Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЗУ « Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки »



Інформаційна економіка – це тип сучасної економіки, у якій відбувається поширення інформаційної технології у сфері матеріального і нематеріального виробництва, перетворення інформації на один із найважливіших факторів соціально-економічного прогресу суспільства загалом і особи, зокрема.

Інформаці́йна еконо́міка (Information economy) . Інша назва мережна економіка. 1. Економіка, в котрій більша частина ВВП забезпечується діяльністю з виробництва, обробки, зберігання і розповсюдження інформації і знань, і більше половини зайнятих беруть участь в цій діяльності.

2. Концепція, що характерна для тих прогнозів прийдешнього інформаційного суспільства, в яких акцент зосереджується на провідній ролі електронно-інформаційних технічних засобів зв'язку в розвитку всіх основних сфер економіки. При цьому сама інформація ототожнюється з товарною продукцією і досліджується здебільшого за допомогою статистичних методів. Інформаційна економіка застосовується в поліграфії, в комп'ютеризованих технологіях.

Угода сот про за хис ні заходи

Угода про захисні заходи від 15.01.1994

Визначає умови і процедури застосування заходів протидії зростаючому імпорту. Встановлює механізми застосування захисних заходів відповідно до статті XIX ГАТТ 1994 у випадках, коли певний товар імпортується в таких обсягах та на таких умовах, що завдають або загрожують завданням серйозної шкоди галузі вітчизняного виробництва аналогічних товарів, що безпосередньо конкурують з імпортованими.

Визначає порядок:

• проведення відповідних розслідувань;

• визначення наявності або загрози серйозної шкоди;

• повідомлень і консультацій у цій сфері;

• терміну дії (як правило, не більше чотирьох років) та перегляду захисних заходів;

• застосування тимчасових захисних заходів та ін.

Встановлює спеціальний режим застосування захисних заходів стосовно товарів країн, що розвиваються:

захисні заходи не повинні застосовуватися, якщо частка імпорту певного товару в країні-імпортері не перевищує 3%; ці країни мають право на подовжений (на два роки) термін застосування захисних заходів

БІЛЕТ 23.

Наслідки інформаційної економіки для держав.

Наслідки нововведень:

1)зменшення держ контролю і регулювання фінансових операцій

2) поява можливостей для спекулятивних операцій з валютами і цінними паперами, що призводить до дестабілізації

3) зняття обмежень в часі і просторі в галузі виробничої діяльності та надання послуг

4) виникнення феномену інформаційного поля

5) поява комунікаційних мереж, які забезпечують швидку циркуляцію товарів, інформації та грошей

6) виникнення нової електронної культури як форми міжнародного спілкування (потоки: люди, фізичні активи, фінанси, повідомлення ЗМІ, ідеї)

7) усунення часових і просторових бар’єрів у використанні робочої сили

Також можна назвати такі наслідки: непереборний характер розриву між розвинутими і всією рештою країн; між розвинутими країнами, що створюють нові технологічні принципи і рештою розвинутих країн; відособлення у всіх країнах груп людей, що працюють з «інформаційними технологіями», у внутрішнє «інформаційне співтовариство »; перетікання цього співтовариства в розвинуті країни від решти світу до повного зосередження цього співтовариства тільки в розвинутих країнах; поступова концентрація основної частини «інформаційного співтовариства» світу в самих «розвинутих країнах»; • припинення або різке уповільнення прогресу (принаймні, технічного) за межами розвинутих країн; соціальна і фінансова деградація країн, що розвиваються; • скорочення через жорстку конкуренцію числа розвинутих і самих розвинутих країн.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 269; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь