Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ  НА  РЕМОНТ  ПОВІТРОПРОВОДУ ВАНТАЖНИХ  І  РЕФРИЖЕРАТОРНИХ ВАГОНІВ



 

9.1 Магістральний повітропровід виконується з безшовних стальних труб згідно з ГОСТ 8734 із зовнішнім діаметром 42 мм і товщиною стінки 4 мм.

9.2 Магістральний повітропровід вагонів, крім рефрижераторних вагонів, вагонів платформ і спеціалізованих вантажних вагонів, має бути виконаний з двох частин труби, з’єднаних між собою трійником.

Допускається виконання кожної частина магістральної труби із зварених між собою труб. Зварювання дозволяється робити як нових, так і труб, які були в експлуатації способом газопресового зварювання згідно з ЦВ-0089, або “біжучою дугою”, в  цьому разі дозволяється не більше п’яти зварних з’єднань по всій довжині магістральної труби вагону. Мінімальна відстань між кінцем труби і зварювальним з’єднанням має бути 500 мм. Розміщувати зварювальні стики в місцях згинів повітропроводу заборонено.

Допускається на магістральному повітропроводі вантажних вагонів, а також  8-вісної цистерни зварювання труб робити приварюванням з’єднувальної втулки відповідно конструкторській документації.

Допускається в разі деповського ремонту вантажних вагонів, крім рефрижераторних вагонів, вагонів платформ і спеціалізованих вантажних вагонів, виконувати магістральний повітропровід не більше ніж з одним різьбовим муфтовим з’єднанням, за умови розташування його не ближче  ніж 600 мм від трійника.

Магістральний повітропровід рефрижераторних вагонів, вагонів платформ і спеціалізованих вагонів для перевезення вантажів має бути виконаний відповідно до конструкторської документації на конкретний тип вагона.

9.3 На вантажних вагонах монтаж кінцевих кранів проводити відповідно до вимог зазначених у 7.2.4.

9.4 У вантажних і рефрижераторних вагонів під час капітального ремонту магістрального повітропроводу необхідно встановлювати тільки нові труби. Застосування труб, що були у використанні, заборонено. Безрізьбові труби, що надійшли в перший свій капітальний ремонт, ремонтуються без заміни.

Під час деповського ремонту допускається застосовування труб, які були у використанні, з місцевими зносами (потертістю) або корозійними пошкодженнями по зовнішньому діаметру, глибиною не більш ніж 0,6 мм поза зоною їх кріплення. Будь які місцеві зноси (потертості) в місцях різьбової частини (для різьбових труб) або в місцях з’єднань (для безрізьбових труб)  не допускаються. Ремонт зварюванням магістрального трубопроводу проводять згідно з С 17.99.

9.5 Підвідні труби повітропроводу вантажних і рефрижераторних вагонів мають бути виконані зі сталевих безшовних труб згідно з ГОСТ 8734 із зовнішнім діаметром 27 мм і товщиною стінки 3,2 мм.

Підвідні труби повітропроводу мають виконуватися з суцільних труб – проміжні з’єднання не допускаються.

Під час капітального ремонту вагонів підвідні труби повітропроводу мають встановлюватися тільки нові, без проміжних з’єднань. Безрізьбові труби, що надійшли в перший свій капітальний ремонт, ремонтуються без заміни.

Допускається під час деповського ремонту підвідні труби до авторежиму виконувати з одним проміжним муфтовим (не зварним) з’єднанням.

На критих вагонах, напіввагонах і вагонах-зерновозах допускається для з’єднання магістрального повітропроводу з камерою повітророзподільника застосовувати гумо-текстильні з’єднувальні рукава типу Р36, використання яких затверджене у встановленому порядку. В цьому разі установка їх на вагони, ремонт і випробування виконується відповідно до конструкторської документації, затвердженої встановленим порядком.

9.6 Радіус вигину магістральних труб для вантажних і рефрижераторних вагонів (по поздовжній осі труби) мають бути не менший ніж 500 мм, підвідних – не менший ніж 100 мм.

9.7 Під час деповського ремонту вантажних вагонів, в разі наявності різьбових труб, що з’єднують повітророзподільник з трійником та з’єднувальної арматури для них,  в обов’язковому порядку проводити їх заміну на безрізьбові з використанням комплектуючих елементів з’єднувальної арматури (штуцера і ніпеля) для безрізьбових труб, із застосуванням К 01.12 [11]. Допускається замість безрізьбової труби застосовувати гумо-текстильний з’єднувальний рукав.

Під час капітального ремонту вантажних вагонів проводити заміну різьбових труб повітропроводу гальмівної системи на безрізьбові з елементами з’єднувальної арматури для них, використання яких дозволено Укрзалізницею.

За угодою із замовником, під час капітального ремонту можливе встановлення різьбових труб. В цьому разі, різьба на трубах може бути виконана лише методом накатки. Заборонено нарізати різьбу на трубах різцем або плашкою.

Після виготовлення різьба має бути перевірена різьбовими калібрами  і піддана дефектоскопіюванню капілярним методом контролю суспензією згідно з ГОСТ 18442.

9.8 Елементи з’єднувальної арматури для безрізьбових труб: кран роз’єднувальний, трійник, штуцери, ніпелі, муфти, крани кінцеві – очистити зовні й оглянути, перевірити герметичність з’єднань. В разі порушення щільності арматури допускається підтягування накидних гайок без їх розбирання. Перевірити працездатність роз’єднувального та кінцевих кранів. В разі виявлення несправностей функціонування – кран розібрати, деталі промити в гасі, протерти сухою безворсовою тканиною та просушити, перевірити їх на цілісність та відповідність кресленикам. Несправні деталі замінити новими. Зрив та пошкодження різьби – не допускається. У випадку розбирання елементів з’єднувальної арматури, їх ущільнювальні елементи: шайби, кільця, прокладки – замінити на нові.

Монтаж, технічне обслуговування й ремонт з’єднувальної арматури для безрізьбових труб в експлуатації проводити відповідно до вимог нормативного документа Т 01.11 та інструкції з монтажу різьбових з’єднань повітропроводу гальмівної системи вантажних вагонів.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 145; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь