Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема № 3. Підприємницьке товариство як суб’єкт корпоративного права



Семінарське заняття: підприємницьке товариство як суб’єкт корпоративного права

Навчальна мета заняття: освоєння, поглиблення та розширення знань відповідно до тематики заняття та питань, що запропоновані до розгляду на семінарському занятті і рекомендованих до вивчення під час самостійної підготовки, підготовки цільових виступів та рефератів.

Навчальні цілі. Навчальними цілями заняття за цією темою є здобуття слухачем теоретичних та практичних знань щодо загальних та доктринальних підходів до вивчення порядку створення, функціонування і припинення діяльності підприємницького товариства, а також з’ясування його правового становища.

Час проведення 2 години

Навчальні питання:

1. Поняття та види суб’єктів корпоративного права.

2. Поняття та ознаки підприємницького товариства.

3. Правове становище господарських товариств.

4. Правове становище підприємницьких товариств, що створені за законодавством України та зарубіжних країн.

Методичні вказівки:

При розкритті першого питання слід звернути увагу на теоретичні положення корпоративного права щодо поняття та видів суб’єктів корпоративного права. Першопочатково слід дати поняття суб’єкта права в теоретико-правовому значенні та, враховуючи положення специфіки корпоративного права, дати визначення суб’єкта корпоративного права та їх класифікацію.

Розкриваючи друге питання необхідно виходити із основних положень Цивільного кодексу України щодо правового становища підприємницьких товариств та їх ролі в системі підприємництва України. Далі необхідно проаналізувати економічні та правові ознаки підприємницького товариства, його сутність, керуючись положеннями правової доктрини та чинного законодавства. Наприкінці розгляду даного питання слід звернути увагу на класифікацію підприємницьких товариств та дати їх короткий аналіз (порівняльно-правову характеристику окремих організаційно-правових форм підприємницьких товариств). 

Розгляд третього питання щодо правового становища господарського товариства передбачає собою висвітлення основних положень Господарського та Цивільного кодексів України, законів України «Про господарські товариства», «Про акціонерні товариства», ряду інших підзаконних нормативно-правових актів. Особливу увагу слід приділити ролі локальних актів в діяльності господарських товариств. При розкритті даного питання насамперед увагу слід проаналізувати поняття господарського товариства, процедури створення, формування статутного капіталу, майна товариства, мети діяльності, органів управління та характеру відповідальності учасників тощо.

Аналіз четвертого питання щодо правового становища підприємницьких товариств, що створені за законодавством України та зарубіжних країн передбачає собою висвітлення основних положень порівняльно-правового характеру діяльності даних товариств в Україні та за її межами (компаративістичний підхід).

Теми цільових виступів:

1.Поняття та роль підприємницьких товариств в системі підприємництва України.

2.Правосуб’єктність підприємницького товариства.

Теми для рефератів:

1.Поняття та види суб’єктів корпоративного права.

2.Правове становище господарських товариств.

3.Правове становище підприємницьких товариств, що створені за законодавством України та зарубіжних країн.

Практичні завдання:

Ситуація 1.

До юридичної фірми „Атака” звернувся гр-н Сидорчук І.В., який мав намір створити юридичну особу з одним засновником для здійснення господарської діяльності, з проханням дати роз’яснення, а саме:

1. Яка з організаційно-правових форм підприємницького товариства є самою поширенішою в Україні? Чому?

 2.В якому порядку реєструється даний вид підприємницького товариства?

3. Які органи створюються в даному товаристві, їх компетенція?

Підготуйте письмову відповідь на всі поставлені питання з врахуванням положень чинного законодавства України.

Ситуація 2.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 212; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь