Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА АКАДЕМІЯ



Кафедра економіки, менеджменту та державного управління

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До виконання індивідуальних науково-дослідних завдань

З навчальної дисципліни «Статистика»

Та методичні рекомендації до їх виконання

для студентів, які навчаються за

галуззю знань 0305 «Економіка і підприємництво» за

напрямом  підготовки 6.030508 «Фінанси»

Денна форма навчання

 

 

 

Львів – 2011



УДК

ББК

Статистика // Індивідуальні науково-дослідні завдання та методичні рекомендації до їх виконання. – Львів, ЛДФА: Видавництво ВТЗНВ, 2011. – 52с.

 

Розробник:

Капленко Г.В., кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки, менеджменту та державного управління Львівської державної фінансової академії

 



ЗМІСТ

 

Вступ 4
1. Етапи виконання студентами індивідуального науково-дослідного завдання 6
2. Методичні вказівки до оформлення індивідуального науково-дослідного завдання 10
3. Загальні вимоги до виконання науково-дослідного завдання 12
4. Вказівки про порядок виконання та оформлення розрахункової частини індивідуальних завдань із дисципліни «Статистика» 13
5. Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічної частини індивідуальних науково-дослідних завдань з використанням MS EXCEL 23
Вказівки про порядок виконання та оформлення індивідуальних науково-дослідних завдань із дисципліни «Статистика……………  
Індивідуальні завдання з дисципліни «Статистика»…………………………..  
Вихідні дані для проведення вибіркового спостереження та формування масиву первинних даних………………………………………………………..  
Методичні вказівки до виконання індивідуального завдання з використанням MS EXCEL……………………………………………………..  
Завдання 1. Тема «Зведення та групування»…………………………………..  
Завдання 2. Тема «Узагальнюючі статистичні показники»…………………..  
Завдання 3. Тема «Статистичні методи вимірювання взаємозв'язків»………  
Завдання 4. Тема «Аналіз інтенсивності динаміки і тенденцій розвитку»…..  
Завдання 5. Тема «Індексний метод»…………………………………………..  
Завдання 6. Тема «Вибірковий метод»…………………………………………  
Література………………………………………………………………………..  


Вступ

 

Дані методичні рекомендації призначені для студентів денної форми навчання які навчаються за галуззю знань 0305 «Економіка і підприємництво» за напрямом підготовки 6.030508 «Фінанси», що в межах самостійної роботи виконують індивідуальне науково-дослідне завдання з дисципліни «Статистика».

Незалежно від рівня та етапу економічного розвитку, характеру політичної системи, статистика на протязі довгих років одночасно була необхідним та ефективним інструментом державного управління і наукою, яка досліджує кількісну сторону масових явищ. Виконує різноманітні функції збору, систематизації і аналізу інформації, яка характеризує економічний і соціальний розвиток суспільства, вона завжди грала роль головного поставника фактів для управлінських, науково-дослідницьких та практичних потреб різного роду структур, організацій і населення.

Вивчення статистики є важливою складовою частиною сучасної економічної освіти. Статистика як наука покликана відображати реалії суспільного життя та його проблеми. Статистичні дані характеризують розвиток окремих сторін життя суспільства і є інформаційною базою для прийняття управлінських рішень.

Однією із умов правильного сприйняття і практичного використання статистичної інформації, кваліфікованих висновків і обґрунтованих прогнозів є знання статистичної методології вивчення кількісної сторони соціально-економічних явищ та умов їх застосування в економічному дослідженні.

Оволодіння методами статистичного вимірювання і аналізу складних суспільних явищ – невід’ємний елемент підготовки висококваліфікованих економістів, бухгалтерів і фінансистів

Формування складних ринкових відносин вимагають від фахівців економічних спеціальностей вміння творчо підходити до виконання своїх обов’язків, вірно аналізувати економічну інформацію і приймати виважені, науково обґрунтовані господарсько-управлінські рішення. Тому дуже актуальним стає оволодіння майбутніми фахівцями-економістами досвідом: формування власного погляду щодо різноманітних актуальних проблем, виконання теоретичного і аналітичного дослідження, розробки системи заходів підвищення соціально-економічної ефективності діяльності підприємства.

Одним із найважливіших завдань вузівської підготовки є широке залучення студентів до наукових досліджень. Знання і уміння, необхідні для вироблення навиків науково-дослідної роботи майбутні спеціалісти отримують впродовж всього періоду навчання.

Виконання індивідуального науково-дослідного завдання сприяє поглибленню і закріпленню теоретичних знань, отриманих студентами при прослуховуванні лекційного курсу та самостійному вивченню дисципліни, виробленню навичок аналізу соціально-економічних явищ та процесів.

Самостійне виконання практичних завдань ставить за мету оволодіння основами знань та навичок у питаннях розробки програм статистичних обстежень, обробки і зведення даних; обчислення та інтерпретації статистичних показників; аналізу масивів статистичних даних; визначення факторів, які формують рівень, варіацію і розвиток суспільних явищ та оцінювання сили їхнього впливу; вимірювання інтенсивності динаміки та щільності зв’язку; аналізу тенденцій розвитку взаємозв'язків секторів ринкової економіки.

 

Метою методичних рекомендацій є формування уявлень про структуру, зміст та організацію науково-дослідної роботи студентів з дисципліни «Статистика». В процесі науково-дослідної роботи студент має набути навичок:

- вміти оцінювати актуальність намічених досліджень;

- вміти формувати мету і завдання дослідження;

- вміти виконувати аналітичний огляд літератури з теми науково-дослідної роботи;

- вміти виконувати теоретичні та аналітичні дослідження;

- вміти виступати з доповідями на конференціях з даного курсу.

Для науково-дослідної роботи характерна певна послідовність протягом всього процесу дослідження, що дозволяє планувати та поетапно контролювати її результати. Зміст і послідовність виконання науково-дослідного завдання носять індивідуальний характер і контролюються викладачем, але в цілому рекомендується розподілити і проводити роботу у певній послідовності.

Загальна організаційно-методична характеристика етапів виконання індивідуального науково-дослідного завдання наведена в таблиці 1.

 

Таблиця 1. Основні етапи науково-дослідної роботи студентів

Назва етапу Коротка характеристика етапу НДР Результати виконання Форма контролю
І етап (початковий) Вивчення теоретичного матеріалу з питань початкового етапу наукового дослідження. Бібліографічний пошук літературних джерел. Вибір об’єкта дослідження. Формування мети та завдань дослідження. Визначення методології аналізу і прогнозу, систематизація статистичного матеріалу, визначення його повноти, порівнянності, репрезентативності. Написання методичної частини. Впорядкований список літературних джерел. Звіт про результати НДР Залік
ІІ етап (аналітично-розрахунковий) Завершення теоретичного дослідження. Розробка плану практичного дослідження. Обробка статистичних даних, розрахунок необхідних показників. Узагальнення результатів аналізу. Виконання аналітичного дослідження. Звіт про результати НДР. Залік
ІІІ етап (заключний) Завершення дослідження. Письмове та графічне оформлення отриманих результатів НДР. Розробка та обґрунтування основних висновків. Звіт про результати НДР. Залік

1. Етапи виконання студентами індивідуального науково-дослідного завдання


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 42; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь