Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Технологія приготування заправних супів



Борщі. Є наступні види борщів – овочевий, український, флотський, з квасолею та сибірський, кожний з яких має свою специфіку приготування.

Борщ овочевий. Свіжу капусту, моркву цибулю і буряк очищують і промивають в холодній воді та нарізають соломкою. Буряк закладають в каструлю, добавляють жир, томат-пасту, оцет і бульйон (в кількості 15-20 % від маси буряка), накривають кришкою і доводять до кипіння, після чого нагрів зменшують. Термін тушкування буряка 60-80 хвил (молодого буряка – до 30 хвил).

Моркву, цибулю і томат пасерують, з’єднують з тушкованим буряком та продовжують тушкування ще 10 хвил, поки всі овочі не стануть м’якими.

Приготування настою для підфарбування борщу проводять наступним чином: натирають 0,5 кг сирого буряка, заливають його 1 л гарячого бульйону і додають 30 г оцту, доводять до кипіння (але не кип’ятять), знімають з вогню, накривають кришкою та залишають на 15-20 хвил  для настоювання, після чого настій проціджують.

В кип’ячий бульйон закладають свіжу капусту, знову доводять до кипіння і додають тушкований буряк з пасерованими овочами. У тому випадку, коли замість свіжої використовують квашену капусту, її попередньо тушкують разом з буряком. Після закладки тушкованого буряка і пасерованих овочів бульйон проварюють протягом         20-25 хвил  при дуже слабкому кипінні.

За 10 хвил  до закінчення варіння борщ заправляють борошняною пасеровкою, додають сіль, спеції і оцет (по смаку), а також буряковий настій для підфарбування.

Борщ український. В цей борщ додатково закладають картоплю, яку нарізають брусочками (решту овочів – соломкою).

При приготуванні цього борщу установлено наступну послідовність в закладенні продуктів: спочатку закладають свіжу капусту, потів через 8 хвил – картоплю,  а через     10 хвил  – тушкований буряк з пасерованими морквою і цибулею. Після закладання овочів, коли борщ закипить, його заправляють борошняною пасеровкою і сіллю. Потім борщ заправляють часником, розтертим свинним салом, після чого знову кип’ятять         15 хвил.  Перед закінченням варіння закладають спеції.

Борщ флотський. При варінні цього борщу в нього додають копчену грудинку, корейку або бекон.

Буряк, моркву і цибулю нарізають ломтиками товщиною 0,2 – 0,3 см, картоплю – кубиками, свіжу капусту –квадратиками (шашками).

Закладку овочів проводять в такій же послідовності, як і для борщу українського.

Якщо замість свіжої використовують квашену капусту, то її закладають через    6 хвил після картоплі.

Перед закінченням варіння борщ заправляють пасерованим борошном, сіллю, спеціями і доводять до кипіння.

Борщ з квасолею. Квасолю перебирають, закладають в каструлю, заливають холодною водою та залишають для набухання на 1,5-2 год.  Потім воду з каструлі зливають і квасолю знову заливають холодною водою з розрахунку 2-3 л води на 1 кг квасолі і варять на слабкому вогні в закритому посуді без солі.

Овочі нарізають наступним чином: буряк, моркву, цибулю – ломтиками, свіжу капусту – квадратиками, картоплю – кубиками та закладають. Закладку овочів проводять в такій же послідовності як і для борщу українського. За 5-10 хвил  до закінчення варіння в борщ закладають зварену квасолю, спеції, а також часник, розтертий з сіллю.

Борщ сибірський. Готовлять таким же чином, як і борщ з квасолею, але перед роздачею в нього закладають м’ясні фрикадельки.

Щі.  Для приготування використовують свіжу чи квашену капусту, а також щавель, шпинат і кропиву.

Свіжа капуста може мати гіркуватий прикус, тому перед приготуванням її необхідно понурити на 2-3 хвил  в кип’ячу воду або ретельно обварювати кип’ятком.

Щі із свіжої капусти . В кип’ячий бульйон закладають капусту, нарізану соломкою, дольками або шашками і варять.

За 10-15 хвил  до готовності в щі вводять пасеровані моркву і цибулю, нарізані соломкою або дрібними брусочками, перець горошком, лавровий лист і сіль. Щі за бажанням можна заправляти пасерованим борошном.

Щі із квашеної капусти. Квашену капусту перебирають і, якщо вона має підвищену кислотність, віджимають, закладають в каструлю, додають жир, томат (половину норми), заливають бульйоном (20-30% від маси капусти) і тушкують в закритому посуді на сильному вогні до її запікання; потім нагрівання зменшують і при слабкому вогні і періодичному помішуванні продовжують тушкування капусти протягом 2-2,5 год.  Потім в капусту додають нарізані соломкою пасеровані моркву і цибулю, а також другу частину томату і продовжують тушкування 15 хвил  при ретельному перемішуванні.

Після закінчення тушкування овочі вводять в кип’ячий бульйон. Через 20 хвил  щі заправляють пасерованим борошном і солять. Перед закінченням варіння додають лавровий лист і перець горошком.

Щі зелені. Для приготування зеленого щі використовують щавель, шпинат і кропиву. Щавель необхідно комбінувати з шпинатом, тому що щі, приготовлені тільки з одного щавеля, мають дуже різкий кислий смак. Кропиву для цього щі використовують тільки молоду, зібрану ранньою весною. Для отримання більшої гостроти приготовленої страви кропиву комбінують з щавелем у співвідношенні 3:1.

Щавель попередньо припускають в особистому соку протягом 5-8 хвил, а потім пропускають через протирочну машину..

Шпинат і кропиву перебирають і промивають, після чого ошпарюють підсоленим кип’ятком (7г солі на 1 л води), в якому витримують їх протягом 2-3 хвил, відкидають і пропускають через протирочну машину.

Пюре з щавеля і шпината (або кропиви і щавеля) закладають в кип’ячий бульйон, в який додають пасеровані моркву і цибулю. Термін варіння 15-20 хвил.  За 10 хвил  до закінчення варіння щі заправляють пасерованим борошном, сіллю, перцем і лавровим листом.

Розсольники. В залежності від рецептури є декілька видів розсольників: розсольник, розсольник ленінградський, розсольник домашній.

Розсольник. Огірки очищують від шкурки, розрізають уздовж та видаляють насіння. Нарізання огірків проводять поперек у виді соломки або ромбиків. Потім їх заливають невеликою кількістю бульйону і припускають протягом 20-35 хвил.

Картоплю нарізають брусочками або дольками, а моркву, петрушку і цибулю соломкою. Моркву, петрушку і цибулю пасерують.

В кип’ячий бульйон закладають картоплю, доводять до кипіння і через 5-7 хвил додають пасеровані овочі.

За 5-8 хвил до закінчення варіння в розсольник закладають припущені огірки, лавровий лист, перець горошком, додають проціджений і прокип’ячений огірковий розсіл, при необхідності сіль, а також можна додати перебрані і промиті листки щавеля або шпинату, попередньо нарізані на 2-3 частини.

Розсольник з крупою. До складу цього розсольнику додатково включають перлову крупу, а також томат. Картоплю, моркву, петрушку і цибулю нарізають дольками. Після нарізання моркву, петрушку, цибулю а також томат пасерують.

Перлову крупу попередньо заливають кип’ятком з розрахунку 3 л на 1 кг крупи, закривають кришкою та розварюють біля години, після чого промивають гарячою водою.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 254; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь