Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Умови для існування розвиненого підприємства



Умови успішності діяльності підприємництва:

  • стабільна національна кредитно-грошова система;
  • пільгова система оподаткування;
  • державна підтримка підприємництва у галузі матеріального і фінансового забезпечення;
  • правова захищеність підприємництва;
  • ефективний захист промислової та інтелектуальної власності;
  • спрощена процедура регулювання підприємницької діяльності державними органами в сфері управління.

Підприємництво сучасного типу має такі особливості:

  • зростання ролі інформаційних ресурсів;
  • виникнення і розвиток у межах великої корпорації внутрішнього підприємництва як особливої форми інноваційного типу;
  • формування ризикового підприємництва;
  • створення різноманітних підприємницьких структур;
  • розширення кредитно-фінансової сфери;
  • розвиток корпоративного бізнесу.

Політика в сфері підприємницької діяльності. Складові:

  • державне регулювання всіх процесів підприємницького середовища, а саме політика роздержавлення та приватизації, антимонопольна політика, інститут банкрутства суб'єктів підприємництва;
  • державна система підтримки підприємництва (частка державного сектору: Україна – менше 10%, США – 10%, Німеччина – 20%, Франція – 40%, Швеція – 50%, Данія – 60%. Частка державного і недержавного сектору економіки не впливає на розвиток економіки країни).

 


2.Цілі в завдання IASP

Міжнародна асоціація технопарків (350 технопарків у 72 країнах. Європа – 60%). Асоціацію створено у 1984 р. для координації дій у міжнародному бізнесі. Головні завдання – сприяння та підтримка, створення нових наукових і індустріальних парків, сприяння успішному функціонуванні наукових, технологічних та індустріальних парків. Найголовніше завдання – це створення комунікаційних каналів для технопарків і базованих на інноваціях компаній у всьому світі. Основні цілі: 1) сприяння контактам між членами цієї організації, між науково-технологічними парками, розвиток методів виробництва; 2) сприяння обміну досвідом між технопарками через надання в їхнє розпорядження знань членів асоціації досвіду, контактів; 3) створення і розвиток галузі послуг для підтримки членів організації; 4) впровадження в громадську свідомість важливості ролі науково-технологічних парків і їхнього розвитку в соціально-економічний розвиток суспільства; організація зустрічей і конференцій, видання інформаційних документів та проведення різних заходів. Є дійсні члени (можуть стати будь-які діючи технопарки і бізнес-інкубатори, і їхні представники можуть бути обрані до членів асоціації, приймають участь в діяльності, річні членські внески – 1600 доларів США), є члени, що приєдналися (науково-технологічні парки і бізнес-інкубатори, які лише починають діяти – мають право дорадчого обрану і не можуть бути обрані до керівних органів, річний внесок – 950 доларів), асоційовані члени (університети, агентські організації, будь-які особи, що пов’язані з розвитком технологій – членський внесок – 295 доларів), почесні члени – особи, організації та установи, чиї дії внески визнані асамблеєю та звільняються від членських внесків)


3.Основні глобальні тенденції по Несбіту

У 1982 р. Джордж Несбіт визначив 10 нових глобальних тенденцій:

1. Перехід від індустріального суспільства до інформаційного.

2. Від розвитку техніки до високих технологій.

3. Від національної економіки до світової.

4. Від короткострокових завдань – до довгострокових.

5. Від централізації до децентралізації.

6. Від інституційної допомоги до самодопомоги.

7. Від представницької демократії до безпосередньої.

8. Від ієрархії до мереж.

9. Від півночі до півдня.

10. Від альтернативного вибору «або – або» – до розмаїття вибору.


4.Нова фірма:умови створення і основні напрями

«Нова фірма» - нова організаційна форма. Ця форма має мати наступні риси:

  • людський капітал повинен виступати основним елементом активів;
  • гнучкі контракти із співробітниками, структурними підрозділами, партнерами по бізнесу;
  • переважання у бізнесі патентів, бізнес-угод, ноу-хау.

Умови створення «Нової фірми»:

  • сучасний підприємницький прошарок;
  • сучасне конкурентне середовище;
  • реальна державна підтримка;
  • діюча фінансово-банківська система;
  • ефективний фондовий ринок;
  • налагоджений інвестиційний процес.

«Нова фірма»: основні напрями діяльності

Україна готова формувати «нові» сценарії. Для цього необхідна висока конкурентоздатність і стабільне економічне зростання визначних факторів, таких як технологічне передбачення. Необхідність технологічного передбачення обумовлена тим, що відбувається збільшення масштабів світової економічної глобалізації, новими суспільними процесами, а також потребами приватного сектору.

Все це вимагає прискорення технологічних змін, зменшення економічних ризиків, а також оптимального використання наявних фінансових ресурсів.

На технологічне передбачення покладається функція, пов’язана із стратегічним моделюванням розвитку суспільства. Історично сформувалося два погляди на технологічне передбачення: індустріальний і науковий.

Індустріальна складова – ринково орієнтована і прискорена стратегія планування і розвитку.

Наукова складова – забезпечує довгострокову політику побудови майбутнього суспільства.

Оскільки ці дві складові повинні бути взаємозалежними, єдиного процесу організації робіт з технологічного передбачення на рівні державного управління промисловістю. Протягом останніх 20 років технологічне передбачення стало об’єктивним інструментом для всіх розвинутих країн світу, а також авторитетних міжнародних організацій: ЄС, ООН з технологічного розвитку (UNIDO) UN International Development Organization , а також при збільшенні проблем і плануванні стратегічних рішень.

В умовах формування інформаційної економіки фірма перетворюється на нову фірму – суб’єкт економіки знань, ресурсами якого є знання та інформація, а продуктом – інтелектуальний продукт. Характеристиками нової фірми є інтелектуалізація бізнесу, зміни в структурі сукупного капіталу, що відображають зростання ролі та значущості інтелектуального капіталу, збільшення інтелектуальної складової вартості продукту, високий рівень знань та відповідальності персоналу, творчість, культура та інновативність як фундаментальні основи її функціонування. Нова фірма є організацією, що постійно навчається. Її важливою функцією є забезпечення ефективного використання знань як головного ресурсу інтелектуального підприємництва.

Організаційно нова фірма - це система внутрішніх та зовнішніх мереж, створення яких базується на розвитку горизонтальних комунікацій, співробітництві та самоорганізації. Внутрішні мережі нової фірми створюються на основі групових форм праці, багатофункціональних команд, принципами діяльності яких є творчість, навчання, спільне сприйняття, довіра, підпорядкування та культура. Відносини фірми з клієнтами, партнерами, постачальниками ресурсів, державними органами та іншими суб’єктами складають її зовнішні мережі.

 


5.Характеристика 7 рамкова програма ЄС

Програма є основним інструментом фінансування наукових досліджень та наукових розробок на період з 2007 по 2013 р. Він є можливим засобом реалізації Лісабонського договору про розвиток конкурентоспроможності. Також програма спрямована на побудову єдиної європейської зони знань на базі досягнень попередніх рамкових програм. Спрямована на зміцненні соціально-економічних чинниках розвитку Європи. Структура програми базується на 4 фазах: …, ідеї, люди, ресурси. Бюджет затверджений у розмірі 50 мільярдів євро.

Основні завдання програми:
- Підтримка співробітництва університетів, наукових організацій, підприємств у ключових науково-дослідницьких галузях, підвищення результативності науково-дослідної діяльності та сприяння комерціалізації її результатів;
- Розвиток мобільності вчених;
- Створення і розвиток ефективної інфраструктури наукових досліджень та розробок;
- Координація та узгодження національних політик в сфері науки і інновацій;
- Розвиток та максимальне використання наукового потенціалу;
- Розширення міжнародного наукового співробітництва

 

БІЛЕТ 26


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 249; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь