Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ОБМЕЖЕННЯ МОНОПОЛІЗМУ ТА СПРИЯННЯ ЗМАГАЛЬНОСТІ У СФЕРІ ГОСПОДАРЮВАННЯ



Стаття 18. Обмеження монополізму та сприяння змагальності у сфері господарювання

1. Держава здійснює антимонопольно-конкурентну політику та сприяє розвиткові змагальності у сфері господарювання на основі загальнодержавних програм, що затверджуються Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України.

2. Державна політика у сфері економічної конкуренції, обмеження монополізму в господарській діяльності та захисту суб'єктів господарювання і споживачів від недобросовісної конкуренції здійснюється уповноваженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

3. Органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється приймати акти та вчиняти дії, які усувають конкуренцію або необґрунтовано сприяють окремим конкурентам у підприємницькій діяльності, чи запроваджують обмеження на ринку, не передбачене законодавством. Законом можуть бути встановлені винятки з цього правила з метою забезпечення національної безпеки, оборони чи інших загальносуспільних інтересів.

4. Правила конкуренції та норми антимонопольного регулювання визначаються цим Кодексом та іншими законами.

            26.ОСНОВНІ ВИДИ БАНКІВСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ

За економічною сутністю усі операції комерційних банків мо­жуть бути класифіковані як: активні; пасивні; комісійно-посередницькі.

Активні операції – це операції з розміщення банками власного капіталу та залучених ресурсів з метою отримання до­ходу, забезпечення діяльності й підтримання необхідного рівня ліквідності.

До основних активних операцій належать: 1. Кредитні операції – це операції з надання банком пози­чальнику в тимчасове користування вільних грошових ресурсів на умовах платності забезпеченості, поворотності, строковості та цільового характеру.

2. За допомогою засновницьких операцій комерційні банки беруть безпосередню участь у створенні нових господарюючих суб'єктів J

3. Розрахунково-касові –включають надання таких послуг, як зберігання коштів клієнтів на відповідних рахунках, отримання платежів на користь клієнтів та здійснення грошових переказів за дорученнями власників коштів, прийняття готівкових коштів для зарахування на рахунки клієнтів та видача готівки з цих рахунків через операційну касу банку.

4. Інвестиційні операції – це операції з вкладання фінансо­вих ресурсів у різноманітні корпоративні та державні цінні папери, інші боргові зобов'язання шляхом придбання цих фондових цінно­стей на фондових біржах й організованому позабіржовому ринку.

Пасивні операції, пов'язані з формуванням власного капіталу та ресурсної бази банку, забезпечують проведення активних опе­рацій з метою досягнення запланованих показників дохідності та є запорукою ліквідності й платоспроможності.

До пасивних операцій належать:

1. Депозитні операції – це операції із залучення тимчасово вільних коштів юридичних та фізичних осіб на рахунки різних типів: поточні, бюджетні, вкладні, ощадні, кодовані тощо.

2. Міжбанківські операції – операції з недепозитного залу­чення ресурсів на міжбанківському ринку: отримання кредитів від Національного банку, позик, одержаних, від інших комерційних банків; операції з надання позик банкам та розміщення депо­зитів у НБУ.

3. Емісійні операції – діяльність банку з формування влас­ного капіталу та недепозитного залучення фінансових ресурсів, що здійснюється через випуск банківських акцій, облігація, век­селів та інших боргових зобов'язань.

Комісійно-посередницькі послуги — це операції консультаційного характеру, що виконуються банками за рахунок високої інформативності, глибоких професійних знань персоналу.

До цієї групи мають бути включені операції, які приносять банкам доход, але не потребують додаткового залучення та використання наявних ресурсів

1. Комісійні операції — це різноманітні консультаційні, інфор­маційні, аудиторські, облікові, реєстраторські, кастодіальні, трас­тові послуги, в результаті надання яких банки отримують доход у вигляді комісії.

2. Посередницькі операції – це послуги банків з розміщен­ня цінних, паперів емітентів на первинному фондовому ринку, брокерські та дилерські послуги в операціях з фондовими цінно­стями, іноземною валютою, інші види операцій на грошовому ринку, в яких банки виступають як посередники.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-08; Просмотров: 162; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь