Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вибух петарди вимагає негайної зупинки.



ВСТУП

 

1. Інструкція з сигналізації на залізницях України* виз­начає систему видимих і звукових сигналів для передачі . наказів та вказівок щодо руху поїздів і маневрової роботи, а також типи сигнальних приладів, за допомогою яких ці сигнали подаються.

2. Інструкція зсигнапізації обов'язкова для всіх пщрозяілів

і працівників залізничного транспорту України.

Виконання вимог сигналів, встановлених Інструкцією з сигналізації, забезпечує безперервність і безпеку руху поїздів і маневрової роботи. Інструкція з сигналізації може бути змінена тільки за

наказом (вказівкою) Міністра транспорту України.

3. Усі інші інструкції та вказівки щодо сигналізації на залізницях мають суворо відповідати вимогам даної Інструкції.

 

 

Розділ 1

СИГНАЛИ

1.1. Сигнали служать для забезпечення безпеки руху, а також чіткої організації руху поїздів і маневрової роботи.

За способом сприйняття сигнали підрозділяються на видимі та звукові.

ВИДИМІ СИГНАЛИ

1.2. Видимі сигнали виражаються кольором, формою, положенням і числом сигнальних показань. Для подання видимих сигналів служать сигнальні прилади — світлофори, диски, щити, ліхтарі, прапорці, сигнальні покажчики та сигнальні знаки.

Видимі сигнали за часом їх застосування підрозділяються на:

денні, що подаються у світлий час доби; для подання таких сигналів служать диски, щити, прапорці та сигнальні покажчики (стрілочні, колійного загородження та гідравлічних колонок);

нічні, що подаються у темний час доби; такими сигна­лами служать вогні визначених кольорів у ручних і поїзних ліхтарях, ліхтарях на жердинах і сигнальних покажчиках.

Нічні сигнали повинні застосовуватись і в денний час під час туману, заметілі та інших несприятливих умов, коли видимість денних сигналів зупинки менше 1000 м, сигналів зменшення швидкості — менше 400 м, маневрових — менше 200 м;

цілодобові, що подаються однаково у світлий і темний час доби; такими сигналами служать вогні світлофорів визначених кольорів, маршрутні та інші світлові покажчики, постійні диски зменшення швидкості, квадратні щити жов­того кольору (зворотна сторона зеленого кольору), червоні диски із світловідбивачем для позначення хвоста вантажного поїзда, сигнальні покажчики та знаки.

У тунелях застосовуються тільки нічні або цілодобові сигнали.

ЗВУКОВІ СИГНАЛИ

1.3. Звукові сигнали передаються числом і сполученням звуків різної тривалості. Значення їх вдень і вночі одне і те

саме.

Для подання звукових сигналів служать свистки локомотивів, моторвагонних поїздів і дрезин, ручні свистки, духові ріжки, сирени, гудки і петарди.

Вибух петарди вимагає негайної зупинки.

       

   Розділ 2

СВІТЛОФОРИ

2.1. Світлофори за призначенням підрозділяються на:

вхідні, що дозволяють або забороняють поїзду пряму­вати з перегону на станцію;

вихідні, що дозволяють або забороняють поїзду відправлятися зі станції на перегін;

маршрутні, що дозволяють або забороняють поїзду просаджати із одного району станції до іншого;

прохідні, що дозволяють або забороняють поїзду

проїжджати з однієї блок-ділянки (міжпостового перегону) на іншу;

прикриття — для огородження місць перехрещень залізничних колій на одному рівні іншими залізничними коліями, трамвайними коліями і тролейбусними лініями, розвідних мостів і ділянок, які проходять з провідником;

загороджувальні, що вимагають зупинки в разі небез­пеки для руху, що виникла на переїздах, великих штучних спорудах і обвальних місцях, а також у разі огородження составів для огляду і ремонту вагонів на станційних коліях;

попереджувальні, що попереджують про показання основного світлофору (вхідного, прохідного, загороджу­вального і прикриття);

повторювальні — для повідомлення про показання вихідного і маршрутного світлофорів, що дозволяють рух, і показання гіркового світлофора, коли за місцевими умовами видимість основного світлофора не забезпечується;

локомотивні—для дозволу чи заборони поїзду пряму­вати перегоном з однієї блок-ділянки на іншу, а також

попередження про показання колійного світлофора, деякого наближається поїзд;

маневрові, що дозволяють чи забороняють проведення маневрів;

гіркові, що дозволяють чи забороняють розпуск вагонів з гірки.

Один світлофор може поєднувати декілька призначень (вхідний і вихідний, вихідний і маневровий, вихідний і маршрутний тощо).                  

На ділянках, де зберігаються семафори, порядок Їхньо­го застосування визначається Інструкцією з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України.

2.2. Світлофори застосовуються лінзові (мал. 2.5, а) і прожекторні' (мал. 2.5, б); вони підрозділяються на щоглові (мал. 2.6, а, б і г), карликові (мал. 2.6, в) і такі, що встановлюються на містках і консолях.

На світлофорах застосовуються сигнальні вогні: такі, що нормально горять, нормально не горять, не мигають і мигають (періодично загоряються і гаснуть).

Вогні прохідного світлофора, що нормально не горять, на ділянках, обладнаних автоблокуванням, загоряються при в'їзді рухомого складу на блок-ділянку перед ним і гаснуть після виходу рухомого складу з цієї блок-ділянки.

Прохідні світлофори автоблокування позначаються циф­рами, решта — літерами або літерами з цифрами.

2.3. Основні значення сигналів, що подаються світлофорами (незалежно від місця встановлення та призна­чення їх), такі:

один зелений вогонь — «Дозволяється рух із встанов­леною ШВИДКІСТЮ»;

один жовтий мигаючий вогонь—«Дозволяється рух із встановленою швидкістю; наступний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю»;

один жовтий вогонь — «Дозволяється рух з готовністю зупинитися; наступний світлофор закритий»;

два жовтих вогні, з них верхній — мигаючий, — «Дозволяється проходження світлофора із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; наступний світлофор відкритий»;

два жовтих вогні — «Дозволяється проходження світлофора Із зменшеною швидкістю та готовністю зупини­тися біля наступного світлофора; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу»;

Один червоний вогонь – “ Стій! Зобороняється проїзджати сигнал”

       Зостосування перелічених сигналів на світлофорах різного призначеннят передбачаються у відповідних пунктах цієї інструкції. Порядок застосування цих сигналів в інших випадках, не передбачених цією інструкцією, з дотриманням їхього сигнального значення визначається Державною адміністрацією залізничного транспорту України.                       

Вхідні світлофори

2.4 вхідними світлофорами подаються сигнали :

один зелений вогонь – “дозволяеться поїзду прямувати на станцію по головній колії з встановленою швидкістю; наступний світлофор відкритий”

один жовтий мигаючий вогонь—«Дозволяється поїзду прямувати на станцію по головній коли з встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю»(мал. 2.1, б);

один жовтий вогонь- “дозволяється поїзду прямувати на станціюпо головній колії з готовністю зупинитися;наступний світлофор закритй”

два жовтих вогні ,з них верхній- мигаючий,-“дозволяється поїзду прямувати на станцію із зменшеною швидкістю на бокову колію ;наступний світлофор відкритий”

два жовтих вогні – “дозволяється поїзду прямувати на станцію із зменшеною швидкістю на бокову колію і готовністю зупинитися;наступний світлофор закритий “

один червоний вогонь – “стій .Забороняється проїжджати сигнал”

 

 

2.5.на вхідних маршрутних світлофорах у разі прийманя поїздів на бокові колії по стрілочних переводах з хрестовинами пологих марок застосовуються сигнали :

один зелений мигаючий і один жовтий вогні та одна зелена смуга,що світиться – “дозволяється поїзду прямувати на станцію із швидкістю не більше 80 км\год на бокову колію ;наступний світлофор відкритий і вимагає проходженн його із швидкістю не більше 80 км\год “

два жовтих вогні ,з них верхній мигаючий ,і одна зелена смуга ,що світится , - “дозволяється поїзду прямувати на станцію із швидкістю не більше 80 км\год на бокоу колію ;наступний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю”

два жовтих вогні та одна зелена смуга ,що світитьтся – “дозволяється поїзду прямувати на станцію із швидкістю не більше 60 км\год на бокову колію і готовністю зупинитися;наступний світлофор закритий”

У необхідних випадках на вхідних і маршрутних світлофорах може застосовуватись сигнал – один зелений мигаючий вогонь – “дозволяється поїзду прямувати по головній колії із встановленою швидкістю ;наступний світлофор відкритий і вимагає проходженя його із швидкістю не більше 60 км\год “

На окремих станціях у випадках ,передбачених Правилами технічної експлуатації залізниць України ,на вхідних і маршрутних світлофорах може застосовуватися сигнали – три жовтих вогні – “дозволяється моторвагонному поїзді, поїзду поодинокому локомотиву, дрезині незмінного типу прямувати на вільну ділянку колії з особливою обережністю та із швидкістю не більшн 20 км на годину до маршрутного світлофора з червоним вогнем”.

 

 

ЗАПРОШУВАЛЬНИЙ СИГНАЛ

2.6. Запрошувальний сигнал — один місячно-білиіг мигаючий вогонь — дозволяє поїзду проїхати світлофор з червоним вогнем (чи погаслим) і продовжувати рух до наступного світлофора (або до граничного стовпчика при прийманні на колію без вихідного світлофора) із швидкістю не більше 20 км/год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху (мал, 2.5).

один жовтий вогонь—Дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати з готовністю зупинитися;  наступний світлофор закритий» (мал. 2.6, б);

Цей сигнал застосовується на вхідних, а також маршрутних і вихідних (крім групових) світлофорах

Відправлення по запрошувальному сигналу вихідног світлофора дозволяється по правильній колії двоколійного перегона, обладнаного автоблокуванням.

ВИХІДНІ СВІТЛОФОРИ

2.7Вихідними світлофорами на ділянках,обладнаних автоблокуванням,подаються сигнали:

   один зелений вогонь – “дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати із встановленою швидкістю ;попереду вільні дві чи більше блок-ділянок “.

Один жовтий вогонь – “дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати з готовністю зупинитися;наступний світлофор закритий “

Два жовтих вогні ,один з них ,верхній – мигаючий ,- “дозволяється поїзду відпоавлятися зі станції із зменшеною швидкістю;поїзд прямує з відхиленям пострілочному переводу ;наступний світлофор відкритий”.

 Два жовті вогні – “дозволяється поїзду відправитись зі станції із зменшеною швидкістю;поїзд прямує з відхиленям по стрілочному переводу ;наступний світлофор закритий”.

  Один червоний вогонь – “Стій!Забороняється проїзджати сигнал”.

2.8.Вихідними світлофорами на ділянках ,обладнаних автоблокуванням ,при відправленні поїздів з відхиленням по стрілочним переводах з хрестовинами пологих марок подаються сигнали :

один зелений мигаючий і один жовтий вогні та одна зелена смуга ,що світиться,- “дозволяється поїзду відправитися зі станції із швидкістю не більше 80 км/год;поїзд прямує з вдхиленям по стрілочному переводу;наступний світлофор відкритий “

два жовтих вогні та одна зелена смуга ,що світится,- “дозволяється поїзду відправитися зі станції із швидкістю не більше 60 км/год ;поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу;наступний світлофор закритий”

 

2.9. Вихідними світлофорами на ділянках, обладнаних напівавтоматичним блокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь— «Дозволяється поїзду відправ- ^ лятися зі станції та прямувати із встановленою швидкістю; (^ перегін до наступної станції (колійного поста) вільний» (мал. 2.8, а);

один червоний вогонь—«Стій! Забороняється проїжд­жати сигнал» (мал. 2.8, б);

два жовтих вогні — «Дозволяється поїзду відправ- (. лятися зі станції із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; перегін до наступної станції (колійного поста) вільний» (мал. 2.9, а);

два жовтих вогні зних верхній - мигаючий – “дозволяється поїзду відправлятися зі станції із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; перегін до наступної станції (колійного поста) вільний; вхідний світлофор наступної станції відкритий”.

2.10Вихідними світлофорами на ділянках,обладнаних автоматичною локомотивною сигналізацією,що застосовується як самостійний засіб сигналізації та зв’язку,подаються сигнали:

один зелений і один місячно-білий вогні – “дозволяється поїзду відправитись зі станції; попереду вільні дві або більше блок-ділянок”

  один зелений вогонь – “дозволяється поїзду відправлятись зі станції;перегін до наступної станції (колійного поста ) вільний”

  один жовтий і один місячно-білий вогонь – “дозволяється поїзду відправлятися зі станції; попереду вільна одна блок-ділянка”

  один червоний вогонь – “Стій!Забороняється проїзджати сигнал”

2.11 За наявності відгалуження, обладнаного колійним блокуванням, а також для позначення колії, на яку відправ­ляється поїзд, на багатоколійних ділянках, обладнаних колійним блокуванням, і на двоколійних ділянках, обладнаних двостороннім автоблокуванням, вогні вихідного світлофора в необхідних випадках, визначених Державною адміністрацією залізничного транспорту України, доповнюються відповідним показанням маршрутного покажчика.

При відсутності маршрутного покажчика дозвіл поїзду відправитися на відгалуження, або по одній з колій багато-колійної ділянки, або по неправильній колії у разі двосто­роннього автоблокування може подаватися сигналом —два зелені вогні на вихідному світлофорі, що показує при автоблокуванні на незайнятість не менше двох блок-ділянок, а при напівавтоматичному блокуванні – на незайнятість перегону до наступної станції(колійного поста).

При відправленні по неправелній колії на ділянках, обладнаних двостороннім автоблокуванням, застосування маршрутних показчиків чи сигналу два зелені вогні обов’язкове.

На двоколійних ділянках, де рух по правильній колії здійснюється за сигналами автоблокування, а по неправельній колії – за показаннями локомотивного світлофора, на вихідних світлофорах при відправленні зі станції на неправильну колію може застосовуватися сигналізація:

Один жовтий мигаючий і один місячно-білий вогні – “дозволяеться поїзду відправлятися зі станції із меньшеною швидкістю не більше 40 км/гд і далі прямувати по неправильній колії за показаннями локомотивного світлофора”.

Застосування зазначеної сигналізації на окремих ділянках визначається Державною адміністрацією залізничного трансорту України.

 

2.12. На станціях, що мають вихідні світлофори, за наявності відгалуження, не обладнаного колійними блокуванням, готовність маршруту відправлення на відгалуження позначається одним місячно-білим вогнем вихідного світлофора; поїзди відправляються на відгалуження з видачею машиністу жезла або колійної записки при( місячно-білому вогні і погаслому червоному вогні на вихідному світлофорі (мал.2.14).

МАРШРУТНІ СВІТЛОФОРИ

2.13Маршрутними світлофорами залежно від місця їх установлення подаються сигнали:

   один зелений вогонь – “дозволяється рух із встановленою швидкістю ;наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий”

   один жовтий вогонь – “дозволяється рух з готовністю зупинитися;наступний світлофор(маршрутний чи вихідний) закритий”

    один червоний вогонь- “Стій!Забороняється прїжджати сигнал”

     один жовтий мигаючий вогонь – “дозволяється проходженя світлофора із встановленою швидкістю;наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю”

   два жовтих вогні ,з них верхній – мигаючий,- “дозволяється проходження світлофра із зменшеною швидкістю;поїзд прямує на бокову колію ;наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий”

   два жовтих вогні – “дозволяється проходжння світлофора із зменшеною швидкістю та з готовністю зупинитися на станції;поїзд прямує на бокову колію;наступний світлофор закритий”

ПРОХІДНІ СВІТЛОФОРИ

2.14Прохідними світлофорами на ділянках,обладнаних автоблокуванням ,подаються сигнали:

  один зелений вогонь – “дозволяється рух із встановленою швидкістю; попереду вільні дві або більше блок-ділянки”

   один жовтий вогонь – “дозволяється рух з готовністю зупинитися;наступний світлофор закритий”

   один червоний вогонь – “Стій!Забороняється проїжджати сигнал”

2.15. На ділянках, обладнаних автоблокуванням з чотиризначною сигналізацією, прохідними, вхідними, мар­шрутними по головній колії та вихідними світлофорами подаються сигнали:

один зелений вогонь — попереду вільні три і більше блок-ділянки;                                       

один жовтий і один зелений вогні—попереду вільні дві блок-ділянки (мал.2.18);                            

один жовтий вогонь — попереду вільна одна блок- і ділянка;

один червоний вогонь—«Стій! Забороняється проїжд­жати сигнал».

2.16 На ділянках,обладнаних автоблокуванням з тризначною або чотиризначною сигналізацією,на прохідних світлофорах, розміщєних перед вхідними світлофорами (передвхідних) ,застосовуються,крім того сигнали :

один жовтий мигаючий вогонь – “дозволяється рух із встановленою швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшенною швидкістю; поїзд приймається на бокову колію станції”

один зелений мигаючий вогонь – “дозволяється рух із встановленною швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає проходження його із швидкістю не більше 80 км/год.; поїзд приймається на бокову колію станції”.

На щоглі передвхідного світлофора встановлюється оповіщувальна табличка з відбивачами на ній.

Передвхідний світлофор по неправильній колії, рух по якій здійснюється за сигналами локомотивного світлофора, сигналізує тими ж сигналами, що і передвхідний на ділянках, обладнаних автоблокуванням з тризначною сигналізацією.

2.17. Прохідними світлофорами на ділянках, обладнаних напівавтоматичним блокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь— «Дозволяється рух із встанов-/ леною швидкістю; перегін до наступної станції (колійного^, поста' вільний» (мал. 2.20);

один червоний вогонь — «Стій! Забороняється проїжджати сигнал» (мал.2.21).

2.18 На ділянках, обладнаних автоблокуванням з тризначною сигналізацією, на світлофорі (вхідному, маршрутному, вихідному чи прохідному), що огороджує на головній колії блок –ділянку довжиною меньше потрібної гальмової путі встановлюється світловий показжик білого кольору у вигляді двох вертикальних стріл, а на попереджувальному до нього світлофорі – такий же показжик у вигляді однієї стріли.

УМОВНО – ДОЗВОЛЯЮЧИЙ СИГНАЛ СВІТЛОФОРАЇ

2.19 На ділянках з автоблокуванням умовно – дозволяючий сигнал прохідного світлофора, розміщеного на затяжному підйомі, що подається щитом з відбівним знаком прозоро – білого кольору у вигляді літери “Т”, дозволяє вантажному поїзду проходження світлофора з червоним вогнем із швидкістю не більше 20 км/год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитися, якщо зупиняється перешкода для подальшого руху.

 

СВІТЛОФОРИ ПРИКРИТТЯ І ЗАГОРОДЖУВАЛЬНІ

2.20. Світлофорами прикриття подаються сигнали:

один зелений вогонь— «Дозволяється рух із встанов­леною швидкістю»;

один червоний вогонь—Стій! Забороняється проїжд­жати сигнал».

2.21. Загороджувальними світлофорами подається сигнал — один червоний вогонь — «Стій! Забороняється проїжджати сигнал» (мал.2.23, а).

Попереджувальними світлофорами перед загороджу­вальними подається сигнал — один жовтий вогонь — «Дозволяється рух з готовністю зупинитися; основний заго­роджувальний світлофор закритий» (мал. 2.23, б).

Один жовтий вогонь— «Дозволяється рух з готовністю зупинитися; основний світлофор закритий» (мал. 2.25);

Нормально сигнальні вогні загороджувальних світлофорів і попереджувальних до них не грять, і в цьому положені світлофори сигнального значення не мають. Щогли цих світлофорів мають відмітне фарбування – чорні та білі похилі смуги, що чергуються.

ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ І ПОВТОРЮВАЛЬНІ СВІТЛОФОРИ

2.22 Попереджувальними світлофорами перед вхідними, прохідними і світлофорами прикриття на ділянках, на обладнаних автоблокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь – “ дозволяється рух із встановленною швидкістю; основний світлофор відкритий”

один жовтий вогонь – “дозволяється рух з готовністю зупинитися; основний світлофор закриий”

один жовтий мигаючий вогонь – “дозволяється рух із встановленною швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшенною швидкістю; поїзд приймається на бокову колію станції”

2.23. Повторювальний світлофор одним зеленим вогнем показує, що вихідний чи маршрутний світлофор відкритий (мал. 2.26).

РУЧНІ СИГНАЛИ

4.1. Ручними сигналами ставляться вимоги:

а) червоним розгорнутим прапором вдень і червоним

вогнем ручного ліхтаря вночі — «Стій! Рух заборонено» (мал. 4.1).

При відсутності вдень червоного прапора, а вночі — ручного ліхтаря з червоним вогнем сигнали зупинки подаються: вдень—рухом по колу жовтого прапора, руки чи якого-небудь предмета; вночі — рухом по колу ліхтаря з вогнем будь-якого кольору (мал.4.2);

б) жовтим розгорнутим прапором вдень і жовтим вогнем ручного ліхтаря вночі — «Дозволяється рух із

швидкістю, що вказана у попередженні чи у наказі начальника залізниці, а при відсутності цих вказівок — із швидкістю не більше 25 км/год (мал. 4.3).

Жовтий вогонь ручного ліхтаря застосовується тільки у межах станції. При відсутності вночі ручного ліхтаря з жовтим вогнем сигнал зменшення швидкості на станції може подаватися повільним рухом вгору і вниз ручного ліхтаря з прозоро-білим вогнем (мал. 4.4).

Сигнал зменшення швидкості на перегоні вночі в усіх , випадках повинен подаватися тільки повільним рухом вгору і вниз ручного ліхтаря з прозоро-білим вогнем (див. мал. 4.4).

4.2. При випробуванні автогальм подаються сигнали:

вимога машиністу провести пробне гальмування (після усного попередження): вдень — піднятою вертикально рукою; вночі — піднятим ручним ліхтарем з прозоро-білим вогнем (мал. 4.5); Машиніст відповідає одним корот­ким свистком локомотива та приступає до гальмування;

вимога машиністу відпустити гальма: вдень — рухами руки перед собою по горизонтальній ліні?; вночі — такими ж рухами ручного ліхтаря з прозоро-білим вогнем

(мал. 4.6). Машиніст відповідає двома короткими свистками локомотива та відпускає гальма.

Для передачі вказівки для випробування автогальм можуть застосовуватися радіозв'язок або пристрої

двостороннього паркового зв'язку.

4.3. Черговий по станції, де йому поставлено за обов'язок

проводжати поїзди, при відправленні чи проході поїзда по станції без зупинки показує: вдень—піднятий вертикально на витягнуту руку ручний диск, пофарбований у білий колір з чорною каймою, або згорнутий жовтий прапор; вночі — піднятий ручний ліхтар з зеленим вогнем (мал. 4.7).

Це означає, що поїзд може відправлятися зі станції ( з колій, що не мають вихідних сигналів, при наявності відповідного дозволу на зайняття перегону) або прямувати без зупинки із швидкістю, встановленою для проходу по станції. Вказаний сигнал при прямуванні поїзда без зупинки

показується до проходу локомотива прибуваючого поїзда

мимо чергового по станції.

Для зупинки пасажирського, поштово-багажного і ван­тажно-пасажирського поїзда, якщо її нема за розкладом, черговий по станції, де йому поставлено за обов'язок зустрічати поїзди, повинен показувати: вдень — ручний червоний диск або розгорнутий червоний прапор; вночі — червоний вогонь ручного ліхтаря (мал. 4.8).

На станціях, де робоче місце чергового по станції винесене на стрілочний пост, черговий по станції у випадку, приймання поїзда на бокову колію або з зупинкою на станції (незалежно від розкладу) показує: вдень — розгорнутий жовтий прапор; вночі—жовтий вогонь ручного ліхтаря.

Черговий по станції повинен зустрічати та проводжати поїзди у головному уборі з верхом червоного кольору.

4.4. Сигналісти та чергові стрілочних постів зустрічають поїзди:

у випадку пропуску по головній колії без зупинки на станції: вдень — із згорнутим жовтим прапором; вночі — з прозоро-білим вогнем ручного ліхтаря (мал. 4.9);

у випадку приймання поїзда на бокову колію чи з зупинкою на станції: вдень — із розгорнутим жовтими прапором; вночі — з жовтим вогнем ручного ліхтаря

(мал. 4.10).

4.5. Сигналісти та чергові стрілочних постів проводжа­ють поїзди, що відправляються зі станції, в усіх випадках із ) згорнутим жовтим прапором вдень і прозоро-білим вогнем ручного ліхтаря вночі.

4.6. Сигнал зупинки з поїзда подається машиністу локомотива: вдень — розгорнутим червоним прапором;

вночі — червоним вогнем ручного ліхтаря.

4.7. При відправленні пасажирського поїзда зі станції після зупинки провідники пасажирських вагонів з радіо купе (штабного) і хвостового (крім випадків відправлення поїздів із тупикових колій) повинні показувати у бік пасажирської платформи (до кінця платформи):

вдень — згорнутий жовтий прапор;

вночі — ручний ліхтар з прозоро-білим вогнем. Це вказує на благополучне прямування поїзда. Провідники інших вагонів при зрушенні поїзда зачиняють бокові двері вагона і спостерігають через тамбурне вікно за можливою подачею сигналів при прямуванні вздовж платформи.

4.8. На перегонах обхідники залізничних колій і штучних споруд та чергові переїздів при вільності колії зустрічають поїзди: вдень — із згорнутим жовтим прапором; вночі —( із прозоро-білим вогнем ручного ліхтаря (мал. 4.11).

У місцях, огороджених сигналами зменшення швидкості чи зупинки, вони зустрічають поїзди вдень чи вночі з сигналами, що відповідають установленим на колії.

 

Розділ 5

МАРШРУТНІ ПОКАЖЧИКИ

5.1. У тих випадках, коли необхідно вказати колію приймання чи напрямок руху поїзда або маневрового состава, застосовуються маршрутні світлові покажчики напрямку /)білого кольору (цифрові, літерні чи положення),

що /розміщуються на щоглах світлофорів або на окремій щоглі (мал. 5.1, а).

Для зазначення номера колії, з якої дозволяється рух поїзда, на групових вихідних і маршрутних світлофорах встановлюються маршрутні світлові покажчики зеленого кольору (мал. 5.1, б).

Ці покажчики можуть використовуватися і для зазна­чення номера колії, з якої дозволено рух маневрового состава, за наявністю на вихідному чи маршрутному світлофорі місячно-білого вогню.

СТРІЛОЧНІ ПОКАЖЧИКИ

5.2. Освітлювані стрілочні покажчики одиночних стрілок з обох боків показують:

стрілка установлена на прямій колії: вдень — білий прямокутник вузького боку покажчика; вночі—молочно-білий «огонь (мал. 5.2, а);

стрілка установлена на бокову колію: вдень— широкий бік покажчика; вночі — жовтий вогонь (мал. 5.2,6).

5.3. Положення перехресних стрілок позначається двома звичайними стрілочними покажчиками, які показують, що стрілки установлені:

по прямій колії: вдень — на обох покажчиках білі прямокутники вузького боку покажчиків; вночі—молочно білі вогні (мал. 5.3, а);                         

з перехрещенням прямої колії: вдень — на обох покажчиках широкі боки покажчиків; вночі — жовті вогні

(мал. 5.3, б);

 

з прямої на бокову колію — вдень на ближньому покажчику видно широкий бік покажчика; вночі —жовтий вогонь, а на дальньому — вдень видно білий прямокутник вузького боку покажчика; вночі — молочно-білий вогонь

(мал. 5.3. в);

з бокової на пряму колію — вдень на ближньому покажчику видно білий прямокутник вузького боку покаж­чика; вночі — молочно-білий вогонь, а на дальньому — вдень видно широкий бік покажчика; вночі — жовтий вогонь (мал. 5.3, г).

 

5.4. Неосвітлювані стрілочні покажчики показують:

стрілка установлена по прямій колії — стрілопо­дібний покажчик направлений ребром вздовж колії

(мал. 5.4, а);

стрілка установлена на бокову колію — стрілоподібний покажчик направлений у бік бокової колії (мал. 5.4, б).

ПОКАЖЧИКИ ПЕРЕГРІВУ БУКС

5.7. На ділянках залізниць, де установлені пристрої виявлення перегрітих букс у поїздах, що проходять, застосо­вуються сигнальні світлові покажчики, що розміщуються на опорах контактної мережі чи окремих щоглах (мал. 5.9).

Під час появи на сигнальному покажчику смуг прозоро-білого кольору, що світяться, які сигналізують про наяв­ність перегрітих букс у составі поїзда, машиніст зобов'язаний вжити заходів до повільного зниження швидкості під час підходу до станції з тим, щоб пройти вхідну стрілку із швидкістю не більше 20 км/год, а потім зупинити поїзд на колії приймання незалежно від показань вихідного сигналу.

Нормально покажчики не освітлюються і сигналь­ного значення не мають.

ПОКАЖЧИКИ МЕЖІ БЛОК-ДІЛЯНОК

5.8. На ділянках залізниць, де застосовується автоматична локомотивна сигналізація як самостійний засіб | сигналізації та зв'язку, на межах блок-ділянок установлюються сигнальні знаки із світло відбивачами та цифровими літерними табличками (мал. 5.10).                

ПОКАЖЧИКИ «ОПУСТИТИ СТРУМОПРИЙМАЧ-5.9. На електрифікованих ділянках постійного струму перед повітряними проміжками, де у випадку несподіваного зняття напруги в одній із секцій контактної мережі не допускається прохід електрорухомого складу з піднятими струмоприймачами, застосовуються сигнальні світлові по­кажчики «Опустити струмоприймач», що розміщуються на опорах контактної мережі чи окремих щоглах (мал.5.11).

При появі на сигнальному покажчику мигаючої смуги прозоро-білого кольору, що світиться, машиніст зобов'язаний негайно вжити заходів до проходження ого­родженого повітряного проміжку з опущеними струмоприй­мачами.

ПОСТІЙНІ СИГНАЛЬНІ ЗНАКИ

5.10. Постійні сигнальні знаки «Газ» та «Нафта» (мал. 5.12, а, б) установлюються у місцях пересічень залізничних колій нафтогазопродуктопроводами безпосередньо на опорах контактної мережі чи окремих стовпах і вказують на необхідність прямування до місця пересічення з підвищеною увагою (пильністю).

5.11. Постійні сигнальні знаки «Початок гальмування» (мал. 5.13, а) та «Кінець гальмування» (мал. 5.13, б, в) вказують машиністу локомотива місця випробування авто­гальм на шляху прямування.

Порядок розставлення таких сигнальних знаків визна­чається комісійне та затверджується начальником залізниці.

5.12. У випадку застосування сигнальних покажчиків «Опустити струмоприймач» попереду них установлюється постійний сигнальний знак з відбивачами «Увага! Струмоподіл» (мал. 5.14, а). Постійний сигнальний знак «Підняти струмоприймач» з відбивачами на ньому уста­новлюється за повітряним проміжком у напрямку руху (мал. 5.14, б).

Схема установки сигнальних покажчиків «Опустити стру­моприймач» і постійних сигнальних знаків «Підняти струмоп­риймач» та «Увага! Струмоподіл» показана на мал. 5.15. Розміщення їх не повинно погіршувати видимість і сприй­няття постійних сигналів.

При обертанні 12-вагонних електропоїздів відстань від повітряного проміжку до постійного знака «Підняти струмо­приймач» має бути не менше 250 м.

5.13. Опори контактної мережі, що обмежують повітряні проміжки, повинні мати розпізнавальний знак — чотири чорні та три білі горизонтальні смуги, що чергуються. Перша опора за напрямком руху поїзда, крім того, додатково позначається вертикальною чорною смугою (мал. 5.16, а).

Знаки можуть наноситися безпосередньо на опори або щити, закріплені на опорах (мал. 5.16, б). На багатоколійних ділянках допускається установка вказаних знаків на конструкціях контактної мережі над віссю колії.

Зупинка електрорухомого складу з піднятими струмо­приймачами між цими опорами (знаками) забороняється.

5.14. Граничні стовпчики вказують місце, далі якого на колії не можна установлювати рухомий склад у напрямку стрілочного переводу чи глухого пересічення (мал. 5.17,а,б). Граничні стовпчики головних і приймально-відправних колій повинні мати відмітне фарбування (мал. 5.17, б),

5.15. Знак «Межа станції» (мал. 5.18) вказує межу станції на двоколійних і багатоколійних ділянках. Напис на знаку має

бути з обох боків.

5.16. Постійні сигнальні знаки «Початок небезпечного місця» (мал. 5.19, а) та «Кінець небезпечного місця» (мал. 5.19, б) з відбивачами на них вказують межі ділянки, що вимагають проходження її поїздами із зменшеною швидкістю. Сигнальний знак «Кінець небезпечного місця» розміщується на зворотному боці знака «Початок небезпеч­ного місця».

5.17. Попереджувальні сигнальні знаки:

знак «С» — подача свистка — установлюється перед тунелями, мостами, переїздами тощо (мал. 5.20);

«Зупинка локомотива» (мал. 5.21) установлюється у місцях, визначених комісією, призначеною начальником відділка залізниці (начальником залізниці).

5.18. Попереджувальні сигнальні знаки з відбивачами установлюються на електрифікованих ділянках:

«Вимкнути струм» (мал. 5.22, а) — перед нейтральною вставкою;

«Увімкнути струм на електровозі» (мал.5.22б)

«Увімкнути струм на електропоїзді» (мал. 5.22,в) — за

нейтральною вставкою.

Схема установлення цих знаків показана на мал. 5.23. Сигнальний знак «Кінець контактної підвіски» (мал. 5.24)

установлюється на контактній мережі у місцях, де закінчується

робоча зона контактного проводу.

5.19. Попереджувальний сигнальний знак «Зупинка пер­шого вагона» (мал. 5.25) установлюється на пасажирських платформах, де обертаються моторвагонні поїзди.

ТИМЧАСОВІ СИГНАЛЬНІ ЗНАКИ

5.20. У місцях, де не допускається проходження електро­рухомого складу з піднятими струмоприймачами (при несправності контактної мережі, проведенні планових ре­монтних і будівельних робіт, коли під час проходження поїздів необхідно опускати струмоприймачі), установлюються тимчасові сигнальні знаки з відбивачами, які показують:

«Підготуватися до опускання струмоприймача» (мал. 5.26, а);

«Опустити струмоприймач (мал. 5,26, б);

«Підняти струмоприймач» (мал. 5.26, в). Схема установлення цих знаків показана на мал. 5.27. Якщо на двоколійній ділянці ведуться планові ремонтні колійні та будівельні роботи з пропуском поїздів по одній із колій і укладанням тимчасових з'їздів, не обладнаних контактною мережею, сигнальний знак «Опустити струмоприймач» установлюється на відстані не менше 100 м від огородженої ділянки. Інші сигнальні знаки установлюються за вказаною на мал. 5.27 схемою.

У випадку несподіваного виявлення пошкодження кон­тактної мережі, що не допускає прямування електрорухомого складу з піднятими струмоприймачами, працівник дистанції. електропостачання, який виявив це пошкодження, зобов'язаний відійти на 500 м у бік очікуваного поїзда та подавати машиністу поїзда, що наближається, ручний сигнал «Опус­тити струмоприймач» (мал. 5.28):

вдень—повторними горизонтальними рухами правої руки перед собою при піднятій вертикально лівій руці;

вночі — повторними вертикальними 1 горизонталь­ними рухами ліхтаря з прозоро-білим вогнем.

Машиніст зобов'язаний: падати сповіщальний сигнал, при відсутності струму в електричному колі опустити стру­моприймач і з особливою пильністю проїхати місце пошкод­ження, переконавшись у справності контактної мережі, підняти струмоприймачі та продовжувати рух.

5.21. На ділянках, де працюють снігоочисники, установ­люються тимчасові сигнальні знаки:

«Підняти ніж, закрити крила» — перед перешкодою (мал. 5.29);

«Опустити ніж, відкрити крила» — після перешкоди (мал. 5.30).

На ділянках, де працюють швидкісні снігоочисники, перед знаками «Підняти ніж, закрити крила» установлюються, крім того, тимчасові сигнальні знаки «Підготуватися до підняття ножа та закриття крил» (мал. 5.31).

Схеми установлення знаків на ділянках, де працюють снігоочисники, показані на мал. 5.32, а де працюють швидкісні снігоочисники, — на мал. 5.33.

При двох близько розташованих перешкодах, коли між ними робота снігоочисника неможлива, на жердині установ­люються два знаки один під одним (мал. 5.34).

5.22. Усі відбивачі, установлені на сигнальних знаках, повинні виготовлятися із прозоро-білого скла.

У необхідних випадках у відповідності із вказівками Державної адміністрації залізничного транспорту України деякі сигнальні знаки можуть бути світловими чи освітлю­ваними.

Розділ 6

Розділ 8

ЗВУКОВІ СИГНАЛИ

8.1. Звукові сигнали під час руху поїздів подаються свистками локомотивів, моторвагонних поїздів і дрезин, духовими ріжками, ручними свистками.

 

8.2. Сповіщальний сигнал — один довгий свисток локомотива (моторовагонного поїзда) і дрезини подається:

при наближенні поїзда до станцій, колійних постів, пасажирських зупинних пунктів, переносних та ручних сигналів, що вимагають зменшення швидкості, сигнальних знаків «С», виїмок, кривих ділянок колії, тунелів, переїздів, знімних дрезин, знімних ремонтних вишок, колійних вагончиків і інших знімних рухомих одиниць;

при наближенні поїзда до місця робіт, починаючи з кілометра, що передує вказаному у попередженні, незалежно від наявності переносних сигналів;

при сприйнятті ручного сигналу «Опустити струмоприй­мач», що подається сигналістом;

при наближенні до людей, які знаходяться на колії, та в інших випадках, вказаних у наказах начальника залізниці.

При прямуванні під час туману, заметілі та за інших несприятливих погодних умов, що знижають видимість, сповіщальний сигнал повторюється декілька разів, а по неправильній колії подається одним довгим, коротким і довгим свистком локомотива.

Складачі поїздів, які припинили маневри через при­ймання поїзда, сигналісти та чергові стрілочного поста за сповіщальним сигналом зобов'язані кожний на своїй ділянці перевірити й упевнитись у тому, що безпека руху поїзда, який приймається, забезпечена.

8.3. Сигнал пильності подається одним коротким і одним довгим свистком локомотива (моторвагонного поїзда) і періодично повторюється:

при підході до прохідного світлофора з червоним вогнем, що має умовно-дозволяючий сигнал, і подальшому прямуванні по блок-ділянці;

під час проходження прохідного світлофора з червоним вогнем, а також з незрозумілим показанням чи погаслим після стоянки перед ним і подальшому прямуванні по блок-ділянці;

при підході до вхідного світлофора з місячно-білим вогнем запрошуючого сигналу та в усіх інших випадках приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні або погаслих основних вогнях вхідного сигналу;

при прийманні поїзда по неправильній колії (при відсутності вхідного сигналу по цій колії). Цей сигнал має подаватися і під час подальшого прямування по горловині станції.

8.4. При зустрічі поїздів на перегонах двоколійних ділянок подаються сповіщальні сигнали одним довгим свистком: перший сигнал — при наближенні до зустрічного поїзда, другий — при підході до хвостової частини зустрічного поїзда.

8.5. Звукові сигнали про наближення поїзда подаються:

на перегоні — обхідниками залізничних колій і штучних споруд, черговими переїздів, керівниками колійних робіт і робіт по контактній мережі чи працівниками, які супроводжують знімні ремонтні вишки та колійні вагончики; на станціях — сигналістами та черговими вхідних стрілочних постів.

Оголошення про наближення непарного поїзда прово­диться одним, а парного поїзда—двома довгими звуковими сигналами.

Сигналісти та чергові вхідних стрілочних постів, що почули сигнал відправлення поїзда, подають один довгий звуковий сигнал.

8.6. На станціях і перегонах, розміщених у межах великих міст і населених пунктів, курортних місць, за переліком, визначеним начальником залізниці, подача звукових сигналів локомотивами (моторвагонними поїздами) має проводитися свистком малої гучності за винятком випадків прямування локомотивів у поїздах з підштовхуванням, виникнення загрози наїзду на людей або перешкоди, а також при необхідності подачі сигналів пильності та тривоги.

На цих же станціях сигнали свистком локомотива (мо­торвагонного поїзда) не подаються при відправленні поїздів, випробуванні автогальм і під час руху по деповських коліях. Порядок сповіщення пасажирів про відправлення поїздів на таких станціях встановлюється начальником залізниці.

 

Розділ 9

ВСТУП

 

1. Інструкція з сигналізації на залізницях України* виз­начає систему видимих і звукових сигналів для передачі . наказів та вказівок щодо руху поїздів і маневрової роботи, а також типи сигнальних приладів, за допомогою яких ці сигнали подаються.

2. Інструкція зсигнапізації обов'язкова для всіх пщрозяілів

і працівників залізничного транспорту України.

Виконання вимог сигналів, встановлених Інструкцією з сигналізації, забезпечує безперервність і безпеку руху поїздів і маневрової роботи. Інструкція з сигналізації може бути змінена тільки за

наказом (вказівкою) Міністра транспорту України.

3. Усі інші інструкції та вказівки щодо сигналізації на залізницях мають суворо відповідати вимогам даної Інструкції.

 

 

Розділ 1

СИГНАЛИ

1.1. Сигнали служать для забезпечення безпеки руху, а також чіткої організації руху поїздів і маневрової роботи.

За способом сприйняття сигнали підрозділяються на видимі та звукові.

ВИДИМІ СИГНАЛИ

1.2. Видимі сигнали виражаються кольором, формою, положенням і числом сигнальних показань. Для подання видимих сигналів служать сигнальні прилади — світлофори, диски, щити, ліхтарі, прапорці, сигнальні покажчики та сигнальні знаки.

Видимі сигнали за часом їх застосування підрозділяються на:

денні, що подаються у світлий час доби; для подання таких сигналів служать диски, щити, прапорці та сигнальні покажчики (стрілочні, колійного загородження та гідравлічних колонок);

нічні, що подаються у темний час доби; такими сигна­лами служать вогні визначених кольорів у ручних і поїзних ліхтарях, ліхтарях на жердинах і сигнальних покажчиках.

Нічні сигнали повинні застосовуватись і в денний час під час туману, заметілі та інших несприятливих умов, коли видимість денних сигналів зупинки менше 1000 м, сигналів зменшення швидкості — менше 400 м, маневрових — менше 200 м;

цілодобові, що подаються однаково у світлий і темний час доби; такими сигналами служать вогні світлофорів визначених кольорів, маршрутні та інші світлові покажчики, постійні диски зменшення швидкості, квадратні щити жов­того кольору (зворотна сторона зеленого кольору), червоні диски із світловідбивачем для позначення хвоста вантажного поїзда, сигнальні покажчики та знаки.

У тунелях застосовуються тільки нічні або цілодобові сигнали.

ЗВУКОВІ СИГНАЛИ

1.3. Звукові сигнали передаються числом і сполученням звуків різної тривалості. Значення їх вдень і вночі одне і те

саме.

Для подання звукових сигналів служать свистки локомотивів, моторвагонних поїздів і дрезин, ручні свистки, духові ріжки, сирени, гудки і петарди.

Вибух петарди вимагає негайної зупинки.

       

   Розділ 2

СВІТЛОФОРИ

2.1. Світлофори за призначенням підрозділяються на:

вхідні, що дозволяють або забороняють поїзду пряму­вати з перегону на станцію;

вихідні, що дозволяють або забороняють поїзду відправлятися зі станції на перегін;

маршрутні, що дозволяють або забороняють поїзду просаджати із одного району станції до іншого;

прохідні, що дозволяють або забороняють поїзду

проїжджати з однієї блок-ділянки (міжпостового перегону) на іншу;

прикриття — для огородження місць перехрещень залізничних колій на одному рівні іншими залізничними коліями, трамвайними коліями і тролейбусними лініями, розвідних мостів і ділянок, які проходять з провідником;

загороджувальні, що вимагають зупинки в разі небез­пеки для руху, що виникла на переїздах, великих штучних спорудах і обвальних місцях, а також у разі огородження составів для огляду і ремонту вагонів на станційних коліях;

попереджувальні, що попереджують про показання основного світлофору (вхідного, прохідного, загороджу­вального і прикриття);

повторювальні — для повідомлення про показання вихідного і маршрутного світлофорів, що дозволяють рух, і показання гіркового світлофора, коли за місцевими умовами видимість основного світлофора не забезпечується;

локомотивні—для дозволу чи заборони поїзду пряму­вати перегоном з однієї блок-ділянки на іншу, а також

попередження про показання колійного світлофора, деякого наближається поїзд;

маневрові, що дозволяють чи забороняють проведення маневрів;

гіркові, що дозволяють чи забороняють розпуск вагонів з гірки.

Один світлофор може поєднувати декілька призначень (вхідний і вихідний, вихідний і маневровий, вихідний і маршрутний тощо).                  

На ділянках, де зберігаються семафори, порядок Їхньо­го застосування визначається Інструкцією з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України.

2.2. Світлофори застосовуються лінзові (мал. 2.5, а) і прожекторні' (мал. 2.5, б); вони підрозділяються на щоглові (мал. 2.6, а, б і г), карликові (мал. 2.6, в) і такі, що встановлюються на містках і консолях.

На світлофорах застосовуються сигнальні вогні: такі, що нормально горять, нормально не горять, не мигають і мигають (періодично загоряються і гаснуть).

Вогні прохідного світлофора, що нормально не горять, на ділянках, обладнаних автоблокуванням, загоряються при в'їзді рухомого складу на блок-ділянку перед ним і гаснуть після виходу рухомого складу з цієї блок-ділянки.

Прохідні світлофори автоблокування позначаються циф­рами, решта — літерами або літерами з цифрами.

2.3. Основні значення сигналів, що подаються світлофорами (незалежно від місця встановлення та призна­чення їх), такі:

один зелений вогонь — «Дозволяється рух із встанов­леною ШВИДКІСТЮ»;

один жовтий мигаючий вогонь—«Дозволяється рух із встановленою швидкістю; наступний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю»;

один жовтий вогонь — «Дозволяється рух з готовністю зупинитися; наступний світлофор закритий»;

два жовтих вогні, з них верхній — мигаючий, — «Дозволяється проходження світлофора із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; наступний світлофор відкритий»;

два жовтих вогні — «Дозволяється проходження світлофора Із зменшеною швидкістю та готовністю зупини­тися біля наступного світлофора; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу»;

Один червоний вогонь – “ Стій! Зобороняється проїзджати сигнал”

       Зостосування перелічених сигналів на світлофорах різного призначеннят передбачаються у відповідних пунктах цієї інструкції. Порядок застосування цих сигналів в інших випадках, не передбачених цією інструкцією, з дотриманням їхього сигнального значення визначається Державною адміністрацією залізничного транспорту України.                       

Вхідні світлофори

2.4 вхідними світлофорами подаються сигнали :

один зелений вогонь – “дозволяеться поїзду прямувати на станцію по головній колії з встановленою швидкістю; наступний світлофор відкритий”

один жовтий мигаючий вогонь—«Дозволяється поїзду прямувати на станцію по головній коли з встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю»(мал. 2.1, б);

один жовтий вогонь- “дозволяється поїзду прямувати на станціюпо головній колії з готовністю зупинитися;наступний світлофор закритй”

два жовтих вогні ,з них верхній- мигаючий,-“дозволяється поїзду прямувати на станцію із зменшеною швидкістю на бокову колію ;наступний світлофор відкритий”

два жовтих вогні – “дозволяється поїзду прямувати на станцію із зменшеною швидкістю на бокову колію і готовністю зупинитися;наступний світлофор закритий “

один червоний вогонь – “стій .Забороняється проїжджати сигнал”

 

 

2.5.на вхідних маршрутних світлофорах у разі прийманя поїздів на бокові колії по стрілочних переводах з хрестовинами пологих марок застосовуються сигнали :

один зелений мигаючий і один жовтий вогні та одна зелена смуга,що світиться – “дозволяється поїзду прямувати на станцію із швидкістю не більше 80 км\год на бокову колію ;наступний світлофор відкритий і вимагає проходженн його із швидкістю не більше 80 км\год “

два жовтих вогні ,з них верхній мигаючий ,і одна зелена смуга ,що світится , - “дозволяється поїзду прямувати на станцію із швидкістю не більше 80 км\год на бокоу колію ;наступний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю”

два жовтих вогні та одна зелена смуга ,що світитьтся – “дозволяється поїзду прямувати на станцію із швидкістю не більше 60 км\год на бокову колію і готовністю зупинитися;наступний світлофор закритий”

У необхідних випадках на вхідних і маршрутних світлофорах може застосовуватись сигнал – один зелений мигаючий вогонь – “дозволяється поїзду прямувати по головній колії із встановленою швидкістю ;наступний світлофор відкритий і вимагає проходженя його із швидкістю не більше 60 км\год “

На окремих станціях у випадках ,передбачених Правилами технічної експлуатації залізниць України ,на вхідних і маршрутних світлофорах може застосовуватися сигнали – три жовтих вогні – “дозволяється моторвагонному поїзді, поїзду поодинокому локомотиву, дрезині незмінного типу прямувати на вільну ділянку колії з особливою обережністю та із швидкістю не більшн 20 км на годину до маршрутного світлофора з червоним вогнем”.

 

 

ЗАПРОШУВАЛЬНИЙ СИГНАЛ

2.6. Запрошувальний сигнал — один місячно-білиіг мигаючий вогонь — дозволяє поїзду проїхати світлофор з червоним вогнем (чи погаслим) і продовжувати рух до наступного світлофора (або до граничного стовпчика при прийманні на колію без вихідного світлофора) із швидкістю не більше 20 км/год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху (мал, 2.5).

один жовтий вогонь—Дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати з готовністю зупинитися;  наступний світлофор закритий» (мал. 2.6, б);

Цей сигнал застосовується на вхідних, а також маршрутних і вихідних (крім групових) світлофорах

Відправлення по запрошувальному сигналу вихідног світлофора дозволяється по правильній колії двоколійного перегона, обладнаного автоблокуванням.

ВИХІДНІ СВІТЛОФОРИ

2.7Вихідними світлофорами на ділянках,обладнаних автоблокуванням,подаються сигнали:

   один зелений вогонь – “дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати із встановленою швидкістю ;попереду вільні дві чи більше блок-ділянок “.

Один жовтий вогонь – “дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати з готовністю зупинитися;наступний світлофор закритий “

Два жовтих вогні ,один з них ,верхній – мигаючий ,- “дозволяється поїзду відпоавлятися зі станції із зменшеною швидкістю;поїзд прямує з відхиленям пострілочному переводу ;наступний світлофор відкритий”.

 Два жовті вогні – “дозволяється поїзду відправитись зі станції із зменшеною швидкістю;поїзд прямує з відхиленям по стрілочному переводу ;наступний світлофор закритий”.

  Один червоний вогонь – “Стій!Забороняється проїзджати сигнал”.

2.8.Вихідними світлофорами на ділянках ,обладнаних автоблокуванням ,при відправленні поїздів з відхиленням по стрілочним переводах з хрестовинами пологих марок подаються сигнали :

один зелений мигаючий і один жовтий вогні та одна зелена смуга ,що світиться,- “дозволяється поїзду відправитися зі станції із швидкістю не більше 80 км/год;поїзд прямує з вдхиленям по стрілочному переводу;наступний світлофор відкритий “

два жовтих вогні та одна зелена смуга ,що світится,- “дозволяється поїзду відправитися зі станції із швидкістю не більше 60 км/год ;поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу;наступний світлофор закритий”

 

2.9. Вихідними світлофорами на ділянках, обладнаних напівавтоматичним блокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь— «Дозволяється поїзду відправ- ^ лятися зі станції та прямувати із встановленою швидкістю; (^ перегін до наступної станції (колійного поста) вільний» (мал. 2.8, а);

один червоний вогонь—«Стій! Забороняється проїжд­жати сигнал» (мал. 2.8, б);

два жовтих вогні — «Дозволяється поїзду відправ- (. лятися зі станції із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; перегін до наступної станції (колійного поста) вільний» (мал. 2.9, а);

два жовтих вогні зних верхній - мигаючий – “дозволяється поїзду відправлятися зі станції із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; перегін до наступної станції (колійного поста) вільний; вхідний світлофор наступної станції відкритий”.

2.10Вихідними світлофорами на ділянках,обладнаних автоматичною локомотивною сигналізацією,що застосовується як самостійний засіб сигналізації та зв’язку,подаються сигнали:

один зелений і один місячно-білий вогні – “дозволяється поїзду відправитись зі станції; попереду вільні дві або більше блок-ділянок”

  один зелений вогонь – “дозволяється поїзду відправлятись зі станції;перегін до наступної станції (колійного поста ) вільний”

  один жовтий і один місячно-білий вогонь – “дозволяється поїзду відправлятися зі станції; попереду вільна одна блок-ділянка”

  один червоний вогонь – “Стій!Забороняється проїзджати сигнал”

2.11 За наявності відгалуження, обладнаного колійним блокуванням, а також для позначення колії, на яку відправ­ляється поїзд, на багатоколійних ділянках, обладнаних колійним блокуванням, і на двоколійних ділянках, обладнаних двостороннім автоблокуванням, вогні вихідного світлофора в необхідних випадках, визначених Державною адміністрацією залізничного транспорту України, доповнюються відповідним показанням маршрутного покажчика.

При відсутності маршрутного покажчика дозвіл поїзду відправитися на відгалуження, або по одній з колій багато-колійної ділянки, або по неправильній колії у разі двосто­роннього автоблокування може подаватися сигналом —два зелені вогні на вихідному світлофорі, що показує при автоблокуванні на незайнятість не менше двох блок-ділянок, а при напівавтоматичному блокуванні – на незайнятість перегону до наступної станції(колійного поста).

При відправленні по неправелній колії на ділянках, обладнаних двостороннім автоблокуванням, застосування маршрутних показчиків чи сигналу два зелені вогні обов’язкове.

На двоколійних ділянках, де рух по правильній колії здійснюється за сигналами автоблокування, а по неправельній колії – за показаннями локомотивного світлофора, на вихідних світлофорах при відправленні зі станції на неправильну колію може застосовуватися сигналізація:

Один жовтий мигаючий і один місячно-білий вогні – “дозволяеться поїзду відправлятися зі станції із меньшеною швидкістю не більше 40 км/гд і далі прямувати по неправильній колії за показаннями локомотивного світлофора”.

Застосування зазначеної сигналізації на окремих ділянках визначається Державною адміністрацією залізничного трансорту України.

 

2.12. На станціях, що мають вихідні світлофори, за наявності відгалуження, не обладнаного колійними блокуванням, готовність маршруту відправлення на відгалуження позначається одним місячно-білим вогнем вихідного світлофора; поїзди відправляються на відгалуження з видачею машиністу жезла або колійної записки при( місячно-білому вогні і погаслому червоному вогні на вихідному світлофорі (мал.2.14).

МАРШРУТНІ СВІТЛОФОРИ

2.13Маршрутними світлофорами залежно від місця їх установлення подаються сигнали:

   один зелений вогонь – “дозволяється рух із встановленою швидкістю ;наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий”

   один жовтий вогонь – “дозволяється рух з готовністю зупинитися;наступний світлофор(маршрутний чи вихідний) закритий”

    один червоний вогонь- “Стій!Забороняється прїжджати сигнал”

     один жовтий мигаючий вогонь – “дозволяється проходженя світлофора із встановленою швидкістю;наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю”

   два жовтих вогні ,з них верхній – мигаючий,- “дозволяється проходження світлофра із зменшеною швидкістю;поїзд прямує на бокову колію ;наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий”

   два жовтих вогні – “дозволяється проходжння світлофора із зменшеною швидкістю та з готовністю зупинитися на станції;поїзд прямує на бокову колію;наступний світлофор закритий”

ПРОХІДНІ СВІТЛОФОРИ

2.14Прохідними світлофорами на ділянках,обладнаних автоблокуванням ,подаються сигнали:

  один зелений вогонь – “дозволяється рух із встановленою швидкістю; попереду вільні дві або більше блок-ділянки”

   один жовтий вогонь – “дозволяється рух з готовністю зупинитися;наступний світлофор закритий”

   один червоний вогонь – “Стій!Забороняється проїжджати сигнал”

2.15. На ділянках, обладнаних автоблокуванням з чотиризначною сигналізацією, прохідними, вхідними, мар­шрутними по головній колії та вихідними світлофорами подаються сигнали:

один зелений вогонь — попереду вільні три і більше блок-ділянки;                                       

один жовтий і один зелений вогні—попереду вільні дві блок-ділянки (мал.2.18);                            

один жовтий вогонь — попереду вільна одна блок- і ділянка;

один червоний вогонь—«Стій! Забороняється проїжд­жати сигнал».

2.16 На ділянках,обладнаних автоблокуванням з тризначною або чотиризначною сигналізацією,на прохідних світлофорах, розміщєних перед вхідними світлофорами (передвхідних) ,застосовуються,крім того сигнали :

один жовтий мигаючий вогонь – “дозволяється рух із встановленою швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшенною швидкістю; поїзд приймається на бокову колію станції”

один зелений мигаючий вогонь – “дозволяється рух із встановленною швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає проходження його із швидкістю не більше 80 км/год.; поїзд приймається на бокову колію станції”.

На щоглі передвхідного світлофора встановлюється оповіщувальна табличка з відбивачами на ній.

Передвхідний світлофор по неправильній колії, рух по якій здійснюється за сигналами локомотивного світлофора, сигналізує тими ж сигналами, що і передвхідний на ділянках, обладнаних автоблокуванням з тризначною сигналізацією.

2.17. Прохідними світлофорами на ділянках, обладнаних напівавтоматичним блокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь— «Дозволяється рух із встанов-/ леною швидкістю; перегін до наступної станції (колійного^, поста' вільний» (мал. 2.20);

один червоний вогонь — «Стій! Забороняється проїжджати сигнал» (мал.2.21).

2.18 На ділянках, обладнаних автоблокуванням з тризначною сигналізацією, на світлофорі (вхідному, маршрутному, вихідному чи прохідному), що огороджує на головній колії блок –ділянку довжиною меньше потрібної гальмової путі встановлюється світловий показжик білого кольору у вигляді двох вертикальних стріл, а на попереджувальному до нього світлофорі – такий же показжик у вигляді однієї стріли.

УМОВНО – ДОЗВОЛЯЮЧИЙ СИГНАЛ СВІТЛОФОРАЇ

2.19 На ділянках з автоблокуванням умовно – дозволяючий сигнал прохідного світлофора, розміщеного на затяжному підйомі, що подається щитом з відбівним знаком прозоро – білого кольору у вигляді літери “Т”, дозволяє вантажному поїзду проходження світлофора з червоним вогнем із швидкістю не більше 20 км/год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитися, якщо зупиняється перешкода для подальшого руху.

 

СВІТЛОФОРИ ПРИКРИТТЯ І ЗАГОРОДЖУВАЛЬНІ

2.20. Світлофорами прикриття подаються сигнали:

один зелений вогонь— «Дозволяється рух із встанов­леною швидкістю»;

один червоний вогонь—Стій! Забороняється проїжд­жати сигнал».

2.21. Загороджувальними світлофорами подається сигнал — один червоний вогонь — «Стій! Забороняється проїжджати сигнал» (мал.2.23, а).

Попереджувальними світлофорами перед загороджу­вальними подається сигнал — один жовтий вогонь — «Дозволяється рух з готовністю зупинитися; основний заго­роджувальний світлофор закритий» (мал. 2.23, б).

Один жовтий вогонь— «Дозволяється рух з готовністю зупинитися; основний світлофор закритий» (мал. 2.25);

Нормально сигнальні вогні загороджувальних світлофорів і попереджувальних до них не грять, і в цьому положені світлофори сигнального значення не мають. Щогли цих світлофорів мають відмітне фарбування – чорні та білі похилі смуги, що чергуються.

ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ І ПОВТОРЮВАЛЬНІ СВІТЛОФОРИ

2.22 Попереджувальними світлофорами перед вхідними, прохідними і світлофорами прикриття на ділянках, на обладнаних автоблокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь – “ дозволяється рух із встановленною швидкістю; основний світлофор відкритий”

один жовтий вогонь – “дозволяється рух з готовністю зупинитися; основний світлофор закриий”

один жовтий мигаючий вогонь – “дозволяється рух із встановленною швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшенною швидкістю; поїзд приймається на бокову колію станції”

2.23. Повторювальний світлофор одним зеленим вогнем показує, що вихідний чи маршрутний світлофор відкритий (мал. 2.26).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 245; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.346 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь