Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Розробка і порціювання риби
Існує декілька способів кулінарної розробки: - рибу розробляють цілою з головою або голову відділяють (в цьому випадку луската риба попередньо очищається від луски): у неї розрізають живіт від анального отвору до зябер, потрошать, видаляють зябра, вирізають спинний і анальний плавники і відрубають решту плавників; - рибу залишають не пластованою, для чого роблять надріз м’якоті коло зяберних кришок до хребта, перерубають його і видаляють голову разом з нутрощами, а потім, не розрізаючи живота, зачищають його внутрішню поверхню, вирізають спинний і анальний плавники, відрубають хвіст і решту плавників. При пластуванні риби спочатку її обробка проводиться так же як і непластованої риби, а потім тушку розрізають на дві половини вздовж спинки по хребту; при цьому одна частина получається з позвонковими і реберними, а друга тільки з реберними кістками. Для отримання філе зі шкурою і реберними кістками половинку туші пластованої риби з позвонковими кістками перевертають на другу сторону і зрізують філе з позвонкової кістки. При розробці на філе зі шкурою без реберних кісток у риби після зрізання філе зрізують реберні кістки, а при розробці на філе без шкури зрізують філе зі шкури. Рибу або філе риби нарізають поперек волокон на порційні куски: - для варіння – під прямим кутом, щоб при тепловій обробці вони не розвалились; - для смаження – під кутом 30о , щоб куски скоріше просмажились і мали більш широку форму. На поверхні кожного порційного куска риби, покритого шкурою, роблять в двух-трьох місцях легкі надрізи, для того щоб при тепловій обробці куски зберігали свою форму.
ТЕПЛОВА ОБРОБКА ПРОДУКТІВ Всі прийоми теплової обробки поділяються на основні, комбіновані і допоміжні. До основних прийомів відносяться варіння і смаження, до комбінованих – тушкування, запікання і варіння з подальшим обсмажуванням, до допоміжних – пасерування і бланширування.
Варіння продуктів Варіння продуктів проводять основним способом, припусканням і на пару. Основний спосіб – варіння у великій кількості рідини з повним зануренням в неї продукту в посуді з відкритою або закритою кришкою. Припускання – варіння у невеликій кількості рідини (з зануренням в неї продукту на 1/3 – 1/5 частини) або без додавання рідини (у власному соку) в посуді з закритою кришкою. На пару – варіння шляхом прогрівання і проварювання продукту парою до його готовності при закритій кришці в спеціальних парових шафах або звичайних харчоварочних котлах зі вставленою сіткою чи решітчастим вкладишем.
Тривалість теплової обробки продуктів
Смаження продуктів Смаження проводять основним способом, у фритюрі та на відкритому вогні. Основний спосіб – смаження з невеликою кількістю жиру (5-10% від маси продукту) на відкритій поверхні чи в жарочній шафі. Продукт кладуть в посуд на жир, нагрітий до 130-160оС. У фритюрі – смаження у великій кількості жиру, нагрітого до 160-180оС, з повним зануренням в нього продукту. Об’єм жиру в 4-5 разів перевищує об’єм смаженого продукту. На відкритому вогні - смаження над горящим дерев’яним вугіллям або в спеціальних аппаратах – електрогрилях. Продукт укладають на металеву решітку чи надівають на шпаги і розміщують над горящим вугіллям, яке має температуру 180-200оС.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 421; Нарушение авторского права страницы