Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ДЕКЛАРАЦІЯ процесуальних прав обвинуваченого



м. Дніпропетровськ                                                    4 липня 1999 р.

Слідчий УМВС України в м. Дніпропетровську Холодов В. І., у зв'язку з пред'явленням обвинувачення, роз'яснив відповідно до ст. 21, 43, 53 і 142 КПК України обвинуваченому Калині А. Е., що він під час провадження попереднього слідства має право:

1) знати, в чому його обвинувачують;

2) давати показання щодо пред'явленого йому обвинувачення або відмовитися давати показання і відповідати на запитання;

3) подавати докази;

4) заявляти клопотання про допит свідків, про проведення очної ставки, про проведення експертизи, про витребування і приєднання до справи доказів, а також заявляти клопотання з усіх інших питань, які мають значення для встановлення істини в справі;

5) заявляти відвід слідчому, прокуророві, експертові, спеціалістові і перекладачеві;

6) з дозволу слідчого бути присутнім при виконанні окремих слідчих дій;

7) знайомитися з усіма матеріалами справи після закінчення попе­реднього слідства;

8) мати захисника і побачення з ним до першого допиту;

9) подавати скарги на дії і рішення особи, яка провадить дізнання, слідчого і прокурора, а за наявності відповідних підстав — на забез­печення безпеки.

Керуючись ст. 21 і 53 КПК України, обвинуваченому Калині А.Е. роз'яснено, що відповідно до ст. 44 КПК України як захисник допускаються особи, що мають свідчення про право на заняття адвокатською діяльністю.

Захисник допускається до участі в справі з моменту пред'явлення обвинувачення, а у випадку затримання підозрюваного або застосуван­ня запобіжного заходу у вигляді взяття під варту — з моменту ого­лошення йому протоколу про затримання або постанови про застосу­вання запобіжного заходу, але не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту затримання.

Відповідно до ст. 47 КПК України захисник запрошується обвину­ваченим, його законними представниками, родичами або іншими осо­бами за дорученням чи на прохання обвинуваченого.

Відповідно до ч. З ст. 47 КПК України в тих випадках, коли з'явлення для участі в справі захисника, що обрав підозрюваний, не­можливе протягом двадцяти чотирьох годин, а захисника, обраного обвинуваченим або підсудним, — протягом сімдесяти двох годин, слідчий, суд або суддя мають право запропонувати обвинуваченому або підсудному запросити іншого захисника або забезпечують їм за­хисника через адвокатське об'єднання.

Ви маєте право на побачення з захисником наодинці до першого допиту віч-на-віч, а після першого допиту як обвинуваченого без об­меження кількості і тривалості.

Якщо у вас немає грошей на оплату юридичної допомоги адвоката, слідчий має право звільнити вас повністю або частково від оплати.


Давання показань — ваше право, а не обов'язок. Ніхто не повинен примушуватися і не зобов'язаний свідчити проти самого себе.

Обвинувачений не зобов'язаний доказувати свою невинуватість. У силу презумпції невинуватості:

Ніхто не може бути визнаний винним у вчиненні злочину, а також підданий кримінальному покаранню інакше як за вироком суду і згідно з законом.

Обвинувачений не вважається винним, доки його вину не буде до­ведено в передбаченому законом порядку і встановлено вироком суду, що набрав законної сили.

Обов'язок встановлення об'єктивної істини у справі покладається на орган дізнання, слідчого, прокурора, суд (суддю). Особа, що пе­ребуває під слідством, не повинна доводити свою невинуватість. Не-надання нею доказів своєї невинуватості ні за яких обставин не може бути витлумачено як доказ вини.

Постанова про притягнення особи як обвинуваченого та про обрання запобіжного заходу, обвинувальний висновок та обвинувальний вирок по­винні ґрунтуватися на сукупності неспростовних та достовірних доказів.

Усі сумніви у справі, в тому числі сумніви стосовно допустимості та достовірності наявних або наданих для використання фактичних даних, якщо вичерпані всі способи для їх усунення, повинні тлумачитись та вирішуватися на користь обвинуваченого чи особи, що перебуває під слідством.

Недоведена вина дорівнює доведеній невинуватості. Суд проголошує виправдувальний вирок, а орган дізнання, слідчий та прокурор закри­вають кримінальну справу через відсутність складу злочину, якщо вину обвинуваченого або особи, що знаходиться під слідством, у вчиненні злочину не доведено.

Ознайомившись із процесуальними правами, обвинувачений Калина А.Е. заявив, що юридичної допомоги захисника на попередньому слідстві не потребує.

Протокол складений слідчим. Мною прочитаний. Записано вірно.

Заяв, доповнень, клопотань, зауважень або скарг не маю.

Обвинувачений               Калина    Слідчий                  Холодов


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 173; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь