Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЗАГАЛЬНІ  ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ



4.1 Загальні вимоги з організації ремонту гальмівного обладнання вагонів

4.1.1 Ремонт гальмівного обладнання вагонів проводиться під час планових видів ремонту вагонів на вагоноремонтних заводах та у вагонних депо, які мають АКП та АВ, а також в разі виходу із ладу його вузлів і деталей в процесі їх експлуатації на ПТО і ПКТО, ППС, ПВА на спеціально виділених коліях.

4.1.2 Ремонт гальмівного обладнання має здійснюватись відповідно до  «ЦВ-0056, ЦВ-0027, типових технологічних процесів з ремонту вузлів та деталей гальмівного обладнання пасажирських вагонів, технологічних карт, технологічних норм та згідно з цим нормативним документом кваліфікованими слюсарями, не нижче ніж IV розряду, які своєчасно склали іспити із знань діючих нормативних документів з ремонту гальмівного обладнання вагонів.

4.1.3 Автоматні відділення вагоноремонтних заводів та контрольні пункти автогальм депо мають бути оснащені необхідним технологічним обладнанням та устаткуванням,   відповідно   до  типового  технологічного  процесу, а  також –

атестовані затвердженим порядком з отриманням права на виконання ремонту регламентованого переліку гальмівного обладнання вагонів.

4.1.4 Підготовку до перевірки відремонтованого гальмівного обладнання вагонів проводить слюсар, який проводив ремонт. Перевірку та приймання відремонтованого обладнання проводить майстер або бригадир.

Перевірку та приймання відремонтованого гальмівного обладнання відповідно до вимог цього нормативного документу:

а) на кожному вагоні під час планових видах ремонту: в вагонному депо та центрі – інженер з приймання вагонів, на вагоноремонтному заводі – майстер відділу технічного контролю заводу та інспектор-приймальник ЦТА;

б) окремих вузлів – майстер або бригадир АКП або АВ;

в) на ПТО, ПКТО і ППС, ПВА – майстер або бригадир підрозділу.

4.1.5 Спеціальні пристрої, шаблони, засоби вимірювальної техніки, стенди, пристрої та установки для перевірки гальмівного обладнання на ремонтних заводах, центрах і в депо мають відповідати вимогам нормативної та технічної документації, затвердженої в установленому порядку та задовольняти умови й порядок здійснення ремонтних операцій, перевірку технічних параметрів, регламентованих в цьому нормативному документі. Випробувальні стенди перед початком робочої зміни мають бути перевірені майстром або бригадиром, який відповідає за якість ремонту гальмівного обладнання. Результати перевірки заносяться в книгу форми ВУ-47 або ВУ-68, за підписом особи, яка проводила перевірку стенду, або установки.

4.1.6 Огляд стендів, та установок для перевірки гальмівного обладнання необхідно проводити через кожні три місяці. Порядок огляду і вимоги до герметичності з’єднань такі ж, як і до гальмівного обладнання вагонів. Після огляду та ремонту стенд повинен прийняти: у вагонному депо та центрі – майстер АКП спільно з інженером з приймання вагонів, на вагоноремонтному заводі – майстер відділу технічного контролю заводу та інспектор-приймальник ЦТА. На видимому місці стенду кріпиться бирка із зазначенням дати (число, місяць, рік) виконання періодичного огляду. Результати огляду оформлюються записом в книзі форми ВУ-47 або    ВУ-68 (прошнурована, пронумерована і скріплена печаткою) за підписом осіб, які прийняли стенд після огляду. Атестацію стендів з ремонту та випробування гальмівного обладнання проводити не рідше одного разу на рік з відміткою в паспорті стенда та в книзі  ВУ-47 або ВУ-68.

4.1.7 Засоби вимірювальної техніки підлягають періодичній перевірці відповідно до положень нормативних документів Держстандарту України і відомчої метрологічної служби “Укрзалізниці”. Використання засобів вимірювальної техніки (калібри, пробки, калібри кільця ) з пошкодженою різьбою заборонено.

4.1.8 Усі манометри, які використовуються під час випробування гальмівного обладнання і гальм вагонів, підлягають калібруванню не рідше одного разу на рік у метрологічній службі Укрзалізниці. У паспорті приладу робиться відмітка про чергове проведення, а на корпусі манометра наноситься клеймо.

4.1.9 ПТО, КПТО, ПТОВ, ПВА, АКП і АВ мають бути забезпечені необхідною нормативною і технічною документацією, в залежності від виду виконуваного ремонту.

Слюсарі і оглядачі-ремонтники вагонів, які виконують ремонт гальмівного обладнання, мають бути забезпечені набором персонального інструменту і необхідною кількістю запасних частин, відповідно до виду виконуваних робіт і діючих норм витрат матеріалів і запасних частин.

Робоче місце слюсаря має бути оснащене необхідним інструментом, пристроями, оснасткою, засобами вимірювальної техніки, виписками з технологічних процесів та вказівок, нормами на ремонт деталей, які ремонтуються, методичними рекомендаціями з обмірів деталей, витягами й ескізами з ремонтних і технологічних документів на гальмівне обладнання, яке ремонтується.

Робоче місце слюсаря, інструмент, пристрої й оснастка треба утримувати в справності та чистоті.

4.1.10 Стенди і інші пристрої для приймання гальмівного обладнання, а також якість ремонту гальм перевіряють: на заводі – один раз на три місяці комісією під головуванням представника головного управління; в депо – під головуванням начальника відділу ремонту та експлуатації: пасажирської служби – 1 раз у 3 місяці, вагонної – 1 раз у 6 місяців. Дата і результати перевірки фіксуються в книзі ВУ-47 або ВУ-68 (на ПТО, ПТОВ, ПВА, КПТО і у вагоноскладальних цехах депо) та на них наноситься трафарет про наступну перевірку. Результати перевірки оформляють актом у чотирьох примірниках, один примірник надається керівнику підприємства для розробки та прийняття відповідних заходів, інші примірники актів зберігаються у майстра АКП, в технічному відділі ВРЗ, вагонного депо, центрах, та у ЦВ вагонній або ЦЛ пасажирській службі залізниці України.

4.1.11 Усі види ремонту та ревізії гальмівного обладнання рухомого складу виконувати з дотриманням вимог цього нормативного документу, а також чинних інструкцій: ЦВ-0019 ЦЛ-0026, ЦВ-0118, ЦЛ-0083, інструкцій з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

4.1.12 На прийняте гальмівне обладнання (повітророзподільник, авторегулятор, авторежим, рукав з’єднувальний, кінцевий кран, гальмівний циліндр, роз’єднувальний кран) встановити бирку з чітким відтиском умовного номера (клейма), присвоєного АКП (АВ), яке проводило ремонт та датою виконаного ремонту (число, місяць і дві останні цифри року). В разі відсутності заводського номеру на повітророзподільнику, авторегуляторі, авторежимі на його місці вказати умовний номер АКП або відділення і порядковий номер по книзі форми ВУ-47.

Всі відтиски і клейма, які наносяться на бирки та поверхні під час ремонту, виконуються чіткими цифрами і літерами висотою не менше ніж 6 мм і глибиною 0,25 мм. Прилади, які мають нечітке клеймо або відтиск, вважаються несправними і підлягають ремонту і випробуванню.

4.1.13 Після приймання, для всіх видів ремонту і ревізії гальмівного обладнання вагонів зробити відповідний запис в книзі форми ВУ-68 за підписами: 

– на ВРЗ – майстра, контрольного майстра ВТК і інспектора-приймальника ЦТА;

– у депо, центрах – майстра і інженера з приймання вагонів;

–після технічного обслуговування з відчепленням – бригадира або майстра і працівника, який має посвідчення на право приймання вагонів та проводив випробування гальмівного обладнання на вагоні.

4.1.14 Гарантійний термін експлуатації відремонтованого гальмівного обладнання встановлюється до наступного планового ремонту вагона або єдиної технічної ревізії для вузлів, які зазнали ремонту та заміни.

Випробування гальмівної системи вагонів після виконання планових видів ремонту проводити на автоматизованому стенді з реєстрацією результатів випробування або на іншому, подібному йому устаткуванні, використання якого дозволено Укрзалізницею.

 

Загальні вимоги безпеки

4.2.1 Працівники, що пов’язані з ремонтом гальмівного обладнання вагонів, мають проходити попередній та періодичні медичні огляди згідно з «Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій», зобов’язані знати положення цього нормативного документу та інших, які відносяться до їх виробничої діяльності, вимоги державних та галузевих правил, інструкції з охорони праці, безпеки та виробничої санітарії, посадові інструкції та керуватися ними в своїй практичній роботі і забезпечувати їх суворе виконання в процесі виробництва.

4.2.2 Усі види робіт під час ремонту гальмівного обладнання проводити відповідно до ГОСТ 12.3.002, цього нормативного документу і технологічних процесів, що діють на вагоноремонтних структурних підрозділах залізниць, ВРЗ та центрах.

В разі технічного обслуговування та поточних ремонтів вагонів, під час виконання ремонту гальмівного обладнання, необхідно  попередньо випустити повітря із системи.

4.2.3 Розроблені на підприємстві технологічні процеси ремонту і випробування вузлів та деталей гальмівного обладнання мають повністю забезпечувати  безпечне  проведення  робіт  згідно  з  ГОСТ 12.3.002,                 ГОСТ 12.3.032,  НПАОП 63.21-1.24,  НПАОП 63.21-1.40.

4.2.4 На підприємствах, у період підготовки виробництва до ремонту гальмівного обладнання, з урахуванням місцевих умов, на основі вимог цього нормативного документу та згідно з НПАОП 0.00-4.15 мають бути розроблені в установленому порядку інструкції з охорони праці.

4.2.5 Територія, виробничі приміщення та робочі місця, де виконується ремонт гальмівного обладнання, мають бути відповідно до ГОСТ 12.1.004,                  ГОСТ 12.1.010, НАПБ В.01.010, ЦУО/3435.

4.2.6 Природне, штучне, аварійне та евакуаційне освітлення місць проведення ремонту гальмівного обладнання мають бути згідно з ДБН В.2.5-28,         [РД 3215] [1].

4.2.7 У всіх виробничих та допоміжних приміщеннях мають бути дотримані вимоги до систем вентиляції, опалення згідно з ДБН В.2.5-67.

4.2.8 Вміст шкідливих речовин у повітрі робочої зони не повинен перевищувати гранично допустимих концентрацій згідно з ГОСТ 12.1.005.

Місця проведення ремонту гальмівного обладнання мають бути обладнані пристроями для очищення, повторного використання води, утилізації відходів, іншим обладнанням відповідно до вимог технологічного процесу.

4.2.9 Рівень виробничого шуму в приміщеннях має бути відповідно до ГОСТ 12.1.003, ДСН 3.3.6.037.

4.2.10 Рівень виробничої загальної та локальної вібрації у виробничих приміщеннях має бути згідно з ДСТУ ГОСТ 12.1.012, ДСН 3.3.6.039.

4.2.11 Мікроклімат у виробничих приміщеннях має бути згідно з     ГОСТ 12.1.005, ДСН 3.3.6.042.

4.2.12 Посудини, які працюють під тиском, балони зі стислим газом мають зберігатися, експлуатуватися за нормами та вимогами НПАОП 0.00-1.07.

4.2.13 Проходи і проїзди на місцях робіт з ремонту гальмівного обладнання  утримувати згідно з НПАОП 63.21-1.40.

4.2.14 Силове електрообладнання має бути згідно з НПАОП 40.1-1.21, ГОСТ 12.1.030, ГОСТ 12.2.007.0, ПУЕ. Організація експлуатації електрообладнання має бути відповідно до НПАОП 40.1-1.21.

4.2.15 Обладнання, що застосовується під час проведення ремонту вузлів    та деталей, необхідно утримувати в справному стані, розміщувати в передбачених технологічним процесом місцях, що не заважають роботі, вільному проходу, проїзду. Виробниче обладнання має бути згідно з                     ГОСТ 12.2.003.

4.2.16 Для кожного працюючого необхідно забезпечити зручне робоче місце згідно з ГОСТ 12.2.032, ГОСТ 12.2.033. Робоче місце має бути забезпечене достатньою площею для розміщення допоміжного обладнання, а також необхідним інвентарем.

4.2.17 Стан та експлуатація ручного інструменту має бути відповідно до ГОСТ 12.3.028, НПАОП 0.00-1.30.

4.2.18 Електроінструмент та переносні електричні світильники потрібно утримувати згідно з НПАОП 40.1-1.21.

4.2.19 Стенди і спеціальні механізовані пристрої для розбирання,                             складання, перевірки і ремонту деталей гальмівного обладнання мають проходити періодичний огляду відповідно до технічної документації на експлуатацію.

4.2.20 Стенди для випробування гальмівного обладнання під час експлуатації підлягають періодичній атестації відповідно до цього нормативного документу.

4.2.21 Транспортування знятих з вагона вузлів гальмівного обладнання, для проведення ремонту, потрібно проводити внутрішньоцеховими транспортними засобами, вантажопідіймальними і вантажо-захоплювальними пристроями, які пройшли випробування і мають тавра або бирки.

4.2.22 Будова, огляд і експлуатація підіймальних механізмів, знімних вантажо-захоплювальних пристроїв і тари мають бути відповідно до   НПАОП 0.00-1.01, ГОСТ 12.3.009  та  ГОСТ 12.3.010.

4.2.23 Склад санітарно-побутових приміщень, а також їхнє облаштування, розміри та обладнання мають відповідати нормам проектування допоміжних будівель і приміщень промислових підприємств згідно з ДБН В.2.2-9.

4.2.24 У виробничих, складських приміщеннях і на території місць проведення ремонту гальмівного обладнання дотримуватись протипожежних заходів згідно з ГОСТ 12.1.004, ГОСТ 12.2.037, ГОСТ 12.4.009, НАПБ А.01.001,                          НАПБ В.01.010.

4.2.25 Електричні мережі та електрообладнання, що використовуються під час ремонту гальмівного обладнання, мають бути відповідно до           НПАОП 40.1-1.21, ГОСТ 12.2.007.0. Рівні електричних та магнітних полів           на робочих місцях ремонту та випробування електрообладнання гальмівної системи згідно з ДСан ПіН 3.3.6-096. Під час роботи з електричними               мережами та електрообладнанням дотримуватися заходів безпеки згідно з             ДСТУ 7237.

4.2.26 До проведення робіт ремонту та випробування гальмівного обладнання допускаються працівники, які пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з охорони праці згідно з НПАОП 0.00-4.12.

4.2.27 До обслуговування електроустановок допускається лише спеціально навчений персонал, який має відповідну групу з електробезпеки згідно з  НПАОП 40.1-1.21.

4.2.28 До роботи на транспортних та підйомно-транспортних засобах допускаються особи, які пройшли спеціальне навчання і мають посвідчення на право керування цими засобами.

4.2.29 Працівники, що зайняті проведенням ремонту гальмівного обладнання, мають бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального захисту згідно з НПАОП 0.00-4.01, НПАОП 60.1-3.01 та            ГОСТ 12.4.128.

4.2.30 До роботи з дефектоскопіювання деталей гальмівного обладнання методом неруйнівного контролю, допускають працівників, які мають відповідний рівень кваліфікації згідно з ДСТУ EN 473.

4.2.31 Під час проведення робіт з паяння та лудіння проводів та контактів електрообладнання гальмівної системи дотримуватися вимог безпеки згідно з НПАОП 28.5-1.31.

4.2.32 Робітники, що виконують роботи зі зварювання, повинні мати професійну освіту, розряд не нижче ніж IV, категорію відповідальності «М» та проходити періодичну атестацію згідно з НПАОП 0.00-1.16 і                       СОУ 35.2-00017584-030-1[2], під час ремонту гальмівного обладнання вагонів мають дотримуватися вимог безпеки згідно з НПАОП 28.52-1.04.

 

Вимоги охорони довкілля

4.3.1 Відповідно до вимог Законів України «Про відходи», «Про металобрухт» та інших, що регулюють питання поводження з вторинними матеріальними чи енергетичними ресурсами та металобрухтом, має бути забезпечене повне збирання всіх утворюваних відходів і передача їх на видалення чи утилізацію тим спеціалізованим підприємствам, що мають відповідні ліцензії.

4.3.2 Матеріали, що застосовуються під час ремонту гальмівного обладнання, мають бути розраховані на можливість їхньої безпечної утилізації або переробки.

4.3.3 Під час проведення ремонту гальмівного обладнання має бути забезпечено виконання Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

4.3.5 Гранично допустимі скиди (ГДС) тих підприємств, що               безпосередньо здійснюють скиди у водні об’єкти, мають бути відповідно до          Сан ПиН 4630.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 186; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.032 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь