Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Закон Укр. “Про рекламу”: основні розділи



Закон Укр. «Про рекламу» забороняє поширювати відомо­сті про продукцію, виробництво або реалізацію якої заборонено законодавством Укр.; удаватися до дискримінаційних твер­джень за ознаками походження, соціального та майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, віроспові­дання, характеру занять, місця проживання та інших обставин; забороняється дискредитувати продукцію інших фірм (осіб), по­давати відомості або закликати до дій, які суперечать чинному законодавству, завдають чи можуть завдати шкоди довкіллю, здоров'ю або життю людей, а також спонукають до нехтування засобами безпеки; використ. засоби й технології, які без­посередньо вплив. на підсвідомість споживача; удаватися до тверджень, образливих для осіб, які не користуються продукцією, що рекламується; рекламувати продукцію, що підлягає обов'яз­ковій сертифікації, або продукцію, виробництво чи реалізація кот­рої потребують спеціального дозволу (ліцензії), за браком таких у виробника; вміщувати зображення будь-якої фіз. особи або використ. її ім'я без її згоди; імітувати (копіювати чи на­слідувати) художнє вирішення, текст, зображення, музичні чи звукові ефекти, що використовуються в рекламі іншої продукції, як­що таке не дозволене законодавством Укр. про авторське право та суміжні права; використ. безплатні номери телефонів міліції, швидкої допомоги, пожежної охорони та інших аналогічних служб для реклами.

Реклама не повинна містити описів і зображень неповнолітніх у небезпечних ситуаціях чи за обставин, що в разі їхньої імітації можуть завдати шкоди неповнолітньому або іншим особам, а також інформації, яка сприяє легковажному ставленню неповнолітніх до небезпечних для здоров'я та життя ситуацій; забороняється реклама з використ.м зображень неповнолітніх, які споживають або використ. продукцію, призначену тільки для дорослих чи заборонену для придбання (споживання) неповнолітніми, а також реклама, орієнтована на легковір'я чи брак досвіду в неповнолітніх, реклама з використ.м зображень справжньої або іграшкової зброї, зі звуковою імітацією стрілянини .

Закон Укр. «Про рекламу» розглядає також особливості рекламування деяких видів продукції, таких як лікарські засоби, тютюнові вироби, алкогольні напої, зброя, а також рекламування послуг, пов'язаних із залуч. коштів населення, цінних паперів, порядок рекл-ня зниження цін на продукцію (розпродаж) і рекл-ня тих видів підприємницької діял-ті, які потребують спец. дозволу.

У рекламі послуг, пов'язаних із залученням коштів населення, продажем цінних паперів, забороняється повідомляти розміри очікуваних дивідендів, а також давати інформацію про майбутні прибутки, крім повідомлення про прибутки, уже фактично виплачені за період, не менший одного року.

Закон Укр. «Про рекламу» передбачає відповідальність за поруш. цього закону, у тому числі публічне спростування не­добросовісної реклами (добровільне або з рішення суду) за рахунок винної особи. Спростування вміщується в тому самому рекламно­му засобі із використ.м того самого простору, часу, місця та порядку, в якому здійсн. недобросовісна реклама.

178. Основні показники ефективності роботи служби Марк-их комунікацій з рекл-ня, стимул-ня продажу товарів, PR, персонального продажу, організації виставок і ярмарок.

Для визначення еф викор реклами найпростіше – це порівняти товарообіг до і після проведення рекламних заходів. Показники зростання середньоденної реалізації та додаткового прибутку проти витрат на рекламні заходит заходи можуть певною мірою визначити ефективність реклами. Найпростішим показником еф є по показник “ціна за тисячу”: Ц1000=(1000*Т)/А, де Т – тариф за послугу, А – аудиторія. Другий – коефіцієнт обігу – теретична прогнозна сер к-сть слухачів, які можуть мати хоча б один контакт з рекламним носієм. Третій – вартість рекламного простору, тобто ціна, яку платить п-во за розміщ його у даному носії. Четвертий – міра корисного проникнення, тобто частка цільової аудиторії, яку охопл даний носій реклами.

Для з”ясув ефектив стимул продажу товарів необх розрах точку беззбитковості: тільки тоді можна проводити стимулювання за допомогою зниження ціни, коли зароблені на цій акції гроші повністю відшкодують постійні витрати. Ті обсяги продажу, які перебувають у точці беззбитковості і, ті, що перевищують цей обсяг можуть вважатися придатними для початку комунікативних акцій щодо стимулювання продажу.

Для визначення ефектив персонального продажу кожного торг агента необх мати інф-цію про факт обсяги товарів цим агентом та квоти продажу, котрі були йому доведені керівництвом, валові прибутки від його д-сті, к-сть клієнтів .

Ефективність участі п-ва у виставках та ярмарках визначається визначається за допомогою таких показників: ● Сер щоденна частота відвідин = к-сть відвідувачів/дні проведення виставкм(ярмарку)

· Щоденний показник обслуговування відвідувачів = сер щоденна частота відвідин/ к-сть контактів, що мають відповідальний х-р

· Ступінь інтенсивності комерційних контактів = к-сть контактів/ добуток к-сті днів участі в цій акції та к-сті контактів, що мають відповідальний х-р

· Частка актив відвідувачів = к-сть відвідин, що мають комерц х-р/ заг к-сть відвідувачів. Помножити на 100. ● PR за х-ром впливу на обсяги продажу не належить до тих напрямків МПК, які спонук споживача бігти до магазину за покупкою. Робота з громадськістю має на меті створ позитивного іміджу фірми та її продукції в очах споживача. Тому показниками ефектив роботи з громадськістю є суто комунікативні показники, які х-зують рівень поліпшення іміджу п-ва та його товарів завдяки певним витратам на ці напрямки д-сті.


10. Закон Укр. “Про недобросовісну конкуренцію” (у частині, що стосується реклами).

У Законі Укр. “Про недобросовісну конкуренцію” визначається, що неправомірним є використ. без дозволу вповноваженої на те особи чужого імені, фірмового найменування або товарних знаків, а також запозичення оформлення упаковки товарів, назв літературних, художніх творів чи періодичних ви­дань, назв місць походження товару в тому разі, коли це може спричинитись до плутанини стосовно діял-ті іншого об'єкта господарювання (підприємця), котрий має пріоритет на використ. названих елементів. Проте використ. у фірмовому най­менуванні власного імені фіз. особи кількома фірмами не вваж. неправомірним, коли до нього додається будь-який пояснювальний елемент, що запобігає плутанині. Законом забо­роняється також неправомірне використ. товару іншого ви­робника, тобто запровадження в господарський обіг товару іншо­го виробника під власною маркою (назвою) зі зміною чи зняттям марки (назви) цього виробника без дозволу вповноваженої на те особи.

Закон забороняє копіювання зовн. вигляду виробу, тобто відтворення зовн. вигляду виробу іншого суб'єкта господарювання (підприємця) і запровадж. його в господар­ський обіг без відповідного дозволу та однозначної вказівки на виробника оригіналу і виробника копії. Але не визнається непра­вомірним копіювання зовн. вигляду виробу або його час­тин, коли таке копіювання зумовлене суто функціональним застос. виробу.

Закон також дає визнач. порівняльної реклами, тобто та­кої, що містить порівняння з товарами, роботами, послугами чи діяльністю іншого суб'єкта господарювання (підприємця). Така реклама взагалі заборон., але не визнається неправомірним порівняння, коли наведені відомості про товари, роботи, послуги підтверджено фактичними даними і вони є достовірними, об'єк­тивними, корисними для інформ. споживачів.

Справи про недобросовісну конкуренцію розглядаються Антимонопольним комітетом Укр. та його територіальними відді­леннями. Вони можуть навіть накласти арешт на майно або кошти, що належать відповідачеві. У разі визнання судом (арбітражним судом) браку в діях відповідача фактів порушення закону він має право на відшкодування збитків, завданих йому неправомірним рішенням Антимонопольного комітету (його відділень) у поряд­ку, визнач. цивільним законодавством Укр..


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 176; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь