Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Конвергенція ЗМІ та Інтернет



Нова епоха створює і нову глобальну медіасферу, яка є гарантом успішного впровадження у всі сфери сучасного життя та стимулюючим фактором від економіки до культури, політики та науки швидкісних електронно-технічних засобів зв’язку та інформації, які суттєво перетворюють звичні форми життєдіяльності, скеровуючи їх від споживчого індустріального суспільства до інформаційного суспільства знань. У медіасфері це проявляється у плюралізмі видів та функцій журналістської діяльності, що вносить свій професійний вклад у вирішення проблем інформаційно-комунікаційних суспільств знань. Традиційні та нові медіа, опинившись в епіцентрі всіх цих процесів, активно впливають на них, створюючи необхідну для суспільного життя базу своєчасних, достовірних та конструктивних інформаційних даних. Сучасні дослідники вбачають майбутнє цивілізації у глобалізації, а також у поглибленні впливу на прогрес людства інформації, швидкість доступу до якої стає у сучасному світі найважливішим чинником стабільного та ефективного розвитку.

Конвергенція, що на сьогодні є рушійним чинником становлення нової медіаінфра-структури і взаємодії нових та традиційних ЗМІ. Конвергенція — це злиття, співпадіння в основних смислових точках центральних рушійних сил трансформації медіасектора: цифрових технологій, телекомунікацій та безпосередньо сфери ЗМІ, тобто активного інформаційного простору. Дослідники пропонують розглядати конвергенцію на трьох рівнях

•функціональному, де конвергенція охоплює учасників створення контенту та передбачає взаємну інтеграцію інформації як

даних і різних інформаційно-комунікаційних цифрових технологій, що беруть участь в її опрацюванні для створення єдиного медіапродукту;

• індустріальному, що проявився у процесах вертикальної концентрації медіаринку і також своєрідної конвергенції творчості і технологій;

• технологічному, на якому здійснюється конвергенція різних інформаційних технологій, що реалізують несхожі на початку функції, але з’єднуються в уніфікованому пристрої/каналі з метою завершення комунікації.

Кінець 1990-х рр. став періодом розвитку Інтернету та мультимедійних технологій,   що привело до формування єдиної медіа-платформи, придатної для реалізації різних форм ЗМІ. Саме конвергенція технологій, комунікаційної інфраструктури та інформації як про-дукту зумовила створення цієї мультимедійної та багатофункціо-нальної бази, на якій розвиваються сьогодні нові засоби масової інформації.

Конвергенція усіх видів ЗМІ на основі мережі «Інтернет» призвела до появи нових форм інтернет-сайтів -- інтернет-каналів, доступ до яких можливий тільки через Інтернет. Необмежена кількість інтернет-каналів. В Інтернеті може існувати до декількох мільйонів джерел відеоінформації.

Таким чином, конвергенція — це не тільки технологічний процес, що дозволяє інтегрувати різні види контенту у рамках різноманітних каналів та поєднувати функції                 медіа в одному єдиному технологічному пристрої. Конвергенція одночасно описує технологічні, культурні та соціологічні зміни у системі суспільного та інформаційного устрою і сприйняття медіасередовища. В інфраструктурі ЗМІ конвергенція дозволяє переміщувати контент різними медіаканалами завдяки взаємодії декількох медіаіндустрій.

Конвергенція - процес зближення, сходження (у різному сенсі), компромісів; протилежна дивергенції. Термін уживаний в різних природних і гуманітарних науках:

Рівні конвергенції

Дослідники виділяють кілька рівнів конвергенції у медіа, насамперед, технологічний .

Цифровий формат завдяки багатофункціональності носія дає можливість отримання всіх ЗМІ на "одному екрані". Отже, з одного боку, всі "старі медіа" сьогодні намагаються оцифрувати хоча би найважливішу частину свого контенту і викласти його в Інтернеті, а з іншого, розвиваються технології відтворення оцифрованого контенту. Окрім звичного монітора комп’ютера, у вжиток входять мобільні телефони і цифрові телевізори як нові платформи для відтворення сучасного медіаконтенту.

Фактично кінцевою метою діяльності конвергентної редакції стає виробництво змісту у цифровому форматі. А це означає, що за сучасних умов різні види ЗМІ – і газета, і радіо, ітелебачення, і інформаційне агентство – організують свою діяльність за однією схемою.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 217; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь