Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема № 11. Правове становище виробничого кооперативу



Семінарське заняття: правове становище виробничого кооперативу

Навчальна мета заняття: освоєння, поглиблення та розширення знань відповідно до тематики заняття та питань, що запропоновані до розгляду на семінарському занятті і рекомендованих до вивчення під час самостійної підготовки, підготовки цільових виступів та рефератів.

Навчальні цілі. Навчальними цілями заняття за цією темою є здобуття слухачем теоретичних та практичних знань щодо загальних та доктринальних підходів до вивчення категорійного апарату, що застосовується у досліджуваних відносинах, встановлення правового становища виробничого кооперативу як різновиду корпорації та правового становища його учасників, вивчення структури корпоративних зв’язків за участю вказаних суб’єктів.

Час проведення 2 години

Навчальні питання:

1. Поняття, ознаки та види виробничого кооперативу.

2. Зміст установчих документів виробничого кооперативу.

3. Майно виробничого кооперативу.

4. Правовий статус членів виробничого кооперативу.

5. Припинення членства у виробничому кооперативі.

6. Органи управління виробничого кооперативу.

Методичні вказівки:

Під час підготовки до заняття необхідно визначитися щодо дискусій з проблемних питань діяльності виробничих кооперативів ; виробити власну точку зору на поняття та ознаки виробничого кооперативу; визначитися щодо наявних у законодавстві і юридичній науці точок зору та пропозицій з приводу управління відповідним видом організаційно-правової форми юридичної особи та правового становища їх учасників.

Особливої уваги заслуговує вивчення питань пов’язаних з порівняльно-правовою характеристикою відповідних організаційно-правових форм.

Теми цільових виступів:

1. Загальні збори виробничого кооперативу, їх компетенція.

2. Виконавчий орган – правління кооперативу, його компетенція.

Теми для рефератів:

1. Права та обов’язки членів виробничого кооперативу.

2. Порядок вступу та виходу учасника зі членів виробничого кооперативу.

Практичні завдання:

Ситуація 1.

При створенні виробничого кооперативу троє учасників, що мали намір вступити до кооперативу в ролі пайового внеску внесли відповідні грошові суми і лише один учасник вніс в ролі пайового внеску земельну ділянку. Через рік діяльності кооперативу учасники, які внесли грошові суми прийняли рішення про продаж земельної ділянки, переданої четвертим членом кооперативу без його згоди для розрахунку з кредиторами. Член кооперативу, без згоди якого була продана земельна ділянка, звернувся з позовом до суду.

Яке рішення повинен прийняти суд?

Ситуація 2.

Громадяни К., П., Б., Р., С. звернулись до суду з вимогою зобов’язання державного реєстратора провести державну реєстрацію виробничого кооперативу "Слава". В процесі розгляду справи встановлені наступні факти: 1) вік всіх п’яти заявників складає від 16 до 18 років; 2) жоден із заявників не вступав до шлюбу, не був визнаний батьком та не отримував статусу фізичної особи – підприємця; 3) метою створення виробничого кооперативу було надання послуг членам кооперативу.

Чи правомірна дія державного реєстратора? Яке рішення повинен прийняти суд?

Література:

нормативні акти: 1, 2, 6.

юридична література: 27, 33-35, 43-45, 58, 59, 61, 67-75, 99, 121, 122.

Хід проведення заняття:

Вступ до заняття – на початку заняття оголошується перелік питань та тем рефератів, що виносяться на розгляд, та з’ясовується готовність до проведення основної частини.

Основна частина заняття – під час проведення заняття розглядаються навчальні питання та питання винесенні для самостійної підготовки, заслуховуються відповіді на питання цільових виступів та виступи за темою рефератів. Після розгляду кожного з навчальних питань, заслуховування цільового виступу або докладу за темою реферату відбувається обговорення, пов’язаної з ними проблематики. Після цього проводиться оцінка рівня знань доповідача та слухачів, що прийняли участь в обговоренні навчального питання, цільового виступу та докладу за темою реферату.

Методика відпрацювання навчального питання та підготування реферату:

Опрацювання кожного навчального питання, що виноситься на розгляд до семінарського заняття, відбувається під час самостійної роботи над освоєнням матеріалу запропонованого до вивчення за відповідною темою. Для повного та глибокого вивчення і засвоєння матеріалу за навчальним питанням необхідно ознайомитись із методичними рекомендаціями для підготовки до семінарського заняття за відповідною тематикою. Вивчити матеріал, поданий в ході проведення лекційних занять за темою, а також ознайомитись із рекомендованими нормативними актами та навчально-науковою літературою. Після чого необхідно підготовити розгорнутий план відповіді за навчальним питанням та змістовні тезиси відповіді.

Контроль рівня знань з питань, винесених на розгляд семінарського заняття, практичних навичок набутих під час підготовки та вивчення тематичних питань відбувається у відповідності до способів та критеріїв оцінювання, наведених у інших розділах цієї робочої навчальної програми.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 173; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь