Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Розрахунок системи розробки
Розрахунок системи розробки і визначення основних техніко-економічних показників необхідно виконувати відповідно до інструктивно-методичних вказівок до виконання курсового проекту з дисципліни “Технологія підземної розробки родовищ корисних копалин” /16/ дотримуючись наступної послідовності: а/ розподіл запасів руди в блоці по елементам і видам робіт з визначенням кількісних і якісних втрат, а також коефіцієнта розубоження і кількості видобутої рудної маси; б/ технологія проведення підготовчих і нарізних виробок /в записці приводиться стислий опис технології проведення горизонтальної відкотної виробки, підповерхової горизонтальної нарізної виробки і підняттєвого з вказівкою їх площі перерізу, типу кріплення, паспорта БВР, засобів механізації, які застосовуються, і норм виробітку; в/ розрахунки очисного виймання руди в блоці з утворенням підсічки і розворотом дучок в прийомні воронки, відрізка камер (панелей), відбійка руди, її випуск, доставка і вантаження, а також відробка ціликів; г/ розрахунки закладки виробленого простору з визначенням вартості І м3 закладки (у випадку застосування систем розробки із закладкою виробленого простору); д/ визначення техніко-економічних показників по блоку (системі розробки) трудові затрати по основним та допоміжним професіям робітників, продуктивність праці по системі розробки в цілому, продуктивність підготовчих, нарізних і очисних вибоїв, витрати матеріалів, енергії та їх вартість, визначення амортизаційних відрахувань з устаткування і собівартості видобутої руди по блоку /13/;
Визначення необхідної кількості вибоїв та блоків Повинна бути визначена необхідна кількість діючих і резервних вибоїв і блоків, механізмів і устаткування, які забезпечують виконання запланованого річного обсягу видобутку руди по шахті в цілому /13/.
Графічний матеріал І. Запроектовані системи розробки (в масштабі 1:500 або в іншому масштабі за узгодженням з керівником проекту) з деталями очисного виймання і схемою провітрювання робіт у блоці. 2. Паспорти буропідривних робіт, кріплення горизонтальних і вертикальних підготовчо-нарізних виробок (на вкладинках у записці).
М е т о д и ч н і в к а з і в к и Якщо розділ "Системи розробки" є основною частиною проекту, то остаточно вибір системи робиться на основі виконаних згідно з методикою /13/ розрахунків і техніко-економічного порівняння двох-трьох конкурентоспроможних варіантів. У випадку, коли розділ "Системи розробки" не є основною частиною проекту, детальний розрахунок виконується тільки по основній системі розробки. По інших запроектованих системах приводиться опис конструктивних особливостей і порядок ведення очисних робіт, визначаються техніко-економічні показники за укрупненими розрахунками або приймаються за даними практики.
Основна частина проекту
Основна частина проекту за своїм значенням і змістом представляє творчу частину дипломного проекту, де студент повинен показати уміння самостійного рішення конкретних питань технології, механізації і організації підземної розробки родовищ корисних копалин. Вона виконується, порівняно з іншими розділами, більш детально, поглиблено і повинна містити в собі елементи науково-дослідної роботи. Технічні рішення тут повинні прийматися на основі результатів досліджень, необхідних розрахунків і техніко-економічного порівняння альтернативних (звичайно не менше 2-х) варіантів з урахуванням аналізу практики виробничої діяльності даної шахти і аналогічних підприємств. Тема основної частини присвячується поглибленій розробці окремого технологічного процесу, вибору раціональної технології відпрацювання виймальної одиниці (або її частини), доцільності застосування способів та засобів ведення робіт, основного технологічного устаткування. Тему основної частини формулює керівник проекту за узгодженням зі студентом і вона затверджується на засіданні кафедри. Допускається виконання основної частини у вигляді науково-дослідної дипломної роботи. Керівник проекту спільно зі студентом розробляють детальний план виконання основної частини, вказує необхідну літературу, нормативно-довідкові матеріали і консультує студента в процесі її виконання. Зміст основної частини проекту ілюструється необхідними схемами, діаграмами, графіками, таблицями (у тому числі на 1-2 аркушах формату АІ). У кінці основної частини повинен бути приведений розрахунок економічної ефективності запропонованих технічних рішень. Залежно від теми обсяг основної частини проекту повинен складати 20-30% від загального обсягу пояснювальної записки. Як вже зазначалося, в пояснювальній записці основна частина проекту залежно від теми органічно включається у відповідний розділ. Провітрювання шахти
Вибір схеми провітрювання шахти. Визначення необхідної кількості повітря для провітрювання шахти. Розподіл повітря по горизонтам і виробкам вентиляційної мережі. Визначення шахтної депресії з урахуванням природної тяги. Головні вентиляційні установки, їх характеристика і режим роботи. Контроль за провітрюванням шахти. Основні заходи по зменшенню викидів в атмосферу пилу та газів.
Графічний матеріал І. Схема провітрювання шахти з позначенням кількості повітря по виробках, депресії, розміщення головних, вентиляційних споруд і замірних станцій на аркуші формату А1. 2. Схема провітрювання блока на аркуші систем розробки. 3. Необхідні схеми і графіки на вкладинках в записці.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 273; Нарушение авторского права страницы