Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 455. Колективні переговори



 

1. Метою колективних переговорів є укладення колективних договорів та угод.

2. Колективні переговори розпочинаються у терміни, визначені діючим колективним договором чи угодою, а у разі відсутності визначених термінів – за ініціативою сторін.

Кожна зі сторін може ініціювати колективні переговори з укладення колективного договору, колективної угоди чи внесення змін та доповнень до них і подавати відповідні пропозиції.

3. Якщо одна зі сторін письмово звернулась з ініціативою проведення колективних переговорів, інша сторона (сторони), що отримала таке звернення, не може (не можуть) ухилятися від участі у переговорах.

Ухилення від колективних переговорів після отримання письмового звернення однієї зі сторін соціального діалогу з ініціативою проведення колективних переговорів тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством.

4. Сторони (сторона) протягом 10 робочих днів з дня отримання письмової пропозиції про початок колективних переговорів інформують про згоду на переговори сторону, що їх ініціювала, та погоджують дату початку переговорів.

Для ведення переговорів та підготовки проекту колективного договору, угоди сторони з рівної кількості своїх представників формують робочу комісію.

5. Порядок і строки ведення колективних переговорів з укладення колективного договору, колективної угоди (внесення змін і доповнень до них), склад і повноваження робочої комісії з підготовки проекту колективного договору, колективної угоди (змін і доповнень до них) визначаються спільним рішенням сторін з урахуванням вимог цього Кодексу, яке оформлюється протоколом засідання представників сторін чи окремою угодою сторін.

6. Якщо під час колективних переговорів сторони колективного договору, колективної угоди не дійшли згоди стосовно порядку надання необхідної для ведення переговорів інформації, порядку розробки проекту колективного договору, угоди та строків ведення колективних переговорів, вони складають протокол розбіжностей, у якому зазначають позиції сторін із питань, стосовно яких не досягнуто згоди, пропозиції сторін щодо їх вирішення, а також строки розгляду цих пропозицій у сторонах.

7. Сторони колективної угоди оприлюднюють на власних офіційних сайтах інформацію про початок колективних переговорів з укладення колективної угоди або внесення змін і доповнень до діючої угоди та інформують про це суб’єктів, що перебувають у сфері їх дії, для висловлення ними пропозицій щодо змісту проекту договору, угоди (змін і доповнень до них).

Спільна робоча комісія розглядає пропозиції, що надходять від сторін (їх суб’єктів).

8. Сторони колективного договору чи колективної угоди зобов'язані надавати учасникам колективних переговорів необхідну інформацію для ведення переговорів. Інформація має бути надана у місячний строк з дня отримання письмового запиту у разі відсутності між сторонами (їх представниками) іншої домовленості.

Сторона, що зобов'язана надати інформацію, має право вимагати її нерозголошення відповідно до законодавства.

Сторона не зобов’язана надавати інформацію, що належить відповідно до законодавства до інформації з обмеженим доступом.

9. Підготовлений проект колективного договору, колективної угоди (змін і доповнень до них), а також неврегульовані спільною робочою комісією розбіжності вносяться на розгляд сторін.

10. Сторони колективного договору чи колективної угоди можуть за взаємною згодою на визначений ними строк призупиняти колективні переговори з метою проведення консультацій, експертиз, отримання даних для підготовки відповідних рішень і пошуку компромісів.

11. Колективні переговори тривають не більше року, з урахуванням строків на які вони призупинялись, і за згодою сторін завершуються підписанням колективного договору, колективної угоди.

12. Якщо під час колективних переговорів сторони не дійшли згоди стосовно змісту окремих положень колективного договору, угоди, сторони укладають договір, угоду із протоколом розбіжностей щодо таких положень. Зазначені розбіжності мають бути врегульовані протягом 3 місяців з дня підписання колективного договору, угоди.

Питання, стосовно яких протягом цього строку не досягнуто згоди, може бути визнано сторонами такими, що недоцільно вирішувати у зазначеному колективному договорі, колективній угоді (змінах і доповненнях до них).

13. Розбіжності у позиціях сторін можуть вирішуватися відповідно до Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”.

14. Сторони колективного договору, колективної угоди в ході колективних переговорів або після їх завершення можуть прийняти узгоджене рішення щодо недоцільності укладення цього колективного договору, угоди (змін і доповнень до них).

15. При укладенні та виконанні колективних договорів і колективних угод, здійсненні контролю за їх виконанням:

- забороняються будь-які дії сторони цього колективного договору (цієї колективної угоди), спрямовані на обмеження законних прав іншої сторони;

- забороняється будь-яке втручання, що може обмежити законні права працівників, роботодавців та їх представників або заборонити їх здійснення, з боку органів представницької і виконавчої влади, господарського управління, політичних партій, релігійних організацій.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 161; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь