Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Види будівельних заощаджень в зарубіжних країнах.



Система будівельних заощаджень почала функціонувати з 1830 року. (Європа, Штати, Австралія). Успішно конкурує з класичною моделлю іпотеки.

Головне призначення будівельних кас – надання їх учасникам житлових кредитів на пільгових умовах.

Ресурси касс формуються за рахунок вкладів їх учасників, державних премій, що надаються учасникам кас, за рахунок коштів державного бюджету, раніше виплачених процентів.

Іпотечні угоди фінансування за рахунок коштів будівельних кас: Бельгія 50%, Австрія 35%, Франція 76%, Норвегія 38%.

Система будівельних заощаджень складається з двох фаз:

1) накопичення особистих коштів учасників і право на кредит;

2) кредитування та повернення отриманого кредиту.

Типи будівельних заощаджень:

1) закрита система: фіксація процентних ставок за кредитами та заощадженнями протягом усього терміну дії контрактів; - не залежить від ринкукапіталу і коливань процентних ставок. Термін надання позик коливається від 6,5 років - до 18. Вкладники мають право обирати гнучку систему фінансування. В Німеччині є закон про контрактні ощадні банки, в яких вказується діяльність цих кас.

2) відкрита система: встановлення гнучких % ставок.


2. Загальна характеристика програм технологічного передбачення

Програми технологічного розвитку:

Регіональні програми;

технологічне передбачення Старого Світу;

технологічне передбачення пострадянських країн.

Програма ЄС 2010. Мета: побудувати стратегію розвитку Європи на початку нового століття на умовах жорсткої конкуренції з іншими регіонами світу. Програма складається з декількох макросеансів, що розроблені з урахуванням технологічного передбачення.

Сценарії.

«Тріумфальний ринок», що базується на американській моделі технологічних інновацій і організації виробництва. Передбачений швидкий економічний розвиток, але при цьому вона у меншому ступені зорієнтована на традиційний для Європи високий рівень соціального захисту населення.

«Розмежована відповідальність» - ґрунтується на ідеї поступового розширення ЄС і має супроводжуватися розвитком економічних і суспільних відносин між країнами-сусідами, а також створенні системи безпеки і соціальних гарантій, покладення на нових членів ЄС повної відповідальності за стандарти ЄС.

«Турбулентне сусідство» - захист і розмежування країн-членів ЄС від східних сусідів.

Програми «Старого світу».

Велика Британія.

Мета: підвищення конкурентоздатності ВеликоїБританії на світових ринках, поліпшення партнерських відносин між промисловістю, наукою і урядом.

Програма складається з 3 етапів:

Проведенні заходів щодо стратегічного значення технологічного передбачення.

Організації і виконанні комплексу робіт. 27 технологічних пріоритетів: а) розвиток біоінформатики, біотехнологій, забезпечення здоров’я людини; б) системний аналіз і впровадження комплексу прогресивних телекомунікацій і інформаційних технологій; в) впровадження нових матеріалів в промисловість (хімічний або біологічний синтез); г) комплексна система щодо управління промисловістю, запровадженні технологічної безпеки в бізнесі, захисту конфіденційної інформації; ґ) застосуванні екологічно чистих технологій; д) вивчення тенденцій соціального розвитку і вплив на суспільні проблеми щодо процесів нових технологій, соціальний захист населення.

Особливості практичного застосування: а) формування нових пріоритетів у сфері наукових досліджень та індустріального розвитку промисловості; б) вплив технологічного передбачення на стратегію приватних компаній у сфері досліджень і розвитку; в) поліпшення зв’язків із співробітництва промисловості та науки; г) вплив технологічного передбачення на державну політику у сфері промисловості; ґ) аналіз результатів використання програми технологічного передбачення.

Національна программа технологічного передбачення Угорщини (врахувала досвід ФРН та Великої Британії).

Створений координаційний комітет з питань технологічного розвитку.

Організація процессу критичних технологій і побудови оптимальних сценаріїв розвитку стратегічноважливих підприємств та пріоритетних галузей промисловості.

Прийнята программа технологічного передбачення, яка включала в себе комплекс робіт з технологічного передбачення.


3. Види промислових субсидій за угодою СОТ.

Угода про субсидії і компенсаційні заходи від 15.04.1994

1. Субсидії, що не надають підстави для вжиття компенсаційних заходів (екологічні, наукові, дослідні заходи).

2. Заборонені субсидії – це експортні субсидії, які зумовлені переважним використання вітчизняних товарів на відміну від імпорту.

3. Інші види субсидій надають підставу для застосування компенсаційних заходів.

Отож,Слід зазначити, що тільки адресні субсидії можуть бути забо-ронені і дають підстави для вжиття заходів. В загальному визна-ченні субсидія є адресою, якщо вона надається певним підприєм-ствам або галузі промисловості чи групі підприємств або галузям промисловості.

визначені дві категорії заборонених, або «червоних», субсидій:
― експортні субсидії, тобто зумовлені показниками експорту;
― субсидії, зумовлені переважним використання вітчизняних товарів на відміну від імпортних

Перелік заборонених експортних субсидій згідно з Додатком І до Угоди СКЗ включає:
― прямі субсидії, які залежать від результатів експорту;
― схеми утримання валюти, включаючи виплату премій за ек-спорт;
― пільгові внутрішні розцінки на транспортування та фрахт у випадках експортних відвантажень;
― надання урядом, прямо чи непрямо, товарів або послуг для використання у виробництві експортних товарів на умовах, вигі-дніших, ніж коли надаються аналогічні або безпосередньо конку-руючі товари чи послуги для виробництва товарів для внутріш-нього споживання, якщо (у випадку товарів) такі умови є вигід-нішими, ніж комерційні умови, доступні експортерам на світовому ринку;
― виключення (звільнення, зменшення або відстрочка) з пря-мого оподаткування (наприклад, податки на заробітну платню, на прибуток, пов’язаний з експортом, процентні виплати, роялті, податки на нерухоме майно) або з соціальних виплат;
― спеціальні відрахування, прямо пов’язані з експортом або його показниками, які перевищують відрахування, що надаються відносно виробництва для внутрішнього споживання і які застосовуються при розрахунку бази для нарахування прямих податків;
― скасування або зменшення непрямих податків (наприклад, ПДВ, акцизи, податки з продажу, податки з обороту, франчай-зинг, гербові збори тощо) з продукції, що продається на експорт, якщо воно перевищує таке звільнення або зменшення щодо такої самої продукції, що продається на внутрішньому ринку;


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 165; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь