Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Вам запропоновано вибрати систему доставки і роздавання корму на фермі ВРХ. Проаналізуйте існуючі системи, вказавши їх переваги і недоліки.



Стаціонарні варіанти механізації роздавання кормів вимагають значних капіталовкладень. Проте вони легко узгоджуються з будь-яким типом тваринницьких приміщень, пристосовані до автоматизованих систем керування, не створюють надмірного шуму та забруднення середовища. Технологія роздавання кормів ще більше спрощується, якщо кормосховища (силосні, сінажні башти) або бункери-накопичувачі готових кормів (наприклад, комбінованих) розташовані біля тваринницьких приміщень чи зблоковані з ними. У цьому випадку технологічна схема має такий вид: завантаження кормів із сховища на стаціонарні транспортні засоби → транспортування вздовж лінії годівлі → дозована видача в годівниці → очищення годівниць. Така схема є найдосконалішою. При цьому виникає потреба у достатній кількості споруд для зберігання кормів, але в цьому випадку всі роботи, пов’язані з годівлею тварин, можна не тільки механізувати, а й автоматизувати.

Мобільні кормороздавачі можна використовувати не тільки для роздавання, а й для доставки кормів від кормоцеху чи місця зберігання до місць згодовування. Вони забезпечують транспортування і роздавання кормів. Технологічна схема спрощується до такого виду: завантажування кормів у кормороздавач → транспортування до місць згодовування → транспортування кормів у приміщенні й роздавання в годівниці.

Координатні кормороздавачі за своїми характеристиками займають проміжне місце між стаціонарними і мобільними. Вони переміщуються всередині тваринницьких приміщень чи за їх межами по рейках або інших напрямних пристроях. Можливості їх використання обмежуються рейками або кабелем, яким вони з’єднуються з електромережею.

Отже, до переваг мобільних кормороздавачів відносять можливість суміщення операцій всього циклу (крім очищення годівниць), спрощення технології роздавання кормів. У зв’язку з цим зменшується обсяг робіт, пов’язаних із годівлею тварин. Крім того, один мобільний кормороздавач за зміщеним графіком може обслуговувати ряд тваринницьких приміщень, а в літній період використовуватись для роздавання кормів на відгодівельних або вигульних майданчиках. У цьому разі скорочуються капіталовкладення в засоби механізації роздавання кормів.

До недоліків мобільних кормороздавачів відносять:

• застосування їх у тваринницьких приміщеннях можливе лише при наявності відповідної ширини кормових проходів, що призводить до збільшення площі приміщення та його вартості;

• забруднення атмосфери приміщень вихлопними газами вимагає додаткових витрат на повітрообмін, а необхідність відкривання дверей при в’їзді-виїзді мобільного засобу в холодну погоду призводить до охолодження приміщення;

• мобільні тракторні агрегати не узгоджуються з варіантами автоматизації роздавання кормів.

 

Задача

Визначити кількість голів в кожній статевовіковій групі по структурі стада та розрахувати кількість умовних голів в стаді для ферми великої рогатої худоби на відгодівлі, якщо поголів’я тварин на фермі М=500 гол.

Рекомендована структура поголів'я ферми великої рогатої худоби

Група тварин

Виробничий напрям
Відгодівля худоби
На дорощуванні від 6 до 14 місяців 70
На відгодівлівід 14 до 18 місяців 30

Коефіцієнт переводу тварин в умовне поголів’я

Види тварин Коефіцієнт переводу, Ку
На дорощуванні від 6 до 14 місяців 0,6
На відгодівлі від 14 до 18 місяців 1,0

 

Для ферми ВРХ приймається така структура:

Корови на дорощуванні – 70%;

Корови на відгодівлі – 30%;

Кількість тварин в i-тій віковій групі визначається по формулі

,                                               (1)

де М – поголів’я тварин по завданню на фермі, М=500 гол.;

dі – процентний вміст тварин і-тої вікової групи в структурі стада.

mкор. дор.=350 гол., mкор. від..=150 гол.

Кількість умовних голів в стаді визначається за виразом

,                                (2)

де n – кількість вікових груп тварин в структурі стада;

mгр.і – кількість тварин в і-тій групі, гол.;

Ку.і – коефіцієнт переводу тварин і-тої групи в умовне поголів’я.

Мум.=350×0,6+150×1 =360 гол.

 

 

Білет №5


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 190; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь