Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Режим роботи шахти ( рудника ), загальна організація роботи , системи оплати праці



Режим роботи шахти: число робочих днів на рік, за тиждень. Кількість робочих змін на добу, їх тривалість для основних і допоміжних служб. Системи оплати праці в бригадах, на дільницях основних і допоміжних служб.

 

М е т о д и ч н і    в к а з і в к и

Тривалість робочого тижня і режим роботи шахти приймається відповідно до діючого законодавства та норм технологічного проектування /17/. Прийнята у проекті організація праці і системи оплати повинні враховувати практику підприємств, сучасні тенденції. 

     

Розкриття і підготовка родовища і поверху

І .4. І . Розкриття родовища

Існуючий спосіб розкриття родовища /шахтного поля/.

Тип, кількість, взаємне розташування головних і допоміжних розкриттєвих виробок, глибина розкриття. Характеристика головних та допоміжних розкриттєвих виробок.

Охоронні цілики, границі зони зсуву гірських  порід для запроектованого та граничного (за можливостями головного підйому) горизонтів.

 

М е т о д и ч н і    в к а з і в к и

Необхідно привести аналіз існуючого способу розкриття родовища і обгрунтувати можливість (неможливість) використання його для подальшої розробки. При неможливості використання існуючого способу розкриття для подальшої розробки в проекті обґрунтовується новий спосіб і схема розкриття, місце закладки, кількість і характеристика розкривних виробок.

При проектуванні нового родовища у проекті необхідно  розглянути 2-3 конкурентноспроможні схеми розкриття, розрахувати за існуючою методикою, оцінити по ТЕП і зробити вибір найкращого з них.

 

Графічний матеріал

І. Схема розкриття родовища на розрізі навхрест простягання родовища із зазначенням границь зони зсуву порід, охоронних ціликів.

 

Розкриття і підготовка поверху, що проектується

Вибір і обгрунтування висоти поверху. Обгрунтування кількості поверхів, що одночасно розкриваються. Вибір і обгрунтування схеми підготовки горизонту і трасування відкотних виробок.

 

Графічний матеріал:

1. План відкотного (транспортного) горизонту.

2. Перерізи головних розкриттєвих та відкотних (транспортних) виробок.

3. План приствольного двору (на вкладинці).

 

М е т о д и ч н і    в к а з і в к и

Вибір і обгрунтування висоти поверху робити на основі аналізу практики роботи рудників (шахт) з аналогічними гірничо-геологічними умовами залягання родовищ і технологією їх розробки, а також з урахуванням рекомендацій, викладених в нормах технологічного проектування /17/. При обґрунтуванні кількості поверхів, що одночасно розкриваються на один концентраційний горизонт, необхідно виходити із досвіду даного підприємства, а у випадку проектування розкриття і розробки нового родовища необхідно виконати техніко-економічні розрахунки і порівняти декілька варіантів, а потім зробити вибір найбільш доцільного із них.

Обгрунтування схеми підготовки відкотного горизонту слід здійснювати з урахуванням досвіду даної шахти, запроектованих систем розробки та їх основних параметрів, транспортних засобів, що застосовуються, умов забезпечення провітрювання шахтного поля, глибини розробки і шкідливого прояву гірського тиску. Важливим питанням є визначення відстані головного відкотного штреку від рудного покладу для забезпечення його збереження на весь час відробки поверху.

 

Системи розробки

 

Даний розділ в дипломному проекті є одним із основних і повинен містити наступні питання.

 

1.5.1. Гірничотехнічні умови розробки родовищ у поверсі, що проектується, та аналіз систем розробки , що застосовуються .

Гірничотехнічні умови родовища повинні відображати потужність, кут падіння, міцність та стійкість руд і вміщуючих порід, характеристику контактів рудного покладу, запаси руди в поверсі, вміст корисних компонентів в руді і засмічуючих породах, а також інші характеристики.

В аналізі систем розробки, які застосовуються, приводиться їх перелік і питома вага у видобутку руди на гірничому підприємстві з обов'язковим показом основних техніко-економічних показників (продуктивність праці робітника на основних виробничих процесах та по системі розробки, витрати підготовчо-нарізних виробок на 1000 т руди, питомі витрати основних матеріалів, втрати і розубоження (засмічення) руди, якісні втрати). Приводиться також опис гірничої техніки та устаткування, яке застосовується.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 202; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь