальність                           6.08101, 8.0810101 Правознавство

Спеціалізація                            господарсько-правова

Ступень вищої освіти              Бакалавр, магістр

Форма навчання                      денна, заочна

 

м. Харків

2015 р.



Передмова

Робоча програма з Корпоративного права для студентів за спеціальністю 6.08101, 8.0810101  «Правознавство».

 

  СХВАЛЕНО Науково-методичною радою Харківського національного університету внутрішніх справ  25.08.2015 Протокол № 8     ЗАТВЕРДЖЕНО Вченою радою факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ 25.08.2015 Протокол № 25 ______________ О.В. Синєгубов
  ПОГОДЖЕНО Секцією науково-методичної ради ХНУВС з юридичних дисциплін 25.08.2015  Протокол № 8       ______________ ________________             (підпис)                                             (П.І.Б.)   ЗАТВЕРДЖЕНО На засіданні кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ 21.08.2015 Протокол № 7          _______________     О.П. Гетманець

Рецензенти:

Сліпченко С. О. – професор кафедри охорони інтелектуальної власності, цивільно-правових дисциплін факультету підготовки фахівців для підрозділів боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми Харківського національного університету внутрішніх справ, професор, доктор юридичних наук;

Сущ О. П. – доцент кафедри правового забезпечення економіки Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, кандидат юридичних наук.

Розробники:

Жорнокуй Ю. М. – доцент кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ, доцент, кандидат юридичних наук; Гришина І. І. – доцент кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, Поляк А. В., старший викладач кафедри правового забезпечення господарської діяльності факультету права та масових комунікацій ХНУВС, магістр.  – Харків: Харківський національний університет внутрішніх справ, 2015.

 

© Жорнокуй Ю. М., Гришина І. І., Поляк А. В., 2015

© ХНУВС



Загальні методичні вказівки

Загальні вимоги до вивчення дисципліни. Викладання навчальної дисципліни «Корпоративне право» повинно спиратись на системно-правову наукову класифікацію відповідних відносин. Отже, визначаючи місце корпоративного права у системі права, слід визнати специфіку відносин, які ґрунтуються на приватноправових та публічно-правових засадах.

Варто зауважити, що значну частину відносин в сфері створення, функціонування і припинення діяльності корпоративних організацій складають відносини засновані на приватноправових засадах. Крім того ми повинні зважити й на публічно-правовий аспект корпоративних правовідносин, що в більшому ступені є підставою для досягнення головної мети – забезпечення в рамках законодавства належного порядку здійснення корпоративних прав їх суб’єктами та захисту права та законних інтересів інших суб’єктів господарювання.

Методика викладання навчальної дисципліни «Корпоративне право» спрямована на поступове засвоєння основних знань з дисципліни. Це пов’язано з розглядом та вивченням матеріалу, який умовно можна поділити на дві складові: «Загальні корпоративних відносин» та «Правове регулювання окремих організаційно-правових форм корпоративних організацій». Така методика викладання навчальної дисципліни дозволить студентам спочатку, під час лекцій, практичних занять та в процесі самостійної підготовки визначити систему, принципи, функції та роль корпоративного права, правове становище суб’єктного складу корпоративних правовідносин та умови легалізації його діяльності. Потім, на базі цих загальних знань слід оволодіти основними знаннями щодо специфіки організації діяльності корпоративних організацій. Цей системний підхід надасть студентам можливість оволодіти глибокими знаннями з дисципліни.

Навчальна дисципліна «Корпоративне право» відіграє значну роль у формуванні фахівця юриста. Таке твердження ґрунтується на необхідності вміння слухачами вирішувати складні практичні завдання на підставі знань отриманих під час вивчення такого курсу. Адже кваліфікована, обізнана з нормативно-правовою базою людина повинна надати правову допомогу будь-кому або використати отримані знання у власній діяльності.

Під час реалізації суб’єктивного корпоративного права суб’єкти корпоративних відносин застосовують норми матеріального права: цивільного, господарського, податкового, фінансового, земельного, сімейного, трудового та сприяє належному здійсненню цих правовідносин. З цього випливає зв’язок навчальної дисципліни «Корпоративне право» з іншими правовими дисциплінами, що повинні засвоїти слухачі магістратури під час навчання. Серед цих правових дисциплін слід передусім виділити Сучасні проблеми господарського права, Сучасні проблеми господарського процесу, Інвестиційне право, Біржове право. Важливу роль відіграють інші навчальні дисципліни та спецкурси.

Навчання з дисципліни «Корпоративне право» проходить формі лекцій, семінарських занять, а також самостійної та індивідуальної роботи над опрацюванням матеріалів запропонованої до вивчення тематики та написання курсової роботи.

Аудиторні заняття (лекції та семінари) проводяться для надання систематизованих теоретичних знань про основні засади корпоративного права і нормативно-правового регулювання корпоративних правовідносин. Аудиторні заняття передбачають форми контролю засвоєння змісту дисципліни.

Лекційні заняття передбачають викладання проблемних аспектів теорії корпоративного права і правозастосовчої діяльності суб’єктів корпоративних відносин викладачем, сприйняття цього матеріалу студентами. За своїм змістом лекції охоплюють основний теоретичний матеріал найбільш складних тем навчальної дисципліни.

Під час семінарського заняття викладач організує обговорення попередньо визначених питань, до яких слухачі повинні готувати тези виступів. Результати самостійної роботи з підготовки до семінару, та безпосередня робота на семінарі фіксується у робочому зошиті семінарських занять, ведення якого обов’язково для кожного студента.

Зміст самостійної роботи студентів над навчальною дисципліною визначається у навчально-методичних матеріалах до семінарських та практичних занять іншими методичними матеріалами, затвердженими на кафедрі, а також завданнями та вказівками викладача, що проводить заняття у групі.

Критерії оцінювання рівня отриманих знань. Рівень освоєння навчального матеріалу визначаються за допомогою контрольних заходів, передбачених навчальним планом, з обов'язковим зарахуванням підсумкових оцінок за національною шкалою ("відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно"), 100-бальною та ЕСТS. Контрольні заходи включають у себе поточний та підсумковий контроль.

До форм поточного контролю належить оцінювання рівня набутих знань. Поточний контроль здійснюється під час проведення семінарських і має за мету перевірку засвоєння знань, умінь і навичок студентами, з кожного окремого модуля навчальної дисципліни. Результати поточного контролю та бали за самостійну та індивідуальну роботи заносяться викладачем до журналів обліку відвідування занять студентами за національною системою оцінювання.

Поточний контроль на семінарських заняттях, а також при виконання тестових завдань, підсумковому контролі чи екзаменах враховує: рівень знань студентів (глибина і міцність знань); самостійність виступу та викладу думок; послідовність виступу; достатність та доказовість інформації; узагальнення змісту; вміння синтезувати знання по окремих темах; вміння складати розгорнутий план відповіді, давати точні формулювання; правильно користуватись понятійним апаратом; грамотність, логічність і послідовність викладу; виконання навичок і прийоми виконання практичних завдань.

Поточний контроль знань і умінь слухачів магістратури на семінарських заняттях здійснюється шляхом опитування з навчальних питань теми відповідного змістовного модулю. Під час цих занять студенти під контролем викладача обговорюються рішення завдань. Викладач оцінює правильність кваліфікації, повноту й обґрунтованість рішень, складених слухачами магістратури, їх активність у дискусії, рівень знань та уміння формулювати й відстоювати свою позицію.

Загальна кількість балів (оцінка), отримана здобувачем за семестр перед підсумковим контролем, розраховується як середньоарифметичне значення з оцінок за аудиторну роботу та самостійну роботу, та для переводу до 100-бальної системи помножується на коефіцієнт 10.

Загальна кількість балів (перед підсумковим контролем) =( ( Результат аудиторної роботи за семестр + Результат самостійної роботи за семестр ) / 2 ) *10

Підсумковий контроль проводиться з метою оцінки результатів навчання. Результати складання підсумкового контролю (екзамену) оцінюється за 100 бальною шкалою.

Підсумкові бали з навчальної дисципліни визначаються як сума балів, отриманих здобувачем протягом семестру та балів, набраних на підсумковому контролі (екзамені).

Підсумкові бали навчальної дисципліни = Загальна кількість балів (перед підсумковим контролем) + Кількість балі за підсумковим контролем

Формула розрахунку підсумкових балів навчальної дисципліни

Студент, який під час складання підсумкового контролю отримав оцінку «незадовільно», складає підсумковий контроль (екзамен) повторно. Повторне складання підсумкового контролю (екзамену) допускається не більше двох разів з кожної навчальної дисципліни, у тому числі один раз – викладачеві, а другий – комісії, що створюється навчально-науковими інститутами (факультетами). Незадовільні оцінки виставляються тільки в відомостях обліку успішності. Студентам, які отримали не більше як дві незадовільні оцінки (нижче ніж 60 балів) з навчальної дисципліни, можуть бути встановлені різні строки ліквідації академічної заборгованості, але не пізніше як за день до фактичного початку навчальних занять у наступному семестрі. Студенти, які не ліквідували академічну заборгованість у встановлений термін, відраховуються з Університету.



Література, сторінки

Вид контролю

Всього

з них:

лекції Семінарські заняття Практичні заняття Лабораторні заняття Самостійна робота

Бакалавр

ТЕМА № 1 Загальні засади корпоративного права. 5 1 1 3

Екзамен

ТЕМА № 2 Корпоративні правовідносини. 5 1 1 3
ТЕМА № 3. Підприємницьке товариство як суб’єкт корпоративного права. 5 1 1 3
Тема № 4. Правовий режим майна підприємницького товариства. 7 2 2 3
Тема № 5. Поняття та сутність корпоративного управління. 7 2 2 3
Тема № 6. Припинення діяльності підприємницького товариства. 5 1 1 3
Тема № 7. Правове становище акціонерного товариства. 6 1 2 3
Тема № 8. Правове становище товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю. 7 2 2 3
Тема № 9. Правове становище повного товариства. 6 1 2 3
Тема № 10. Правове становище командитного товариства. 6 1 2 3
Тема № 11. Правове становище виробничого кооперативу. 6 1 2 3
Тема № 12. Відповідальність у корпоративному праві. 7 2 2 3
Всього:   72 16 20 36
Магістр
Тема № 1 Загальні засади корпоративного права. 16 4 4 8
Тема № 2 Корпоративні правовідносини. 14 2 4 8
Тема № 3. Підприємницьке товариство як суб’єкт корпоративного права. 13 2 4 7
Тема № 4. Правовий режим майна підприємницького товариства. 13 2 4 7
Тема № 5. Поняття та сутність корпоративного управління. 22 4 4 14
Тема № 6. Припинення діяльності підприємницького товариства. 13 2 4 7
Тема № 7. Правове становище акціонерного товариства. 14 2 4 8
Тема № 8. Правове становище товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю. 13 2 4 7
Тема № 9. Правове становище повного товариства. 11 2 2 7
Тема № 10. Правове становище командитного товариства. 11 2 2 7
Тема № 11. Правове становище виробничого кооперативу. 14 2 4 8
Тема № 12. Відповідальність у корпоративному праві. 26 4 8 14
Всього:   180 30 48 102

 

Література, сторінки

Вид контролю

Всього

з них:

лекції Семінарські заняття Практичні заняття Лабораторні заняття Самостійна робота

МАГІСТР

Екзамен

Тема № 1 Загальні засади корпоративного права. 16 1 0,5 13 Тема № 2 Корпоративні правовідносини. 14 1 0,5 13 Тема № 3. Підприємницьке товариство як суб’єкт корпоративного права. 13 1 0,5 13 Тема № 4. Правовий режим майна підприємницького товариства. 13 1 1 12 Тема № 5. Поняття та сутність корпоративного управління. 22 1 1 15 Тема № 6. Припинення діяльності підприємницького товариства. 13 1 0,5 13 Тема № 7. Правове становище акціонерного товариства. 14 1 1 13 Тема № 8. Правове становище товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю. 13 2 0,5 13 Тема № 9. Правове становище повного товариства. 11 1 0,5 13 Тема № 10. Правове становище командитного товариства. 11 1 0,5 12 Тема № 11. Правове становище виробничого кооперативу. 14 1 0,5 13 Тема № 12. Відповідальність у корпоративному праві. 26 2 1 15 Всього:   180 14 8 158

Ситуація 1.

Розподіліть зазначені нормативні акти в залежності від їх юридичної  сили: Закон України "Про акціонерні товариства", Господарський кодекс України, Закон України "Про господарські товариства", Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року № 25-р "Про затвердження заходів щодо реалізації пріоритетних напрямів розвитку корпоративного управління в акціонерних товариствах", Указ Президента України від 21 березня 2002 року № 280 "Про заходи щодо розвитку корпоративного управління в акціонерних товариствах", Конституція України, статут товариства з обмеженою відповідальністю.

Обґрунтуйте відповідність віднесення того чи іншого нормативного акту до певного рівня законодавства.

Ситуація 2.

Вкажіть найбільш повну відповідь як визначається корпоративне право:

1.

А) як галузь права, галузь законодавства, навчальна дисципліна, як наука;

Б) як галузь законодавства, навчальна дисципліна, як наука;

В) як галузь права, навчальна дисципліна, як наука;

Г) як галузь права та навчальна дисципліна;

Д) як навчальна дисципліна та наука.

2.

А) корпоративне право являє собою сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації корпоративних прав;

Б) корпоративне право – це система корпоративних прав, які встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондовому ринку в рамках її повноважень;

В) корпоративне право – це система норм права, які комплексно регулюють суспільні відносини, що виникають при створенні, функціонуванні та припиненні корпорацій;

Г) корпоративне право – це сукупність способів впливу на діяльність суб’єктів корпоративного процесу з метою стимулювання їх діяльності;

правильна відповідь відсутня.

Література:

нормативні акти: 1-4, 8, 10, 12.

юридична література: 16, 23, 27, 36, 39, 45, 49, 56, 59, 61, 67-72, 74, 82, 96, 103.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Ситуація 1.

7 вересня 2010 року учасник товариства з обмеженою відповідальністю „Забава” Петров І.І. повідомив виконавчий орган товариства про його вихід зі складу учасників товариства. Частка учасника в статутному капіталі товариства становила 25 тисяч гривень, що склало третю частину загального статутного капіталу у відповідності до його статуту. Загальні збори учасників ТОВ „Забава” прийняли рішення про зменшення статутного капіталу товариства у зв’язку з виходом учасника з товариства.

Назвіть класифікацію корпоративних прав у відповідності до чинного законодавства України.

Який порядок виходу учасника з товариства з обмеженою відповідальністю у відповідності до чинного законодавства?

Які необхідно подати документи для державної реєстрації змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю?

Дайте правову оцінку даній ситуації.

Ситуація 2.

Дайте відповідь на наступні тестові завдання та їх аргументуйте:

Під корпоративними відносинами маються на увазі:

А) відносини щодо створення, функціонування та припинення корпоративних прав держави;

Б) відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав;

В) публічно-правові та приватноправові відносини в сфері діяльності фінансових установ;

Г) відносини щодо створення корпоративних правовідносини щодо припинення цивільних прав;

Д) відносини щодо припинення господарських товариств.

На підставі Господарського кодексу України корпоративні права – це:

А) права фізичної особи, які передбачаються установчими та внутрішніми документами конкретної господарської організації з урахуванням специфіки корпоративних відносин, що складаються між нею та її засновниками та учасниками;

Б) права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами;

В) права акціонера - власника акцій товариства, які випливають з права власності на акції, що включають право на участь в управлінні акціонерним товариством, отримання дивідендів та активів акціонерного товариства у разі його ліквідації відповідно до закону, а також інші права та правомочності, передбачені законом чи статутними документами;

Г)  права господарських товариств, які встановлені установчими документами господарського товариства;

Д) правильна відповідь відсутня.

У відповідності до Закону України «Про акціонерні товариства» корпоративні права – це:

А) сукупність майнових прав акціонера - власника акцій товариства, які випливають з права власності на акції, що включають право на участь в управлінні акціонерним товариством, отримання дивідендів та активів акціонерного товариства у разі його ліквідації відповідно до закону, а також інші права та правомочності, передбачені законом чи статутними документами;

Б) сукупність немайнових прав акціонера - власника акцій товариства, які випливають з права власності на акції, що включають право на участь в управлінні акціонерним товариством, отримання дивідендів та активів акціонерного товариства у разі його ліквідації відповідно до закону, а також інші права та правомочності, передбачені законом чи статутними документами;

В) сукупність майнових і немайнових прав акціонера - власника акцій товариства, які випливають з права власності на акції, що включають право на участь в управлінні акціонерним товариством, отримання дивідендів та активів акціонерного товариства у разі його ліквідації відповідно до закону, а також інші права та правомочності, передбачені законом чи статутними документами;

Г)  сукупність майнових і немайнових прав акціонера - власника акцій товариства, що включають право на участь в управлінні акціонерним товариством, отримання дивідендів та активів акціонерного товариства у разі його ліквідації відповідно до закону, а також інші права та правомочності, передбачені законом чи статутними документами;

Д) правильна відповідь відсутня.

У відповідності до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» цінні папери – це:

А) документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові або інші майнові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника, та передбачають виконання зобов'язань згідно з умовами їх розміщення, а також можливість передачі прав, що випливають із цих документів, іншим особам;

Б) документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують права та обов’язки, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила (видала), і власника щодо земельних питань;

В) документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують немайнові права щодо використання об’єктів інтелектуальної власності;

Г) документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують грошові права, визначають взаємовідносини особи, яка їх розмістила, і власника щодо передачі майнових прав в майбутньому;

Д) документи встановленої форми з відповідними реквізитами, що посвідчують передачу немайнових прав щодо користування приміщенням, правами на землю, водні ресурси тощо.

Ситуація 1.

До юридичної фірми „Атака” звернувся гр-н Сидорчук І.В., який мав намір створити юридичну особу з одним засновником для здійснення господарської діяльності, з проханням дати роз’яснення, а саме:

1. Яка з організаційно-правових форм підприємницького товариства є самою поширенішою в Україні? Чому?

 2.В якому порядку реєструється даний вид підприємницького товариства?

3. Які органи створюються в даному товаристві, їх компетенція?

Підготуйте письмову відповідь на всі поставлені питання з врахуванням положень чинного законодавства України.

Ситуація 2.

Ситуація 1.

Громадянин України Соболь О.Т. виявив бажання створити командитне товариство та виступити в ньому повним учасником. В якості вкладника виступив громадянин Трой Снобелен. За погодженням сторін командитне товариство було названо „Соболь і Снобелен”. У цьому товаристві було сформовано складений капітал у розмірі 100 тисяч гривень, при цьому Соболь О.Т. вніс 35 тисяч гривень, Снобелен - 65 тисяч гривень. 23 лютого 2007 року командитне товариство було зареєстровано державним реєстратором. Станом на 1 січня 2008 року заборгованість командитного товариства перед товариством з обмеженою відповідальністю „Бригантина” склала 140 тисяч гривень. ТОВ „Бригантина” звернулося з вимогою до Снобелена з вимогою виплатити йому вказану заборгованість в повному обсязі.

Дайте юридичну оцінку даній ситуації.

Які вимоги висуваються до найменування командитного товариства у відповідності до чинного законодавства?

Який характер відповідальності у командитному товаристві?

Ситуація 2.

Громадяни України Сидоренко М.Ю., Фоменко Ю.І. та Стасов М.І. уклали договір про створення товариства з обмеженою відповідальністю. Було проведено перші загальні збори учасників, на яких було прийнято рішення про заснування товариства з обмеженою відповідальністю «Концерн «Національний олімп»» зі статутним капіталом 15 000 гривень.

Розкрийте процедуру створення товариства з обмеженою відповідальністю.

Які питання мають ввійти до порядку денного загальних зборів учасників?

Чи відповідає найменування товариства з обмеженою відповідальністю вимогам, що висуває чинне законодавство? Розкрийте вимоги щодо написання найменування товариства з обмеженою відповідальністю.

Яким чином формується статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю?

Література:

нормативні акти: 1-4, 6, 8, 10, 11.

юридична література: 24, 29, 34, 36, 44, 49, 53, 55, 67, 70, 72, 99, 111.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Ситуація 1.

Приватне АТ "Стандарт" звернулося з позовом до суду про визнання недійсним рішення загальних зборів акціонерів ПАТ "Продукт" про обрання на посаду голови правління останнього Завгороднього О. О.; обрання Бутченко К. В. головою наглядової ради та передачу правлінню в період між проведенням загальних зборів акціонерів ПАТ "Продукт" всіх повноважень загальних зборів товариства крім тих, що належать до виключної компетенції зборів та повноважень про обрання та відкликання членів органів управління, окремих повноважень загальних зборів, оскільки ці питання не були внесені до порядку денного загальних зборів акціонерів.

Відповідач проти позову заперечує та стверджує, що у позивача відсутнє його порушене право, оскільки на дату проведення загальних зборів позивач ще не був власником акцій ПАТ "Продукт", отже не мав корпоративних прав. Окрім того відповідач зазначає, що питання обрання голови та секретаря зборів акціонерів не є питаннями, які підлягають включенню до порядку денного загальних зборів.

Вирішіть питання по суті.

Ситуація 2.

Учасники ТОВ "Сократ" А., Б. та В. звернулися до господарського суду з позовом про визнання законними рішень загальних зборів учасників такого товариства. Відповідне рішення було мотивоване тим, що один із учасників ТОВ "Сократ" Г. має намір подати позов про визнання недійсними рішень прийнятих на загальних зборах учасників, оскільки було порушене його суб’єктивне корпоративне право на отримання інформації (відповідний учасник не був повідомлений про проведення загальних зборів з мотивуванням того, що у його власності знаходиться частка, яка істотно не може вплинути на прийняття рішень внесених до порядку денного загальних зборів).

Яке рішення повинен прийняти суд?

Література:

нормативні акти: 1-15.

юридична література: 17,21,24,26,30,43-45,49,56,59-62,67-73,82,86,89,97,103,104,121,122.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Ситуація 1.

ДКЦПФР звернулася до суду з позовом про визнання недійсною державної реєстрації ПрАТ "Мега".

У ході вивчення матеріалів справи встановлено, що засновниками ПрАТ "Мега" вчинені наступні дії: проведені збори засновників, де прийнято рішення про створення АТ та приватне розміщення акцій; подана заява та необхідні документи на реєстрацію випуску акцій до ДКЦПФР; ДКЦПФР акціям присвоєно міжнародний ідентифікаційний номер; укладені необхідні договори, пов’язані з обслуговуванням емісії та обороту акцій; проведено державну реєстрацію ПрАТ "Мега" та отримане відповідне свідоцтво.

Чи мала право ДКЦПФР подавати відповідний позов? Яке рішення повинен прийняти суд?

Література:

нормативні акти: 1-15.

юридична література: 33-36,49,67-75,82,97,103,104,105.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Ситуація 1.

Громадянином А. подано позов до АТ "Аврора" з вимогою про визнання загальних зборів АТ, таких які не відбулися та визнання рішень прийнятих на них недійсними.

У ході вивчення матеріалів справи встановлено наступне. На загальних зборах акціонерів АТ "Аврора" було прийняте рішення про виключення громадянина А. зі складу акціонерів, у зв’язку з тим, що він систематично не з’являвся на загальні збори чим порушував корпоративні права інших акціонерів, пов’язані з діяльністю відповідного органу. Зокрема встановлено, що громадянину А. належать 39% простих акцій, від загального об’єму їх емісії, та 50% привілейованих акцій, від загального об’єму їх емісії.

Чи правомірні дії акціонерів АТ "Аврора" та громадянина А.? Яке рішення повинен прийняти суд?

Ситуація 2.

До господарського суду звернулося ТОВ "Мрія" з позовом до ПуАТ "Софіт" про стягнення майна з чужого незаконного володіння (у вигляді виплати частини отриманих доходів (дивідендів) за останні два роки господарської діяльності).

В обґрунтування позовних вимог зазначається, що ПуАТ "Софіт" за останні два роки отримувало прибуток, однак рішення про виплату дивідендів не було прийнято. Також зауважено, що ТОВ "Мрія" є власником 5% голосуючих акцій ПуАТ "Софіт" і виходило з клопотанням перед виконавчим органом ПуАТ "Софіт" про включення до порядку денного загальних зборів акціонерів питання про виплату дивідендів, проте у реалізації такої правомочності йому було відмовлено без будь-якої мотивації.

Чи правомірні дії позивача та відповідача? Яке рішення повинен прийняти су?

Література:

нормативні акти: 1-15.

юридична література: 27-29 ,33-36 ,39 ,43-45 ,49 ,58-61 ,67-74 ,77-82 ,85,89 ,91 ,96 ,97 ,110 ,115 ,120 ,124.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Ситуація 1.

До господарського суду звернувся громадянин С., який є учасником ТОВ "ВТБ", з позовом про визнання недійсними рішень загальних зборів ТОВ "ВТБ".

В ході вивчення матеріалів справи було встановлено, що на загальних зборах ТОВ "ВТБ" було прийнято рішення про виключення громадянина С. зі складу учасників та звільнення з посади директора, вказаної юридичної особи, за неналежне виконання покладених на нього обов’язків, що полягали у виконанні обов’язків, трудовим контрактом, в результаті чого товариству було нанесено збитки. Крім того, позивача не було повідомлено про місце і час проведення загальних зборів, де були розглянуті питання, що потребують одноголосного прийняття рішення.

Яке рішення повинен прийняти суд?

Ситуація 2.

Громадянка Кущенко П.О. звернулася до суду з позовом про визнання дій загальних зборів учасників та правління ТОВ «Грей» недійсними. У ході розгляду матеріалів справи встановлено, що громадянка Кущенко П.О. є спадкоємцем учасника Соловей С.Б., вказаного товариства, якому належало 50% у майні товариства. Після вступу до спадщини позивачці було відмовлено у прийняті до складу учасників ТОВ «Грей» на підставі того, що вона не має належної кваліфікації та веде аморальний спосіб життя (відвідує стрипклуби). Основним видом діяльності ТОВ «Грей» є створення соціальної реклами та розміщення її на телебаченні.

Чи правомірні дії учасників ТОВ «Грей»? Яке рішення повинен прийняти суд?

Література:

нормативні акти: 1-15.

юридична література: 25 ,27-29 ,33-36 ,43-45 ,58-61 ,67-74.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Ситуація 1.

До господарського суду надійшов позов від громадянина А., який є учасником повного товариства «А., Б., В.» про визнання недійсним рішення про виключення громадянина А. зі складу учасників товариства. Дане рішення було прийнято представниками учасників товариства Б. та В., про що громадянин А. дізнався лише після прийняття відповідного рішення.

У своїй позовній вимозі учасник А. вимагає скасувати рішення на підставі того, що прийняте рішення потребує одноголосності та може бути реалізовано самими учасниками, а не їх представниками. Яке рішення повинен прийняти суд?

Завдання 2.

Складіть установчий договір повного товариства.

Література:

нормативні акти: 1-7.

юридична література: 21 , 26, 27, 33-35, 58, 59, 61, 67-74.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Ситуація 1.

Представник командитного товариства "Іванов і Ко" звернувся до господарського суду з позовом про визнання недійсними договорів, укладених командитистом В. цього товариства з іншими суб’єктами господарювання від імені товариства. В позовній заяві вказано, що В. не будучи повним учасником товариства укладав від його імені господарсько-правові договори, чим завдав збитків товариству. У відповіді на позовну заяву В. зазначив, що в установчому договорі зазначено: "вкладник товариства може укладати договори від імені товариства за умови надання йому довіреності хоча б одним із повних учасників", що і підтверджує правомірність його дій.

Оцініть ситуацію, що склалась. Яке рішення повинен прийняти суд?

Ситуація 2.

Складіть установчий договір командитного товариства.

Література:

нормативні акти: 1-7.

юридична література: 21, 26, 27, 33-35, 58, 59, 61, 67-74.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Ситуація 1.

При створенні виробничого кооперативу троє учасників, що мали намір вступити до кооперативу в ролі пайового внеску внесли відповідні грошові суми і лише один учасник вніс в ролі пайового внеску земельну ділянку. Через рік діяльності кооперативу учасники, які внесли грошові суми прийняли рішення про продаж земельної ділянки, переданої четвертим членом кооперативу без його згоди для розрахунку з кредиторами. Член кооперативу, без згоди якого була продана земельна ділянка, звернувся з позовом до суду.

Яке рішення повинен прийняти суд?

Ситуація 2.

Громадяни К., П., Б., Р., С. звернулись до суду з вимогою зобов’язання державного реєстратора провести державну реєстрацію виробничого кооперативу "Слава". В процесі розгляду справи встановлені наступні факти: 1) вік всіх п’яти заявників складає від 16 до 18 років; 2) жоден із заявників не вступав до шлюбу, не був визнаний батьком та не отримував статусу фізичної особи – підприємця; 3) метою створення виробничого кооперативу було надання послуг членам кооперативу.

Чи правомірна дія державного реєстратора? Яке рішення повинен прийняти суд?

Література:

нормативні акти: 1, 2, 6.

юридична література: 27, 33-35, 43-45, 58, 59, 61, 67-75, 99, 121, 122.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Ситуація 1.

АТ "Полюс", яке є власником контрольного пакету акцій АТ "Восток" шляхом реалізації правомочності на участь в управлінні шляхом голосування на загальних зборах акціонерів прийняло рішення про укладення значного правочину з ТОВ "Прок", в результаті виконання якого АТ "Восток" були завдані збитки.

Акціонер С. АТ "Восток" подав позов про визнання відповідних правочинів недійсними.

Розв’яжіть ситуацію, що виникла по суті. Яке рішення повинен прийняти суд?

Ситуація 2.

У процесі провадження у справі про визнання АТ "Вітязь" банкрутом було встановлено, що акціонери А. і Б. неповністю оплатили акції останньої додаткової емісії у зв’язку з чим комітет кредиторів висунув стосовно таких акціонерів вимоги про відшкодування відповідних сум.

У відповіді на позовні вимоги акціонери А. і Б. вказали, що вони не вступали у зобов’язальні відносини з кредиторами, тому позов щодо них є неправомірним.

Вирішіть питання по суті.

Література:

нормативні акти: 1-7, 10, 11.

юридична література: 36, 37, 40, 50, 56, 58, 61, 67-76.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.

Нормативно-правові акти

1. Господарський кодекс України: кодекс вiд 16.01.2003 № 436-IV // ВВР України. – 2003. - № 18. – Ст. 144.

2. Цивільний кодекс України: кодекс вiд 16.01.2003 № 435-IV // ВВР України. – 2003. - № 40. – Ст. 356.

3. Про акціонерні товариства: закон вiд 17.09.2008 № 514-VI // ВВР України. – 2008. - № 50, / № 50-51. – Ст. 384.

4. Про господарські товариства: закон вiд 19.09.1991 № 1576-XII // ВВР України. – 1991. - № 49. – Ст. 682.

5. Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців : закон вiд 15.05.2003 № 755-IV // ВВР України. – 2003. - № 31. – Ст. 263.

6. Про інвестиційну діяльність : закон вiд 18.09.1991 № 1560-XII // ВВР України. – 1991. - № 47. – Ст. 646.

7. Про інформацію: закон України № 2657-XII вiд 02.10.1992 // ВВР України. – 1992. - № 48. – Ст. 650.

8. Про депозитарну систему України : закон від 06.07.2012 № 5178-VI// Відомості Верховної Ради України. – 2013. - № 39. – Ст. 517.

9. Про підприємництво : закон вiд 07.02.1991 № 698-XII // ВВР УРСР. – 1991. - № 14. – Ст. 168.

10. Про цінні папери та фондовий ринок: Закон України від 23.02.2006 № 3480-IV // ВВР України. – 2006. - № 31. – Ст. 268.

11. Об акционерных обществах :Федеральный закон от 26.12.1995 № 208-ФЗ // http://wbase.duma.gov.ru/ntc/vdoc.asp?kl=1781.

12. Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремих положень частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (справа про охоронюваний законом інтерес) від 01.12.2004 № 18-рп/2004 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 50. – стор. 67. – Ст. 3288.

13. Про затвердження Положення про складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів та подання відповідних документів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку : Рішення ДКЦПФР вiд 24.06.2003 № 290 // Офіційний вісник України. – 2003. - № 31. – Стор. 187. – Ст. 1644.

14. Про схвалення Методичних рекомендацій щодо доступу акціонерів та інших заінтересованих осіб до інформації про акціонерне товариство : Рішення ДКЦПФР від 26.01.2005 № 27 // http://www.uazakon.com/document/fpart54/idx54222.htm.

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 221; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.243 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь