Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Кафедра підземної розробки родовищ корисних копалин



ІНСТРУКТИВНО – МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

до виконання дипломного проекту студентами

спеціальності 7.05030101 “Розробка родовищ та видобування корисних копалин (Підземна розробка родовищ корисних копалин)”

Усіх форм навчання

М. Кривий Ріг

2013

 

Укладачі: М.І. Ступнік, д-р техн. наук, професор

             В.О Калініченко, д-р техн. наук, професор

              М.Б. Федько, канд. техн. наук, доцент

 

 

Відповідальний за випуск:  Ступнік М.І., д-р техн. наук, професор

 

 

Рецензенти:   Кушнерьов І.П., канд. техн. наук, доцент

                  Кудрявцев М.І., канд. техн. наук, доцент

 

  Інструктивно-методичні вказівки розроблено з метою допомоги студентам на етапі роботи над дипломним проектом, який є підсумком їх навчання в університеті при здобутті освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» і вказує на ступінь їх підготовки до самостійної інженерної діяльності. Приведено структуру і склад дипломного проекту й вказані його обсяг у цілому та окремих його частин і розділів. Наведено список рекомендованої літератури.

 

 

      

 

Розглянуто                                                                        Схвалено

на засіданні                                                                       на засіданні вченої ради

кафедри ПРРКК                                                                гірничого факультету

Протокол  № 2                                                                      Протокол  №

від    10.09  2013 р.                                                           від    11.09 2013 р.


 

1. загальні положення

 

Дипломний проект – самостійна робота студента, яка підводить підсумок його навчання в університеті і вказує на ступінь підготовки до інженерної діяльності.

Метою дипломного проекту є:

- систематизація, закріплення і розширення теоретичних та практичних знань за спеціальністю і використання їх для вирішення конкретних техніко-економічних, проектних і виробничих задач підземної розробки родовищ корисних копалин;

- розвиток навичок виконання самостійної проектної і дослідницької робіт;

- встановлення рівня підготовленості студента до самостійної інженерної діяльності на гірничих підприємствах, в проектних і науково-дослідних організаціях;

Прийняті в дипломному проекті рішення повинні відповідати діючим законам і забезпечувати безпеку і комфортність умов праці, високу продуктивність, комплексне раціональне використання надр, зниження собівартості видобутку, підвищення якості продукції, а також мінімальний вплив на довкілля.

Дипломний проект виконується студентом відповідно до завдання для умов конкретного родовища (діючого рудника або нового родовища).

  Проект повинен бути реальним, з урахуванням конкретних гірничо-геологічних і гірничотехнічних умов підприємства, що проектується, базуватися на сучасних досягненнях науки, техніки, передового досвіду вітчизняних та зарубіжних рудників з широким використанням передових методів в області технології, економіки, організації виробництва і екології.

В окремих випадках для студентів, які проявили схильність до науково-дослідницької роботи, кафедра ПРРКК дозволяє виконання дипломної роботи за індивідуальним планом. Також може бути виконаний декількома студентами комплексний дипломний проект, який має спільну тему, але кожен із студентів опрацьовую власну основну частину. При цьому основні частини різних студентів повинні бути спрямовані на вирішення загальної  мети та доповнювати одна одну.

 

Дипломний проект включає :

1. Пояснювальну записку на 90-120 сторінках рукописного тексту з необхідними схемами, графіками та іншими ілюструючими матеріалами (для комплексного ДП – 120…150 стор.).

2. Графічну частину на 4-6 аркушах формату АІ (для комплексного ДП – 6…8 аркушів).

Зміст пояснювальної записки та її структура визначається цими методичними вказівками.

По кожній частині і розділу проекту визначений обов'язковий перелік питань, які повинні бути розглянуті і вирішені кожним студентом.

Головними за змістом і значенням у дипломному проекті є розділи гірничої частини, враховуючи й основну частину, і зведена економічна частина, доля яких повинна складати біля 70-75 % загального обсягу записки.

Інші розділи проекту виконуються стисло, в обсягах і за змістом відповідно до цих вказівок. Всі рішення, які приймаються в проекті, повинні бути обґрунтовані і базуватися на аналізі практики і техніко-економічних розрахунках.

 

Рекомендується наступний зміст пояснювальної записки:

- титульний аркуш ;

- завдання на проектування ;

- зміст ;

- текст пояснювальної записки з ілюстраціями ;

- список використаної літератури ;

- додатки (при їх наявності).

Пояснювальна записка виконується діловою державною (українською) мовою. Допускається написання російською мовою з дозволу ректора за заявою студента.

Записка виконується чорнилом (пастою) чорного або синього кольору розбірливим почерком. З дозволу завідувача кафедри пояснювальна записка може бути виконана із застосуванням друкарських пристроїв до ПЕОМ. На одній сторінці допускається не більше трьох виправлень, зроблених охайно і розбірливо.

Нумерація аркушів здійснюється в центрі верхнього колонтитулу сторінки. Першою сторінкою записки є титульний аркуш. Зразки оформлення аркушів пояснювальної записки приведені у додатку.  

    Текст записки повинен містити обґрунтування прийнятих технічних рішень, необхідні розрахунки з поясненнями, схеми, креслення, графіки, таблиці, використану літературу. Всі розрахункові формули повинні мати необхідні роз’яснення до позначень та величин. Таблиці та рисунки повинні мати назви та посилання на них у тексті. Записка розбивається на окремі розділи та параграфи у відповідності зі змістом роботи.

Основні рисунки, схеми, графіки і таке інше графічної частини виконуються на папері формату А1. Зразок оформлення підписів на аркушах креслень виконується у відповідності до зразка, приведеного у додатку.

Другорядні рисунки та схеми (наприклад, схеми водовідливу, первинної переробки руди на ДСФ та ін.) виконуються на аркушах формату А4 і приводяться безпосередньо у пояснювальній записці.

Приблизний перелік рисунків, приведений у цих вказівках, остаточно визначається в процесі роботи та узгоджується з керівником проекту.

Рисунки, як правило, виконуються олівцем і в суворій відповідності до вимог ЄСКД. Схеми, ескізи, графіки і таке інше в тексті пояснювальної записки рекомендується виконувати пастою чорного кольору.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 271; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.018 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь