Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


І . І . Геолого - промислова характеристика родовища і запаси руди.



Географічне розташування родовища і особливості кліматичних умов. Стисла геологічна характеристика родовища, форми, розміри, елементи залягання рудних покладів. Характер контактів  руди із вміщуючими породами, витриманість елементів залягання.

Типи, сорти руди, їх якісна характеристика.

Фізико-механічні властивості типів руд (міцність, стійкість, тріщинуватість, щільність тощо).

Характеристика вміщуючих порід, їх фізико-механічні властивості, ступінь зруденіння.

Ступінь розвіданності родовища. Запаси корисної копалини за категоріями в межах розвіданої частини родовища і в межах поверху, що проектується.

Комплексне використання надр. Привести наявну інформацію про перелік мінеральної сировини, яка може бути використана для супутнього видобутку.

Стисла гідрогеологічна характеристика родовища. Максимальний і нормальний приплив води у підземні виробки. Характеристика шахтної води, можливість використання її для технічних та інших цілей. Засоби по осушенню родовища і поверху.

 

М е т о д и ч н і   в к а з і в к и

Матеріал розділу викладається стисло і повинен мати необхідну інформацію для вирішення технічних задач. Якщо родовище представлене декількома покладами, доцільно привести дані про руди і породи покладів /типи руди, якість, розміри, фізико-механічні властивості та інше/ показати в таблиці, згрупувавши поклади або їх ділянки відповідно до умов застосування систем розробки /кожна група покладів може відроблятись однією системою розробки/.

Основні типи руд і вміщуючих порід указуються на рисунках по розкриттю та підготовці родовища.

Проектна потужність шахти і тривалість відробки запасів руди у поверсі

Виробнича потужність шахти і показники інтенсивності розробки. Обгрунтування річної продуктивності шахти для поверху, що проектується. Проектні показники інтенсивності розробки. Термін служби шахти і тривалість відробки запасів руди у поверсі з урахуванням розвитку та затухання робіт.

              

М е т о д и ч н і    в к а з і в к и

Виробнича потужність шахти і показники інтенсивності розробки за останні 3-5 років приводяться за даними практики. Зміст глави визначається темою проекту, у якій продуктивність розраховується за гірничими можливостями, або задається керівником проекту.

У першому випадку обґрунтовується можливість одержання заданої річної продуктивності за гірничими і підйомними можливостями. Якщо задана продуктивність виявляється більшою визначеної за гірничими або підйомними можливостями, то в проекті треба розробити необхідні технічні заходи, що забезпечують виконання заданої продуктивності або ж довести неможливість її виконання.

У другому випадку можливість забезпечення заданої річної продуктивності уточнюється за гірничими можливостями, при цьому для розрахунку приймається середнє значення річного пониження рівня гірничих робіт на діючій шахті за останні 3-5 років. Якщо проектується розробка нового родовища, то величина річного пониження визначається методом розрахунків і остаточно приймається зважаючи на досвід роботи рудників з аналогічними гірничо-геологічними умовами і технологією розробки рудних покладів.

Для горизонтально і полого залягаючих родовищ річну  продуктивність визначають за середньорічною довжиною фронту очисного виймання та швидкості його просування.

Тривалість відробки запасів руди в поверсі визначається з урахуванням часу розвитку та затухання робіт.

Рекомендується розділ 1.2 остаточно оформляти після виконання розділу "Системи розробки", використовуючи одержані дані про втрати та розубоження руди при відробці родовища.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 248; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь