Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 498. Захист особистих прав і соціальних інтересів державних інспекторів праці



 

1. Держава гарантує захист життя, здоров’я, майна, честі й гідності державних інспекторів праці та членів їх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій.

2. Працівники правоохоронних органів за необхідності надають допомогу державним інспекторам праці у виконанні ними службових обов’язків та вживають заходів щодо припинення незаконних дій осіб, які перешкоджають виконувати ці обов’язки шляхом погроз нанесення тілесних ушкоджень або завдати шкоди майну чи фактичного здійснення таких дій стосовно державного інспектора праці та членів його сім’ї.

3. Державний інспектор праці підлягає обов’язковому державному страхуванню в порядку, встановленому законом України.

 

Стаття 499. Порядок проведення перевірки, що проводиться посадовими особами державної служби з питань праці та її територіальних органів

 

1. Перевірки з дотримання законодавства про працю здійснюють головні державні інспектори праці, їх заступники, державні інспектори праці за наявності в них посвідчення встановленого зразка.

2. Кількість планових перевірок роботодавця не може перевищувати однієї на календарний рік. Позапланові перевірки роботодавця можуть проводитися за зверненням працівників, роботодавців, професійних спілок або іншого вільно обраного працівниками представника, інших осіб та в інших випадках, передбачених законом.

3. Під час проведення перевірки державний інспектор праці повідомляє про це роботодавця або його представника, якщо тільки він не вважає, що таке повідомлення може завдати шкоди ефективності проведення такої перевірки.

4. Результати перевірок оформлюються актом перевірки за зразком, затвердженим наказом державної служби з питань праці. Один примірник акта надається роботодавцю або його представнику. У разі незгоди з фактами, викладеними в акті перевірки, роботодавець або його представник може подати особисто державному інспектору з питань праці заперечення протягом двох робочих днів з моменту отримання відповідного акта.

5. Державний інспектор з питань праці за виявленим порушенням, зазначеним в акті перевірки, зобов’язаний винести припис про усунення такого порушення за зразком, що затверджується наказом державної служби з питань праці. Припис підлягає виконанню в місячний або інший, зазначений у приписі строк, з письмовим повідомленням державного інспектора з питань праці про усунення порушення законодавства про працю. У разі неповідомлення про результати виконання припису державний інспектор з питань праці зобов’язаний провести повторну перевірку.

6. Державний інспектор з питань праці, крім винесення припису щодо усунення порушень законодавства про працю, має право в установлених законом випадках скласти протокол про адміністративне правопорушення.

Стаття 500. Оскарження рішень державного інспектора праці

 

1. Рішення державного інспектора праці, прийняті відповідно до частини другої статті 497 цього Кодексу, можуть бути оскаржені особами, права яких порушені, його керівнику в порядку підлеглості чи до суду. Рішення Головного державного інспектора праці, прийняте ним за результатами розгляду відповідної скарги, може бути оскаржено до суду.

2. Скарга на рішення державного інспектора праці подається особами протягом одного місяця з часу ознайомлення ними з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного строку, не розглядаються, якщо інше не встановлено законом.

3. Скарга на рішення державного інспектора праці розглядається протягом 15 днів з дня її надходження, а в складних випадках - у разі виникнення потреби в додатковому розслідуванні або проведенні експертизи - протягом місяця.

4. Рішення державного інспектора праці оскаржується до суду в строки та порядку, встановленому законом.

5. Припис державного інспектора праці може бути оскаржено протягом п’яти днів з дня його винесення з одночасним повідомленням про це державного інспектора праці, який проводив перевірку. До скарги додаються копії акта перевірки, припис, що оскаржується, інші документів. Подання скарги призупиняє дію припису та подовжує строк його виконання на період до прийняття рішення за скаргою.

Скарга на припис розглядається протягом 15 днів з дати її надходження.

6. Постанова державного інспектора праці про застосування штрафу оскаржується в порядку, встановленому законом для оскарження адміністративних стягнень.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 146; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь