Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Технічне обслуговування ТО-1 у пунктах формування та обороту



6.1.1. У пунктах формування пасажирських поїздів під час тех­нічного обслуговування електрообладнання вагонів проводять: очи­щення; візуальний огляд та дефектацію; часткове розкриття та ви­мірювання; перевірку роботоздатності систем електрозабезпечення та ланцюгів споживачів електроенергії; ремонт на вагоні. Знімне електрообладнання, що відмовило, та ремонт і наладка якого ут­руднені на вагоні, підлягає демонтажу та заміні.

6.1.2. Під час технічного обслуговування в пунктах формування її зовнішнього боку розподільчих щитів (пультів управління), світильників та іншого обладнання прибирають пил вологим ганчі­р'ям (ОСТ 63.46-84) або м'якою волосяною щіткою. Електрооблад­нання пультів управління, щитів, ніш з електрообладнанням, про­тирають у доступних місцях сухим ганчір'ям.

6.1.3. Промивання лінз та світлофільтрів сигнальних ліхтарів, сте­кол стельових світильників на вагонах виконують в пунктах форму­вання слюсарі-електрики, а в пунктах обороту — провідники.

Під час підготування зформованого поїзда до рейсу лінзи та світлофільтри сигнальних ліхтарів головного та хвостового вагонів повинні бути перевірені та, при необхідності, протерті і промиті.

6.1.4. Електрообладнання, в тому числі електричні машини, які розташовані під вагоном, обчищають від снігу та грязі металевою щіткою, а потім ганчір'ям.

Для очищення та огляду колекторів електричних машин і дета­лей у зоні його розміщення захисний кожух колектора знімають.

6.1.5. Акумуляторні ящики оглядають. Перевіряють дію запірних механізмів кришок ящиків та клемних коробок із запобіжниками. По периметру ящика та його кришки перевіряють стан ущільнень. Виявлені дефекти усувають.

Дефлектори та клапани вибухобезпеки оглядають. Дефлектори при необхідності очищають, а клапани вибухобезпеки перевіряють на легкість їх спрацьовування випробуванням рукою. Перевіряють кріплення акумуляторів у ящиках та викатних візках.

Акумуляторні батареї оглядають. Акумулятори, при наявності бруднень, протирають сухим ганчір'ям. Із ящиків прибирають пил, сніг, вологу або розлитий електроліт. Викочувані візки оглядають та перевіряють на легкість ходу.

Гайки на виводах (борнах) акумуляторів при необхідності підтя­гують. На борнах акумуляторів не допускається застосовувати пру­жинні шайби. Перемички з несправними наконечниками замінюють.

Чохли або дерев'яні футляри акумуляторів оглядають.

Пошкоджені чохли та футляри замінюють або ремонтують.

Акумулятори з тріщинами корпуса, роздутими баками (лужні акумулятори) замінюють на однотипні.

В кислотних акумуляторах прочищають отвори у пробках, а в лужних — перевіряють щільність прилягання кришки клапана.

Перед заливанням дистильованою водою навантажувальною вил­кою типу 2ДБ661-141М перевіряють напругу на кожному акумуля­торі. Акумулятори, які не мають напруги між борнами, замінюють на однотипні. При необхідності видаляють вологу та електроліт із корпусів акумуляторів, деталей їхнього кріплення, ізоляторів та акумуляторних ящиків.

Після закінчення технічного обслуговування акумуляторні бата­реї при необхідності підзаряджують струмом 50—60 А протягом часу технічного обслуговування вагона, але не більше 5 год. Під час підзарядження батареї кришки ящиків повинні бути відкритими.

Дистильовану воду, яка використовується при технічному обслу­говуванні та ремонті, перевіряють на відповідність вимогам ГОСТ 6709-72 не рідше, ніж 1 раз на місяць.

Технічні дані акумуляторних батарей, які застосовуються на ва­гонах, наведені у таблиці 4.

6.1.6. Ящики із електрообладнанням оглядають, перевіряють дію механізмів запирання їхніх кришок, при необхідності ремонтують або замінюють обладнання, яке відмовило у дії.

Електричні апарати, розташовані у ящиках під вагоном, у пуль­тах управління та нішах, протирають ганчір'ям. Захисні кожухи апаратів під час очистки не знімають.

6.1.7. На лицьовій стороні панелей пультів та щитів управління перевіряють роботоздатність електричних апаратів. При необхід­ності їх ремонтують або замінюють на нові або відремонтовані.

6.1.8. Перемикачі, тумблери та кнопки, у яких рухомі частини заїдають або у них порушується робота фіксаторів, замінюють но­вими або відремонтованими.

6.1.9. Електровимірювальні прилади із розбитим склом або зігну­тими стрілками замінюють.

6.1.10. Запобіжники ланцюгів управління та сигналізації, які ус­тановлені на лицьовій панелі пульта управління електрообладнан­ням вагонів, перевіряють на відповідність номінальному струму плавких вставок.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Запобіжники із тріщинами та відколами корпусів і ковпачків шінюють новими. Скляні трубки запобіжників, які мають почорніння або тріщини, замінюючі, на нові зі струмом спрацьовування, зазначеним в експлуатаційній документації.

6.1.11. Лампи, що перегоріли, замінюють на лампи відповідного типу. При цьому, в разі необхідності, контакти патронів ламп зачи­щають шліфувальною шкуркою.

6.1.12. Внутрішнє електрообладнання пультів управління, щитів та апаратних ящиків оглядають і виконують такі роботи:

— перевіряють наявність пломб на кожухах вугільних регуля­торів напруги, стабілізаторах, регулювальних резисторах, напівпро­відникових блоках та інших апаратах там, де це передбачено кон­струкцією. Зазначене обладнання повинно мати пломби з чітким відбитком. Якщо пломба відсутня або наявне порушення пломбу­вання — електрообладнання до експлуатації не допускається. Воно підлягає перевірці в ремонтному відділенні вагонного депо (дільниці, ДОП) з наступним опломбуванням;

— очищають від пилу прилади, які розташовані усередині елек­трощита (ПУ);

— в комутаційних апаратах (реле, контактори та інші апарати) перевіряють стан контактних поверхонь. Головні та допоміжні кон­такти, які мають оплавлення, зачищають напилком № 4 (ГОСТ 1465-80) або шліфувальною шкуркою "ОО". Посріблені кон­такти контакторів, реле та апаратів струмового захисту протира­ють ганчір'ям, змоченим бензином Б70 (ГОСТ 1012-72). Контакто­ри, реле та інші апарати, які мають захисні оболонки, оглядають без їх розпакування;

— усі запобіжники оглядають та перевіряють їх кріплення. Пе­ревіряють відповідність плавких вставок номінальному значенню струму. У гвинтових запобіжниках вагонів збудування Німеччини, Польщі та Угорщини перевіряють стан внутрішнього контакту. При наявності на ньому слідів оплавлення контакт зачищають шліфу­вальною шкуркою "ОО". Не допускається експлуатувати запобіж­ники типу ПР із наскрізними пропалами корпусу та запобіжники без наповнювача.

6.1.13. Електропроводку щитів або пультів управління оглядають: перевіряють стан кріплення контактних з'єднань на апаратах та клемних рейках. Контакти, які покриті термоіндикаторною фар­бою, додатково перевіряють за зміною її кольору. Ослаблені нарізні з'єднання підтягують викруткою або ключем.

6.1.14. Роботоздатність ланцюгів споживачів електроенергії та комутаційних апаратів оцінюють почерговим включенням та вик­люченням споживачів. При цьому спостерігають комутацію апа­ратів та по показаннях амперметра пульта управління і сигнальних лампах визначають їх технічний стан.

Споживачі електроенергії, які можуть працювати тільки під час руху вагона (при обертанні генератора), повинні бути перевірені на цілість ланцюга за допомогою контрольної лампи.

6.1.15. Систему електропостачання (СЕП).що відмовила, вагона, який прибув із рейсу, ремонтують. Після ремонту її перевіряють на відповідність вихідних параметрів при обертанні вагонного ге­нератора від зовнішнього приводного двигуна або стендом для діаг­ностування СЕП, який забезпечує імітацію режиму руху вагона.

На вагонах, які не мають приводних двигунів генераторів, та на пристосованих для підключення стенда для діагностування СЕП, допускається перевіряти установки апаратів регулювання та захис­ту від перенапруги на стаціонарних стендах з виключенням їх із схеми.

6.1.16. Роботозданість вентиляційних агрегатів перевіряють на усіх ступенях їх роботи. При цьому по амперметру пульта управлі­ння повинна бути чітка різниця струму кожного ступеня. Для двох-та триступінчастих агрегатів із приводними двигунами постійного струму струм першого ступеня повинен становити 5—7 А, друго­го — 10—15А; третього — не більше 28 А. При необхідності агрега­ти регулюють резисторами (реостатами). У вентиляційних агрегатів, які мають сторонні шуми при роботі, оглядають електродвигуни та піші вузли. Виявлені несправності усувають.

6.1.17. Ланцюги освітлення лампами розжарювання перевіряють у ввімкнутому стані. Лампи, які перегоріли, замінюють. У стельо­вих світильниках установлюють лампи потужністю 25 Вт, у хвостоних сигнальних ліхтарях — 40 Вт, у решти світильників — 15 Вт. Під час заміни ламп оглядають проводку та клемні з'єднання у світильниках. У всіх приміщеннях вагона перевіряють дію вими­качів освітлення. Перевіряють стан та роботоздатність хвостових сигнальних ліхтарів на усіх вагонах поїзда.

6.1.18. Систему електропостачання для люмінесцентних світиль­ників перевіряють при працюючому електромашинному перетво­рювачі. При цьому виконують роботи, які зазначені у п. 6.1.3, крім того, замінюють пускорегулювальну апаратуру, що відмовила.

При виявленні пускорегулювальної апаратури, що відмовила, хоч би на одному зі світильників, перевіряють вихідну напругу пере­творювача і регулюють її згідно з експлуатаційною документацією.

У вагонах з електронними пускорегулювальними апаратами ро­боту люмінесцентного освітлення перевіряють від зовнішнього дже­рела живлення або від акумуляторної батареї, несправні ПРА замі­нюють новими.

6.1.19. Настінні вентилятори, насоси перекачування дизельного палива та інші агрегати вагонів-ресторанів і вагонів з купе-буфе­том оглядають. Перевіряють стан деталей їх кріплення, муфт та привідних електродвигунів. Під час роботи зазначеного обладнан­ня не повинно бути сторонніх стуків, шумів. У випадку їх наяв­ності обладнання оглядають із розкриванням кожухів електродви­гунів та приводних механізмів і виконують поточний ремонт, а об­ладнання, яке відмовило, замінюють.

6.1.20. Ланцюги перетворювачів для електробритв із напругою 220 В змінного струму та розеток із напругою 110 В постійного струму перевіряють контрольною лампою, обладнаною типовою вилкою. Потужність ланцюга контрольної лампи (будь-якого типу з додатковим резистором) не повинна перевищувати 10 Вт.

6.1.21. Електричні машини постійного струму, які розташовані під вагоном (генератори, перетворювачі та ін.), оглядають зі зня­тими кожухами колекторів. У машинах перевіряють стан пружин, щіток та щіткотримачів, роботоздатність траверс. Колектори зі слідами підгоряння зачищають шліфувальною шкуркою і проти­рають ганчір'ям. Щітки, які спрацьовані по висоті більше 60%, за­мінюють і притирають до поверхні колекторів шліфувальною шкуркою.

Кожух колектора (оглядовий люк) оглядають, ущільнювальні прокладки відновлюють або замінюють новими. В усіх електрич­них машинах перевіряють кріплення запобіжних пристроїв.

Допустимий зазор (люфт) у підшипниках генераторів 2 ГВ.ООЗ, 2ГВ.008 та ЕГВ-01-У1, виміряний на кінці шийки вала зі сторони привода не повинен перевищувати 0,25 мм. Вимірювання зазору проводити індикатором годинникового /типу при виявленні люфта.

6.1.22. Низьковольтну магістраль для подачі та приймання елек­троенергії із вагона у вагон оглядають. Перевіряють правильність установки запобіжного ланцюжка або кронштейна, що підтримує міжвагонні з'єднання, проводів та корпусу самого з'єднання. Після огляду міжвагонні з'єднання повинні бути закріплені у глухих ро зетках. Відправлення вагонів у рейс зі з'єднаними низьковольтни­ми міжвагонними з'єднаннями не допускається.

6.1.23. Систему контролю нагріву букс (СКНБ) перевіряють шля­хом імітації режиму її роботи пристроями контролю; у СКНБ із по-зисторними термодатчиками, при необхідності, перевіряють стан опору їх ізоляції згідно з експлуатаційною документацією.

Із зовнішньої сторони вагона оглядають кріплення труб, стан рознімних з'єднань, кабелів термодатчиків та їх кріплення до бук-си, а також цілісність кришок коробок та їхніх ущільнень.

Датчики, які мають тріщини або потертості оболонки кабеля, за­мінюють.

6.1.24. Роботоздатність установки пожежної сигналізації (УПС) контролюють вмонтованою системою діагностики.

Короткий технічний опис УПС "Тесла" та приймально-конт­рольного пожежного приладу "Прометей-02" наведено у додатку 3.

6.1.25. Стан ізоляції вагонних електричних ланцюгів перевіря­ють по сигнальних лампах системи контролю замикання проводів на корпус вагона (СЗК). Розжарення ниток контрольних ламп по-нинно бути однакове.

Перевіряють стан ізоляції шляхом почергового вмикання та ви­микання кожного електричного ланцюга зі споживачем електро­енергії. Виявлене витікання струму на корпус вагона у будь-якому ланцюгу усувають. При наявності витікання струму у ланцюгу аку­муляторної батареї перевіряють стан ізолюючих поверхонь, чохлів їм іншого обладнання батареї і усувають виявлені дефекти.

При справній ізоляції повинно спостерігатися однакове розжа­рення (світіння) ниток обох сигнальних ламп або світлодіодів. Нео­днакове світіння ламп або світлодіодів свідчить про несправність ізоляції електричних ланцюгів вагона. Вагони з несправною ізоля­цією електричних ланцюгів відправляти в рейс забороняється.

6.1.26 У пунктах обороту пасажирських поїздів та в пунктах їх формування для поїздів, що мають оборот до трьох діб, поїзні бри­гади виконують такі роботи:

— очищають електрообладнання, розташоване всередині вагона і під вагоном, а також вентиляційні канали та дефлектори акумуляторних ящиків;

— оглядають та ремонтують електрообладнання, у якого в рейсі виявлені відхилення в роботі;

— оглядають електрообладнання всередині щитів або пультів правління і перевіряють їхню роботу;

- контролюють ланцюги споживачів електроенергії, низьковольтної повагонної магістралі, системи сигналізації нагріву роли­кових букс та пожежної сигналізації;

- контролюють виконання заявленого ремонту, який здійсню­ють працівники пункту обороту або формування;

- оглядають і перевіряють дію хвостових сигналів на усіх ваго­нах, які включені до составу поїзда.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 276; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.032 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь