Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


М е т о д и ч н і в к а з і в к и



Розрахунки параметрів вентиляційної мережі шахти виконуються відповідно до методичних вказівок кафедри РАОП /15/ і вказівками консультанта з цього розділу проекту.

 

Гірничо-електромеханічна частина

 

Рудниковий транспорт

Вибір і обгрунтування підземного транспорту руди. У проекті розглядається один із видів підземного транспорту:

а/ електровозний транспорт; вибір типів електровозів і вагонів; механізація і організація навантаження і розвантаження вагонів; диспетчеризація робіт транспорту;

б/ конвеєрний транспорт; вибір і обгрунтування типів конвеєрів; завантаження конвеєрів, забезпечення безперебійної роботи; заходи по збільшенню строку служби стрічок;

в/ самохідний транспорт; вибір типу самохідного транспорту, визначення потрібної його кількості; організація роботи транспорту, постачання пальним, енергією; вибір раціональних засобів транспорту пустих порід, матеріалів, устаткування, перевезення людей.

Підйомні установки

Вантажний (скіповий) підйом. Система вантажного (скіпового) підйому, тип підйомних машин. Тип, місткість і розміри підйомних посудин. Система навантаження і розвантаження підйомних посудин. Режим роботи вантажного (скіпового) підйому по видачі руди і пустої породи.

Підйомні можливості з горизонту, що проектується. Допоміжний (клітьовий) підйом. Типи підйомних машин, типи і розміри підйомних посудин (кліті) допоміжного підйому. Режим робот допоміжного (клітьового) підйому.

Рудопідготовка

Схема рудопідготовки і первинної переробки на подрібнювально-сортувальній фабриці. Характеристика товарних сортів руди і їх вихід.

Заходи по запобіганню втрат якості товарної руди. Вихід "хвостів" переробки і їх розміщення. Заходи з утилізації відходів виробництва.

Стисла характеристика складів товарної руди і її відвантаження споживачам. Заходи пилеподавлення джерел пилоутворення на поверхні (ДСФ, галереї, склади руди, штабелювання і навантаження).

 

М е т о д и ч н і в к а з і в к и

Схему рудопідготовки приймають за даними шахти з внесенням змін, що рекомендуються, по збільшенню виходу товарної руди, переробки та утилізації відходів і покращанню екологічної обстановки. Особливу увагу слід приділити зменшенню викидів в атмосферу пилу від неорганізованих поверхневих джерел пилоутворення.

 

Водовідливні установки

Притоки води. Прийнята схема водовідливу на шахті. Тип насосів, їх кількість, продуктивність головного водовідливу. Автоматизація водовідливу. Конструкція й експлуатація водозбірника. Скид шахтної води на поверхні. Заходи по зменшенню шкідливої екологічної дії шахтної води.

 

3.5. Пневматичне господарство

Необхідна кількість стисненого повітря. Джерела постачання шахти стисненим повітрям. Каналізація стисненого повітря в шахту та по виробках. Витрати стисненого повітря на І т руди.

 

Енергопостачання шахти

Джерела одержання електроенергії. Принципова схема електропостачання шахти, дільниць, блоків.

 

М е т о д и ч н і   в к а з і в к и

Гірничо-електромеханічна чистина дипломного проекту викладається стисло в обсязі декількох сторінок на кожний розділ на основі даних практики шахт.

В записці на вкладинках приводяться: схематичні рисунки підземного бункеру, схема вантажного підйому, схема водовідливу, схема первинної переробки руди на ДСФ, пневмогосподарство та принципова схема електропостачання шахти.

 

Безпека життєдіяльності та охорона праці

 

Охорона праці

В розділі розробляється:

І. План ліквідації аварій (ПЛА) з оглядом можливих аварій. Складається спрощена оперативна частика ПЛА для всіх можливих аварій на шахті за формою:

 

Місце і характер аварії Режим вентиляції, основні заходи з ліквідації аварій Шляхи виходу робітників із небезпечних ділянок
     

 

За двома аваріями (пожежа в повітряподаючих виробках і пожежа в районі ведення очисних робіт) складається оперативна частина ПЛА відповідно до "Єдиних правил безпеки" /6/.

2. Проект протипожежного захисту шахти, який включає:

- протипожежне водопостачання, місця установки пожежних кранів, гідрантів;

- місця установки протипожежних ляд, дверей, аварійних складів протипожежних матеріалів, їх комплектності, пожежних щитів;

- місця розміщення вогнегасників, їх типи, кількість, а також розміщення інших протипожежних засобів;

- інші протипожежні заходи (види кріплення, типи електроустаткування, системи протипожежних засобів).

При проектуванні шахт, які розробляють корисні копалини схильні до самозапалення, розробляються заходи по його запобіганню.

3. План знепилення по шахті: засоби і заходи з пилеподавлення виконанні різних робіт та виробничих процесів (проведення виробок, буріння шпурів і свердловин, заряджання шпурів і свердловин ВР, випуск, доставка, навантаження і розвантаження рудної маси, навантаження і розвантаження скіпів та інше). Заходи щодо пилеподавлення на проммайданчику шахти. Індивідуальні засоби захисту.

4. Заходи по боротьбі з шумом (буріння шпурів і свердловин, навантаження, розвантаження і транспорт руди, робота забійних і головних вентиляторних установок).

5. Заходи щодо запобігання шкідливого впливу вібрації під час роботи основних машин і механізмів та на допоміжних процесах.

6. Заходи щодо запобігання затоплення шахти і гірничих виробок.

Заходи по запобіганню попадання ливневих і паводкових вод у стволи шахт і зони обвалення. Заходи щодо запобігання раптових проривів води при проведенні гірничих виробок.

Цей розділ виконується згідно з методичними вказівками, розробленими кафедрою “рудникової аєрології та охорони праці” та узгоджується на консуль-таціях з консультантом цього розділу.

 

5. Екологія

Комплексність використання надр і можливість утилізації відходів виробництва.

Заходи з  охорони повітряного басейну від шкідливих викидів пилу і газів із підземних та поверхневих джерел.

Заходи з охорони відкритих водоймищ від викиду шахтних вод. Заходи щодо зниження шкідливого впливу шахтної мінералізованої води. Площі земель під гірничим відводом і площі порушених земель. Заходи з рекультивації і використання порушених площ землі.

Цей розділ виконується згідно з методичними вказівками, розроблених кафед-рою “Екології” та узгоджується на консультаціях з консультантом цього розділу.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 179; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь