Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема № 8. Правове становище товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю



Семінарське заняття: правове становище товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю

Навчальна мета заняття: освоєння, поглиблення та розширення знань відповідно до тематики заняття та питань, що запропоновані до розгляду на семінарському занятті і рекомендованих до вивчення під час самостійної підготовки, підготовки цільових виступів та рефератів.

Навчальні цілі. Навчальними цілями заняття за цією темою є здобуття слухачем теоретичних та практичних знань щодо загальних та доктринальних підходів до вивчення категорійного апарату, що застосовується у досліджуваних відносинах, встановлення правового становища товариств з обмеженою і додатковою відповідальністю як різновидів корпорації та правового становища їх учасників, вивчення структури корпоративних зв’язків за участю вказаних суб’єктів.

Час проведення 4 години.

Навчальні питання:

1. Поняття, правова сутність та ознаки товариства з обмеженою відповідальністю.

2. Зміст установчих документів товариства з обмеженою відповідальністю.

3. Статутний фонд товариства з обмеженою відповідальністю.

4. Правовий статус учасника товариства з обмеженою відповідальністю.

5. Органи управління товариством з обмеженою відповідальністю.

6. Поняття та ознаки товариства з додатковою відповідальністю.

Методичні вказівки. Під час підготовки до заняття необхідно визначитися щодо дискусій з проблемних питань діяльності товариства з обмеженою і товариства з додаткової відповідальністю; виробити власну точку зору на поняття та ознаки відповідних товариств; визначитися щодо наявних у законодавстві і юридичній науці точок зору та пропозицій з приводу тлумачення правового становища органів управління відповідного виду організаційно-правової форми юридичної особи та правового становища їх учасників.

Особливої уваги заслуговує вивчення питань пов’язаних з порівняльно-правовою характеристикою відповідних організаційно-правових форм.

Теми цільових виступів:

1. Зміни у складі учасників товариства: вихід і виключення учасників товариства з обмеженою відповідальністю.

2. Порядок збільшення та зменшення розміру статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю.

Теми для рефератів:

1. Порівняльна правова характеристика товариства з обмеженою відповідальністю та приватного акціонерного товариства.

2. Порівняльна правова характеристика товариства з додатковою відповідальністю та публічним акціонерним товариством.

Практичні завдання:

Ситуація 1.

До господарського суду звернувся громадянин С., який є учасником ТОВ "ВТБ", з позовом про визнання недійсними рішень загальних зборів ТОВ "ВТБ".

В ході вивчення матеріалів справи було встановлено, що на загальних зборах ТОВ "ВТБ" було прийнято рішення про виключення громадянина С. зі складу учасників та звільнення з посади директора, вказаної юридичної особи, за неналежне виконання покладених на нього обов’язків, що полягали у виконанні обов’язків, трудовим контрактом, в результаті чого товариству було нанесено збитки. Крім того, позивача не було повідомлено про місце і час проведення загальних зборів, де були розглянуті питання, що потребують одноголосного прийняття рішення.

Яке рішення повинен прийняти суд?

Ситуація 2.

Громадянка Кущенко П.О. звернулася до суду з позовом про визнання дій загальних зборів учасників та правління ТОВ «Грей» недійсними. У ході розгляду матеріалів справи встановлено, що громадянка Кущенко П.О. є спадкоємцем учасника Соловей С.Б., вказаного товариства, якому належало 50% у майні товариства. Після вступу до спадщини позивачці було відмовлено у прийняті до складу учасників ТОВ «Грей» на підставі того, що вона не має належної кваліфікації та веде аморальний спосіб життя (відвідує стрипклуби). Основним видом діяльності ТОВ «Грей» є створення соціальної реклами та розміщення її на телебаченні.

Чи правомірні дії учасників ТОВ «Грей»? Яке рішення повинен прийняти суд?

Література:

нормативні акти: 1-15.

юридична література: 25 ,27-29 ,33-36 ,43-45 ,58-61 ,67-74.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 169; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь