Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Види промислових субсидій та їх характеристика за угодою СОТ



Угода про субсидії і компенсаційні заходи від 15.04.1994

1. Субсидії, що не надають підстави для вжиття компенсаційних заходів (екологічні, наукові, дослідні заходи).

2. Заборонені субсидії – це експортні субсидії, які зумовлені переважним використання вітчизняних товарів на відміну від імпорту.

3. Інші види субсидій надають підставу для застосування компенсаційних заходів.

Отож,Слід зазначити, що тільки адресні субсидії можуть бути забо-ронені і дають підстави для вжиття заходів. В загальному визна-ченні субсидія є адресою, якщо вона надається певним підприєм-ствам або галузі промисловості чи групі підприємств або галузям промисловості.

визначені дві категорії заборонених, або «червоних», субсидій:
― експортні субсидії, тобто зумовлені показниками експорту;
― субсидії, зумовлені переважним використання вітчизняних товарів на відміну від імпортних

Перелік заборонених експортних субсидій згідно з Додатком І до Угоди СКЗ включає:
― прямі субсидії, які залежать від результатів експорту;
― схеми утримання валюти, включаючи виплату премій за ек-спорт;
― пільгові внутрішні розцінки на транспортування та фрахт у випадках експортних відвантажень;
― надання урядом, прямо чи непрямо, товарів або послуг для використання у виробництві експортних товарів на умовах, вигі-дніших, ніж коли надаються аналогічні або безпосередньо конку-руючі товари чи послуги для виробництва товарів для внутріш-нього споживання, якщо (у випадку товарів) такі умови є вигід-нішими, ніж комерційні умови, доступні експортерам на світовому ринку;
― виключення (звільнення, зменшення або відстрочка) з пря-мого оподаткування (наприклад, податки на заробітну платню, на прибуток, пов’язаний з експортом, процентні виплати, роялті, податки на нерухоме майно) або з соціальних виплат;
― спеціальні відрахування, прямо пов’язані з експортом або його показниками, які перевищують відрахування, що надаються відносно виробництва для внутрішнього споживання і які застосовуються при розрахунку бази для нарахування прямих податків;
― скасування або зменшення непрямих податків (наприклад, ПДВ, акцизи, податки з продажу, податки з обороту, франчай-зинг, гербові збори тощо) з продукції, що продається на експорт, якщо воно перевищує таке звільнення або зменшення щодо такої самої продукції, що продається на внутрішньому ринку;

 


БІЛЕТ 12

1. Поняття турбулентного сусідства
1. Метою регіональної програми Європейського Союзу "Європа-2010" е побудова стратегії розвитку Європи на початку XXI ст. за умов жорсткої конкуренції з іншими регіонами світу (Північноамериканським та Пів-денно-Східної Азії) і наростання процесів світової економічної глобалізації та інтеграції. Основна ідея цієї програми - розширення Європи на схід і північ, від чого залежить її майбутнє й особливо конкурентоспроможність у глобальному оточенні.
З урахуванням складності і суперечливості явищ на шляху перетворення Європи в оновлений, найпотужніший континент планети програма "Європа-2010" ґрунтується на сукупності т. зв. макросценаріїв, розроблених із застосуванням методології технологічного передбачення. Основні з них такі: тріумфальний ринок, розмежована відповідальність і турбулентне сусідство. "турбулентне сусідство має песимістичний характер. Його суть зводиться до "захисту" і відмежування країн - учасниць ЄС від східних сусідів (на жаль, до них поки що належить і Україна), де, за оцінками авторів сценарію, продовжуються процеси нестабільності, високої корупції, є проблеми, пов'язані з організованою злочинністю, тероризмом та еміграцією. Рекомендації, що випливають із цього сценарію, полягають у впровадженні жорстких візових режимів на східних кордонах ЄС, посиленні митних вимог, застосуванні селективності у сфері гуманітарних відносин.

Інші 2 сценарії:
- "тріумфальний ринок" ґрунтується на американській моделі технологічних інновацій та організації виробництва, яка передбачає швидкий економічний розвиток, але менш зорієнтована на традиційний для Європи високий рівень соціального захисту населення;
- "розмежована відповідальність" основана на ідеї поступового розширення ЄС водночас із розвитком економічних і суспільних відносин між країнами-сусідами, створенням пан-європейської системи безпеки та соціальних гарантій і покладанням на нових учасників європейського простору повної відповідальності за дотримання його стандартів;
-
2. . Види та система фінансових будівельних заощаджень німеччини і франції
Система будівельних заощаджень може бути закритого чи відкритого типу. Перша система передбачає фіксацію відсоткових ставок за кредитами й заощадженням упродовж усього терміну дії контракту, друга — встановлення гнучких відсоткових ставок. Істотними перевагами системи контрактних житлових заощаджень є незалежність від ставок на ринку капіталу (для систем закритого типу); відсутність штрафів за дострокове погашення, зменшення ризику дефолту за кредитами; спрямованість на обслуговування груп населення з низьким і середнім доходом, сприяння відновленню довіри до банківського сектору та формуванню первинних даних про позичальників; вплив на економічне зростання. Водночас така система має певні вади: вона не передбачає залучення кредиту без попереднього нагромадження коштів, в умовах інфляції понад 10—15% її функціонування стає неможливим.
Масового розвитку система кредитно-будівельних кас закритого типу набула в Німеччині, де її вкладниками є 32% дорослого населення. Сума вкладів — понад 650 млрд. євро (близько 40% ВВП Німеччини).. Закрита система будівельних заощаджень не залежить від ринку капіталів і коливань відсоткових ставок. Згідно з договором, вкладники-учасники роблять вклади в загальну касу, з якої їм у певній черговості виплачують необхідну суму, до якої входять заощадження вкладника (40—50% від загальної суми) та позика. Термін надання позики коливається від 6,5 до 18 років. Вкладники мають можливість вибирати зручну для них схему фінансування. Основні нормативні принципи системи Bausparkasse викладено в контракті, який регулює відносини між банком та споживачем. Кредити, які надаються касами, мають виключно цільове призначення: придбання житла, землі, погашення інших іпотечних кредитів.
Позичальник визначає суму кредиту або контрактну суму. Право на одержання кредиту зв’язується з періодом заощаджень і його мінімальною сумою.
Кредит погашається рівними платежами, споживач має право достроково погасити його в будь-який момент і без штрафних санкцій. Зазвичай кредити видаються під іпотечне забезпечення. Споживач може надати додаткове забезпечення у вигляді заощаджень, ринкових цінностей, банківської гарантії.
У Німеччині широко застосовується державне стимулювання нагромадження власного капіталу на житлове будівництво шляхом надання державних премій. 2005 року державна премія в розмірі 8,8% від суми річних заощаджень надавалася на умовах мінімального періоду заощадження та неперевищення граничного рівня доходу (25600 євро для самотніх і 51200 євро для осіб, котрі мають сім’ю). Мінімальний термін заощадження для одержання премій становить сім років.

Контрактне фінансування – це спосіб фінансування житла. Існує у Чехії (32%), Словаччині (40%), Угорщині та Хорватії. Ця система подібна до німецької моделі, але у Польщі та Словенії вона утворюється на базі універсальних банків. У Росії законодавчо створені умови. Створені житлові та житлово-накопичувальні кооперативи (другий працює з різними будинками).


3. Субсидії жкг німеччини

* пряме надання субсидій (адресні субсидії) для населення, що мешкає в державному житловому фонді;
* надання субсидій через комунальні підприємства для товариства працівників у будівництві;
* субсидії не надавалися для власників приватних будинків.

4 . функції державного регулювання економіки
Необхідність державного регулювання економіки випливає з основних функцій держави і полягає:1)в забезпеченні юридичного механізму реалізації різних форм власності;2)в спрямованому впливі на ринкові параметри, що забезпечують організацію функціонування економічної системи.

Функції державного регулювання економіки.
1. Забезпечення правової бази та громадського порядку.
2. Захист конкуренції.
3. Інші. Перерозподіл доходу і багатства. Коригування розподілу ресурсів з метою зміни структури національного продукту. Стабілізація економіки (контроль за рівнем зайнятості та інфляції). Стимулювання економічного розвитку.
Функції державного регулювання економіки – напрями впливу держави в особі законодавчих і виконавчих органів на сферу підприємництва, інфраструктуру ринку з метою створення або забезпечення умов їх діяльності відповідно до національно-економічної політики.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 205; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь