Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема і об’єкт дослідження мають бути погоджені з викладачем (лектором).



Після вибору теми студент повинен виконати обґрунтування теми науково-дослідної роботи, з’ясувати мету та основні завдання наукового дослідження.

Студент виконує обґрунтування теми власного наукового дослідження, яку він обрав для розробки. Структура обґрунтування теми науково-дослідної роботи складається із таких основних пунктів:

- Вихідні положення. Обґрунтування актуальності обраної теми дослідження.

- Мета науково-дослідної роботи.

- Завдання НДР, які обумовлені метою і її виконання.

- Обґрунтування об’єкту дослідження.

Після доведення актуальності обраної теми студент повинен самостійно сформулювати мету і завдання науково-дослідної роботи з урахуванням обраної теми і особливостей об’єкта дослідження.

Правильне визначення та розуміння мети роботи дасть змогу студенту відокремити в ній основний напрямок дослідження, упорядкувати пошук, систематизацію і аналіз матеріалу, підвищити якість виконаної роботи.

Приклад формулювання мети науково-дослідної роботи: ”Мета даної науково-дослідної роботи – на основі теоретичного та аналітичного досліджень, проведених розрахунків виявити, охарактеризувати та проаналізувати структуру безробіття в розрізі регіонів України (або у Львівській області), динаміку та тенденції розвитку даного явища; виявити взаємозв’язок безробіття з іншими явищами”.

На основі визначеної мети студент повинен розробити перелік завдань, які обумовлені метою її виконання. Поставлені завдання необхідно розв’язати в процесі виконання науково-дослідної роботи.

Джерела інформації, які використовуються при виконанні ІНДЗ:

1) Закони України; Укази Президента України; Положення, Постанови КМУ, інструкції, методичні рекомендації.

2) Спеціальна література з теми дослідження (монографії, підручники, навчальні посібники, тощо).

3) Публікації у періодичних виданнях (журналах, наукових збірниках, тощо).

4) Статистичні щорічники.

5) Нормативна та довідкова інформація, що характеризує об’єкт дослідження.

Для науково-дослідної роботи характерна певна послідовність протягом всього процесу дослідження, що дозволяє планувати та поетапно контролювати її результати.

Основою планування та організації ефективних наукових розробок є складання плану проведення досліджень в межах обраної теми. Такий план являє собою перелік питань, за якими студент буде опрацьовувати та систематизувати весь зібраний матеріал.

На стадії обґрунтування теми науково-дослідної роботи необхідно сформувати список книг (монографій, підручників, навчальних посібників, тощо) та інших видів видань, зміст яких пов’язаний з темою роботи. З цією метою необхідно переглянути всі види літературних джерел, що містять необхідні наукові знання. До основних джерел інформації, з якими доводиться працювати відносять книги, періодичні видання (журнали, наукові збірники); нормативні документи; каталоги, проспекти, звіти про науково-дослідну роботу; рецензії, довідники та енциклопедії, матеріали конференцій і засідань; вторинні матеріали (реферативні журнали та огляди, бібліографічні каталоги та покажчики). Пошук необхідних літературних джерел доцільно розпочати зі знайомства з інформаційними виданнями, мета випуску яких полягає в оперативній інформації про публікації.

Вивчення літературних джерел під час виконання науково-дослідної роботи бажано проводити в такій послідовності:

1) виписка бібліографічних даних про джерело, яке опрацьовується;

2) загальне ознайомлення із твором в цілому та швидкий перегляд усього змісту;

3) вибіркове опрацювання вибраної частини твору;

4) виписка матеріалів, що зацікавили, з посиланнями на сторінки, з яких зроблено виписку;

5) критична оцінка записаного, його редагування та використання в звіті про результати НДР.

При вивченні літератури за темою дослідження необхідно прагнути не переписувати книжковий текст, а обмірковувати отриману інформацію, порівнювати, формувати власні думки, висновки та пропозиції.

Робота над літературними джерелами сприяє набуттю навичок самостійної творчості роботи студента.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 33; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь