Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вплив реклами на зміст преси, радіо і телебачення.



Реклама — це спеціальна форма комунікації, спрямована на спонукання людей до певної поведінки, що відповідає цілям збуту. Водночас це психологічний вплив на споживача, найпопулярніший і найбільш використовуваний інструмент комунікативного комплексу.

Масово-інформаційний потік, як і особа, функціонують у певному соціальному середовищі, де вирішальними є виробничі відносини. Вони впливають не лише на людину, але й на всі складові частини феномена, яким є масово-інформаційний потік.

У схемі виділені значення і роль системи засобів масової інформації.

Соціальний зміст преси, телебачення, радіомовлення й інших засобів масової інформації не тільки прямо формує громадську думку, але й справляє великий вплив як на інші компоненти потоку, так і на соціальну дійсність.

У сучасному укр. суспільстві продукування, тиражування та розповсюдження інформації відбувається при помітному вплив коригуючого впливу рекламних комунікацій.Незалежність ЗМІ значною мірою забезпечується рекламою. Будучи ефективним каналом фінансових надходжень, вона дає редакції можливість уникати державного або корпоративного диктату і проводити власний інформаційний курс. З іншого боку, цей інформаційний курс жорстко детермінований потребами рекламодавців.

У результаті з сучасних ЗМІ намічаються наступні тенденції: оновлення та збагачення жанрової палітри в журналістиці; продовжиться процес дифузії між власне журналістськими та власне рекламними жанрами, адаптації рекламою до власних, а журналістської - до своїх інтересів виражальних можливостей суміжної сфери діяльності; реклама і надалі всі більшою мірою буде асимілювати існуючі жанрові структури в журналістиці та їх можливі модифікації, що впливає на обрані цільові групи.

У сучасному світі традиційна мета ЗМІ - задоволення інформаційних потреб населення, сьогодні доповнилася ще однією - задоволення потреб бізнесу в доступі до певної аудиторії

Отже Інформаційний менеджмент, як і будь-яка управлінська діяльність, проявляє себе на наступних рівнях:

На програмно-цільовому рівні внаслідок того, що різні цілі журналістського і рекламної творчості, характер інформації, різний і підхід до вироблення ідеї                                   журналістського твору, а також ідеї рекламного звернення. У журналістиці ідея орієнтована на те, щоб допомогти людині побачити свій зв'язок з проблемою і спонукати до дій, адекватним його системі цінностей. Суть рекламної ідеї полягає в пошуку шляхів досягнення цілей маркетингу. У результаті відбувається реалізація проектів, багато в чому детермінованих цілями реклами.

На тактичному рівні діяльність журналістів отримує певні обмеження - творити у жорстко заданих функціональних межах, вирішуючи практичні завдання, поставлені рекламодавцем.

Вплив на творчому рівні визначається відмінністю потреб, що породжують певний вид інформації. Вплив реклами позначається на тому, що вона нав'язує журналістиці не тільки змістовне, але й формальне вираження - стиль, тон, методи подачі інформації. Способи впливу на аудиторію, прийоми аргументації, внутрішня структура рекламних текстів поступово переймають і журналістськими матеріалами.

У цілому можна сказати, що сьогодні реклама у багатьох випадках починає визначати структуру аудиторії ЗМІ, оскільки останні орієнтують свій інформаційний зміст на залучення конкретних рекламодавців. Тому найактуальніша проблема, що стоїть перед ЗМІ у плані взаємодії друкованого видання та реклами - пошук оптимального поєднання споживчих та інформаційних інтересів читача; пошук регуляторів спільної діяльності, задовольняє інтересам як ЗМІ і рекламодавців, так і суспільства в цілому.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-05-08; Просмотров: 196; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь