Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


СИГНАЛИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДЛЯ ПОЗНАЧЕННЯ ПОЇЗДІВ, ЛОКОМОТИВІВ ТА ІНШИХ РУХОМИХ ОДИНИЦЬ



7.1. Голова поїзда під час руху на одноколійних і правильною колією на двоколійних ділянках вдень сигналами не позначається, вночі позначається двома прозоро-білими вогнями ліхтарів біля буферного бруса (мал. 7.1, а).

Голова поїзда під час руху неправильною колією позначається вдень і вночі з лівого боку червоним вогнем ліхтаря, з правого боку — прозоро-білим вогнем ліхтаря (мал. 7.1, б).

На локомотиві, що прямує в голові поїзда або без вагонів, під час руху на одноколійних і правильною та неправильною колією на двоколійних ділянках, вночі додається сигнальний прозоро-білий вогонь прожектора. Голова моторвагонного поїзда вночі може позначатися і одним прозоро-білим вогнем прожектора.

7.2. Голова вантажного поїзда під час руху вагонами уперед на одноколійних і правильною колією на двоколійних ділянках вдень сигналами не позначається, вночі позначається прозоро-білим вогнем ліхтаря біля буферного бруса (мал. 7.2, а).

Під час руху вагонами уперед неправильною колією голова вантажного поїзда позначається:

вдень — розгорнутим червоним прапором, що пока­зується з лівого боку супроводжуючим поїзд працівником, який знаходиться на передній перехідній площадці; вночі — прозоро-білим вогнем ліхтаря біля буферного бруса і червоним вогнем ручного ліхтаря, який показується з лівого боку супроводжуючим поїзд працівником (мал. 7.2, б).

7.3. Хвіст поїзда під час руху на одноколійних і правиль­ною та неправильною колією на двоколійних ділянках позна­чається:

вантажного і вантажно-пасажирського вдень і вночі — червоним диском із світловідбивачем біля буферного бруса з правого боку (мал. 7.3, а);

пасажирського і поштово-багажного вдень і вночі — трьома червоними вогнями (мал. 7.3, б).

При причепленні вантажного вагона, який не має постійних сигнальних ліхтарів, хвіст пасажирського і поштово-багаж­ного поїзда позначається: вдень — червоним диском або розгорнутим червоним прапором біля буферного бруса з правого боку; вночі—одним червоним вогнем буферного ліхтаря з правого боку (мал. 7.4, а).

Локомотив, що знаходиться у хвості вантажного поїзда.. а також локомотив, що прямує без вагонів, ззаду позначаються: вдень і вночі — червоним вогнем ліхтаря біля буферного бруса з правого боку (мал. 7.4, б).

7.4. Підштовхуючий локомотив і дрезина незнімного типу позначаються сигналами у такий же спосіб, що й, локомотиви без вагонів.                             

Підштовхуючий локомотив і господарчий поїзд при поверненні з двоколійного перегону неправильною колією на станцію відправлення позначаються сигналами прямування неправильною колією.

7.5. У разі розриву на перегоні вантажного поїзда хвіст частини поїзда, що відправляється на станцію, позначається:

вдень—розгорнутим жовтим прапором біля буферного бруса з правого боку; вночі — жовтим вогнем ліхтаря (мал. 7.5, а).

Остання частина поїзда, що забирається, позначається таким же чином, як і хвіст вантажного поїзда.

7.6. Поїзди на багатоколійних ділянках позначаються таким же чином, як і на одно- і двоколійних, в залежності від встановленого порядку руху однією або другою колією багатоколійної ділянки.

7.7. Снігоочисник під час руху на одноколійних і правиль­ною колією на двоколійних ділянках позначається:

якщо у голові снігоочисник: вдень — двома жовтими розгорнутими прапорами на бічних гаках; вночі—двома

жовтими вогнями бічних ліхтарів, а у бік локомотива — двома прозоро-білими контрольними вогнями (мал. 7.5, б);

якщо у голові локомотив: вдень — двома жовтими" розгорнутими прапорами біля буферних ліхтарів; вночі-двома жовтими вогнями буферних ліхтарів (мал. 7.6, а).

Хвіст снігоочисника позначається, як хвіст одиночно прямуючого локомотива.                             

7.8. Снігоочисники під час руху у голові неправильною колією на двоколійних ділянках позначаються: вдень—двома жовтими розгорнутими прапорами і червоним розгорну - тим прапором під жовтим зліва на бічних гаках; вночі — відповідно двома жовтими і одним червоним вогнями ліхтарів, а у бік локомотива — трьома прозоро-білими контрольними вогнями (мал. 7.6, б).

Якщо у голові локомотив, то він позначається так само, як і снігоочисник під час руху у голові (мал. 7.6, б).

  7.9. Локомотив під час маневрових переміщень, в тому числі і при прямуванні до состава і від состава поїзда, вночі повинен мати по одному прозоро-білому вогню попереду і позаду на буферних брусах з боку основного пульта управління локомотивом.

7.10. Дрезини знімного типу, колійні вагончики та інші знімні рухомі одиниці під час перебування на перегоні повинні мати:

на одноколійних і під час руху неправильною колією на двоколійних ділянках: вдень—прямокутний щит, пофарбо­ваний з обох боків у червоний колір, або розгорнутий червоний прапор на жердині; вночі — спереду і ззаду червоний вогонь ліхтаря, укріпленого на жердині;

на двоколійних ділянках при прямуванні правильною колією: вдень—прямокутний щит, пофарбований з перед­нього боку у білий і з заднього боку — у червоний колір;

вночі—спереду прозоро-білий вогонь і ззаду—червоний вогонь ліхтаря, укріпленого на жердині.

Знімні ремонтні вишки на електрифікованих ділянках під час роботи на перегоні повинні мати:

на одноколійних і під час руху неправильною колією ча двоколійних ділянках: вдень—розгорнутий червоний прапор з обох боків; вночі — спереду і ззаду червоний вогонь ліхтаря;

на двоколійних ділянках при прямуванні правильною колією: вдень — розгорнутий червоний прапор з правого боку в напрямку руху поїздів; вночі — спереду прозоро-білий вогонь ліхтаря, ззаду — червоний вогонь ліхтаря.

Сигнали в усіх випадках мають бути закріплені на верхньому рівні заземленого поясу знімно! ремонтної вишки.

Знімні ремонтні вишки і колійні вагончики на перегоні мають, крім того, бути огороджені з обох боків переносними або ручними червоними сигналами, що переносяться одно­часно з переміщенням ремонтної вишки і вагончика на відстань Б, вказану у графі 4 табл. 3.1, в залежності від керуючого спуску і максимально допустимої швидкості на перегоні.

Під час роботи на станції знімна ремонтна вишка повинна мати: вдень—розгорнутий червоний прапор з обох боків;

вночі — спереду і ззаду червоний вогонь ліхтаря;

колійний вагончик: вдень—щит, пофарбований з обох боків у червоний колір, або червоний прапор на жердині вночі — спереду і ззаду червоний вогонь ліхтаря укріпленого на жердині.

Під час руху по станційним коліям і стрілочним перево­дам знімна ремонтна вишка і колійний вагончик, крім того/ мають бути огороджені на відстані не менше 50 м з обох боків переносними або ручними червоними сигналами, що переносяться одночасно з переміщенням знімної ремонтної вишки і колійного вагончика.

Огородження з обох боків колійних візків різного типу та інших знімних рухомих одиниць, що застосовуються пщ час робіт, проводиться у випадках, передбачених Інструкцією Державної адміністрації залізничного транспорту України.

Якщо на двоколійній або багатоколійній ділянці по суміжній колії прямуватиме зустрічний поїзд, то червоний сигнал, що огороджує знімну ремонтну вишку, колійний вагончик або іншу знімну рухому одиницю з переднього боку, до проходження поїзда знімається.

На двоколійних електрифікованих ділянках, крім ділянок, обладнаних двостороннім автоблокуванням, ділянок, де пасажирські поїзди обертаються із швидкістю понад 120 км/год, допускається огородження знімних ре­монтних вишок тільки з боку поїздів, які прямують правиль­ною колією. Порядок організації роботи знімних ремонтних вишок на таких ділянках, що забезпечує безпеку руху поїздів, встановлюється з урахуванням місцевих умов начальником залізниці на підставі вказівок Державної адміністрації залізничного транспорту України.

Працівники залізниці, які огороджують знімні ремонтні вишки, колійні вагончики та інші знімні рухомі одиниці, а також працівники, які керують переміщенням знімних одиниць, повинні мати, крім переносних щитів, ручних прапорів і сигнальних ліхтарів, петарди і духові ріжки для подачі сигналів про наближення поїзда, а також сигналів для зупинки поїзда, якщо це буде потрібно.

Розділ 8

ЗВУКОВІ СИГНАЛИ

8.1. Звукові сигнали під час руху поїздів подаються свистками локомотивів, моторвагонних поїздів і дрезин, духовими ріжками, ручними свистками.

 

8.2. Сповіщальний сигнал — один довгий свисток локомотива (моторовагонного поїзда) і дрезини подається:

при наближенні поїзда до станцій, колійних постів, пасажирських зупинних пунктів, переносних та ручних сигналів, що вимагають зменшення швидкості, сигнальних знаків «С», виїмок, кривих ділянок колії, тунелів, переїздів, знімних дрезин, знімних ремонтних вишок, колійних вагончиків і інших знімних рухомих одиниць;

при наближенні поїзда до місця робіт, починаючи з кілометра, що передує вказаному у попередженні, незалежно від наявності переносних сигналів;

при сприйнятті ручного сигналу «Опустити струмоприй­мач», що подається сигналістом;

при наближенні до людей, які знаходяться на колії, та в інших випадках, вказаних у наказах начальника залізниці.

При прямуванні під час туману, заметілі та за інших несприятливих погодних умов, що знижають видимість, сповіщальний сигнал повторюється декілька разів, а по неправильній колії подається одним довгим, коротким і довгим свистком локомотива.

Складачі поїздів, які припинили маневри через при­ймання поїзда, сигналісти та чергові стрілочного поста за сповіщальним сигналом зобов'язані кожний на своїй ділянці перевірити й упевнитись у тому, що безпека руху поїзда, який приймається, забезпечена.

8.3. Сигнал пильності подається одним коротким і одним довгим свистком локомотива (моторвагонного поїзда) і періодично повторюється:

при підході до прохідного світлофора з червоним вогнем, що має умовно-дозволяючий сигнал, і подальшому прямуванні по блок-ділянці;

під час проходження прохідного світлофора з червоним вогнем, а також з незрозумілим показанням чи погаслим після стоянки перед ним і подальшому прямуванні по блок-ділянці;

при підході до вхідного світлофора з місячно-білим вогнем запрошуючого сигналу та в усіх інших випадках приймання поїзда на станцію при забороняючому показанні або погаслих основних вогнях вхідного сигналу;

при прийманні поїзда по неправильній колії (при відсутності вхідного сигналу по цій колії). Цей сигнал має подаватися і під час подальшого прямування по горловині станції.

8.4. При зустрічі поїздів на перегонах двоколійних ділянок подаються сповіщальні сигнали одним довгим свистком: перший сигнал — при наближенні до зустрічного поїзда, другий — при підході до хвостової частини зустрічного поїзда.

8.5. Звукові сигнали про наближення поїзда подаються:

на перегоні — обхідниками залізничних колій і штучних споруд, черговими переїздів, керівниками колійних робіт і робіт по контактній мережі чи працівниками, які супроводжують знімні ремонтні вишки та колійні вагончики; на станціях — сигналістами та черговими вхідних стрілочних постів.

Оголошення про наближення непарного поїзда прово­диться одним, а парного поїзда—двома довгими звуковими сигналами.

Сигналісти та чергові вхідних стрілочних постів, що почули сигнал відправлення поїзда, подають один довгий звуковий сигнал.

8.6. На станціях і перегонах, розміщених у межах великих міст і населених пунктів, курортних місць, за переліком, визначеним начальником залізниці, подача звукових сигналів локомотивами (моторвагонними поїздами) має проводитися свистком малої гучності за винятком випадків прямування локомотивів у поїздах з підштовхуванням, виникнення загрози наїзду на людей або перешкоди, а також при необхідності подачі сигналів пильності та тривоги.

На цих же станціях сигнали свистком локомотива (мо­торвагонного поїзда) не подаються при відправленні поїздів, випробуванні автогальм і під час руху по деповських коліях. Порядок сповіщення пасажирів про відправлення поїздів на таких станціях встановлюється начальником залізниці.

 

Розділ 9


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-20; Просмотров: 328; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.03 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь