Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Технічне обслуговування ТО-1 на шляху прямування поїзда



6.2.1. Після відправлення поїзда у рейс із пасажирської станції пункту формування або обороту ПЕМ контролює роботу електро­обладнання, при цьому виконує такі роботи:

- перевіряє роботоздатність сигнальних ліхтарів на хвостовому вагоні;

- оглядає електрообладнання всередині вагона та із зовнішньої сторони щитів та пультів управління;

- записує показання електровимірювальних приладів у "Звіт" в першу годину руху;

- перевіряє роботоздатність ланцюгів споживачів електрое­нергії, у тому числі сигналізації про нагрів роликових букс та по­жежної сигналізації;

- контролює стан ізоляції електрообладнання по сигналізації замикання на корпус.

6.2.2. Після 3-4 годин руху поїзда ПЕМ повинен оглянути елект­рообладнання та перевірити показання електровимірювальних при­ладів. При цьому у "Звіт" електромеханік записує струм заряду аку­муляторної батареї, її напругу та напругу споживачів електроенергії.

 Орієнтовні електричні параметри наведені в таблиці 5.

6.2.3. Контроль за роботою електрообладнання із записом показань електровимірювальних приладів здійснюється на шлях прямування при працюючому генераторі не рідше ніж 2 рази на добу.

6.2.4. При спрацьовуванні запобіжника генератора або акумуля­торної батареї під час руху поїзда на найближчому ПТО перевіря­ють стан їхніх ланцюгів, змінюють плавку вставку запобіжника ти­повою та контролюють роботу усього електрообладнання вагона під час руху поїзда із швидкістю більше 40 км/год. У випадку виявлення відказів у ланцюгах генератора та батареї, які важко усунути в рейсі, а також повторного спрацьовування запобіжників, споживачі електроенергії переключають на живлення від справного вагона.

 У разі переходу на живлення під справного вагона ПЕМ зобов'язаний спочатку переконатися у повній справності електрообладнання вагонів, від якого передбачається брати живлення. При відсутності витоку струму на корпус у обох вагонах підключають міжвагонні з'єднання і включають пакетні вимикачі на щитах або пультах управління обох вагонів відповідно "Подача у магістраль” або "Приймання із магістралі”. Після цього протягом не менше 15 хвилин контролюють роботу електрообладнання обох вагонів.

Проведення ланцюгів споживачів електроенергії на живлення від іншого вагона оформляють актом форми ФМУ-73 за підписом начальника поїзда, ПЕМ та провідників обох вагонів.

6.2.5. При виявленні запобіжника у ланцюгу обмотки збуджен­ня генератора постійного струму, який спрацював, допускається під час стоянки поїзда на станції зняти пломбу, розкрити кожух вуг­ільного регулятора напруги і замінити запобіжник, про що пови­нен бути складений акт форми ФМУ-73 за підписом начальника поїзда, ПЕМ та провідників обох вагонів. При повторному спраць­овуванні запобіжника у ланцюгу обмотки збудження генератора споживачі електроенергії живлять від справного вагона.

6.2.6. Спрацювавший апарат струмового захисту у ланцюгу будь-якого споживача електроенергії відновлює ПЕМ після перевірки лан­цюга (у доступних місцях). Виявлені дефекти усувають. У випадку повторного спрацьовування апарата струмового захисту споживач електроенергії відключають від системи електропостачання до з'ясу­вання причини відказу ланцюга у пункті формування або обороту.

6.2.7. Роботоздатність ланцюгів споживачів електроенергії пере­віряють під час руху вагона шляхом включення їх із пульта управл­іння електрообладнанням вагона та спостереженнями за показан­нями електровимірювальних приладів.

6.2.8. Електрообладнання, яке розташоване під вагоном, огляда­ють ПЕМ та працівники ПТО. На, проміжних станціях, де дозволяє час стоянки, ПЕМ з'ясовує причини сторонніх шумів або стуків, які виникли під час руху поїзда.

Перевіряють стан кріплення ящиків із електрообладнанням, цілісність їх запорних пристроїв, стан клемних коробок, кабелів, рознімних з'єднань, кріплення термодатчиків на буксах і стан ущ­ільнювальних пристроїв.

Проводка, кабелі, які відходять від електричних машин, термо­датчиків букс повинні мати фіксуючі пристрої, які передбачені конструкцією та які запобігають їхньому тертю під час руху поїзда об конструкцію вагона.

У випадку виявлення відказів електрообладнання або незадов­ільного стану його кріплення до вагона, а також запобіжних при­строїв у кожному конкретному випадку вживають заходів щодо за­безпечення безпеки поїздів силами поїзної бригади (на проміжних станціях) або спільно з працівниками ПТО.

6.2.9. При показаннях системи контролю замикання проводів на корпус вагона (СЗК), які свідчать на зменшення опору ізоляції електричних ланцюгів вагона, на зупинках ПЕМ повинен виявити ланцюги із зменшення опором ізоляції та місця пошкодження ізо­ляції в них. Для цього необхідно по черзі відключати ланцюги спо­живачів електроенергії апаратами комутації та струмового захисту (з боку позитивного та негативного виводів акумуляторної батареї). Ланцюг із виявленим зменшеним опором ізоляції оглядають у дос­тупних місцях.

Якщо причини зниження опору ізоляції не з'ясовані, електрич­ний ланцюг на час рейсу повинен бути відключений, про що ро­биться відповідний запис у "Звіті".

6.2.10. У всіх випадках при відключеному ланцюгу або ланцюгу, який відмовив у системі контролю нагріву букс, на зупинках по­їзда необхідно на дотик проконтролювати нагрівання букс.

6.2.11. У випадку виникнення повного замикання на корпус будь-якого із полюсів в електрообладнанні вагона (одна лампа потухла, друга світиться повним розжаренням) провідник вагона зобов'яза­ний вимкнути усі споживачі електроенергії, крім ланцюгів аварій­ного освітлення (вночі) та сигналізації, і визвати ПЕМ або началь­ника поїзда.

Якщо зменшення опору ізоляції виявлено у ланцюгу акумуля­торної батареї, вагонного генератора або ланцюгах керування сис­темою електропостачання вагона та усунути цей відказ неможли­во, та на найближчій зупинці поїзда споживачі електроенергії ва­гона переключають на живлення від суміжного вагона. Від системи електропостачання вагона допускається живлення споживачів елек­троенергії тільки одного аварійного вагона.

Переключення проводиться у відповідності з Керівництвом по експлуатації та конструкторською документацією для кожного кон­кретного типу вагона. Максимально допустима потужність, що пе­редається — не більше 1,2 кВт.

6.2.12. На вагонах, обладнаних СКНБ з позисторними термодат чиками, в разі обриву ланцюга від механічних пошкоджень про віднику вагона подається переривчастий акустичний та світловші сигнал. При появленні цих сигналів провідник повинен відключити СКНБ і визвати ПЕМ. Поїзд стоп-краном при цьому не зупиняти.

У випадку спрацьовування системи сигналізації нагрівання букс (постійно працює акустичний сигнал і світить сигнальна лампа) провідник повинен негайно зупинити поїзд і визвати ПЕМ або на чальника поїзда та перевірити на дотик нагрівання букс, про що зробити відповідний запис у "Звіт". Подальші дії поїзної бригади визначаються конкретними обставинами, але в будь-якому разі по­винна бути забезпечена безпека руху поїзда.

6.2.13. З метою недопущення затримки поїздів на перегонах (якщо відмовив термодатчик) та станціях із недовгочасною зупин­кою поїзда допускається прямування вагона до найближчого ПТО із одним, тимчасово закороченим пошкодженим термодатчиком При цьому на зупинках поїзда необхідно контролювати температу­ру букс.

6.2.14. Під час руху поїзда на вагонах забороняється установлю вати головний пакетний перемикач режимів роботи системи елект ропостачання в нульове положення, так як при цьому система контролю нагрівання букс виявляється відключеною.

6.2.15. Технічне обслуговування установки пожежної сигналізації ПЕМ повинен робити один раз у світлу пору доби із виконанням робіт, зазначених у додатку В, та занесенням в журнал зведень по виявлених несправностях по приведеній формі.

6.2.16. У випадку сповіщення пожежною сигналізацією про по­жежу провідник вагона повинен відключити акустичний сигнал на блоці управління (додаток В), по його табло установити місце по­жежі, а потім переконатися у достовірності показання установки шляхом огляду цього місця. У разі помилкового сигналу про поже­жу визвати ПЕМ або начальника поїзда.

6.2.17. У випадку виникнення пожежі провідник вагона повинен діяти згідно з Инструкцией по обеспечению пожарной безопаснос­ти в вагонах пассажирских поездов, ЦВ-ЦУО/4290. У разі відмови ланцюга будь-якого пожежного сповіщувача (блок управління сиг­налізує про пожежу а,бо несправності) допускається тимчасово ек­сплуатувати установку з відключеною акустичною сигналізацією до настання світлого часу доби, а в разі неможливості установити та усунути причину і відказу ланцюга сповіщувача — до пункту формування або обороту. В цьому випадку необхідно контролювати стан обладнання в місці розташування пожежного сповіщувача, що відмовив, та виконання пасажирами вимог пожежної безпеки.

Випадки помилкового або дійсного спрацьовування УПС, а також відмовляння пожежних сповіщувачів оформляють актами фор­мі ФМУ-73 за підписами начальника поїзда та ПЕМ.

6.2.18. До прибуття поїзда ПЕМ (ЛНП) зобов'язаний записати у „Звіт” показання електровимірювальних приладів.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-21; Просмотров: 241; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь