Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Призначення, будова, робочий процес, основні регулювання і правила техніки безпеки при експлуатації мийки-подрібнювача ИКС-5М.
Подрібнювач соковитих кормів ИКС-5М (рис. 1) призначений для миття і подрібнення коренеплодів. Він має приймальний бункер 1, у нижній частині якого є каменеуловлювач 9, гвинтову мийку 2, зрошувач, барабан-подрібнювач 4, деку, водяний насос 6, ванну для води 7 і два електроприводи 3 і 5. 1, 11 – бункер; 2 – шнек; 3 – електродвигун (1,5 кВт); 4 – ротор; 5 – електродвигун (7,5 кВт); 6 – насос; 7 – ванна; 8 – збірник бруду; 9 – каменеуловлювач; 10 – транспортер ТК-5 Рисунок 1 – Схема технологічного процесу подрібнювача ИКС-5М при використанні самої установки (а) та в поточної лінії кормоцеху (б).
У процесі роботи коренеплоди завантажувальним транспортером (рис. 1 б ) подаються в бункер і потрапляють у воду, де відбувається відмокання часток ґрунту. Шнек 2 забирає коренебульбоплоди і транспортує вгору до подрібнювача 4. При цьому коренебульбоплоди інтенсивно труться об стрічку і трубу шнека та між собою. Крім того, в процесі транспортування вони обмиваються чистою водою із зрошувача. Вимиті коренебульбоплоди потрапляють у подрібнювач під удари шарнірно підвішених молотків, які взаємодіють із зубчастою декою. Завдяки високій коловій швидкості барабана продукти подрібнення викидаються по напрямному кожуху. Машина налагоджена на одержання пасти з частинками розмірами від 2 до 60 мм і не має пристрою для широкого регулювання ступеня подрібнення коренеплодів. Часткове регулювання ступеня подрібнення продукту можливе шляхом знімання деки. У машині передбачено багаторазове використання води, що значно знижує її втрати на миття коренебульбоплодів. Із ванни 7 через фільтр вода засмоктується насосом 6 і подається у зрошувач для розбризкування у гвинтовій мийці назустріч коренеплодам. Після миття брудна вода знову надходить у ванну, де перед повторним використанням частково відстоюється. У міру забруднення воду випускають через люк у відстійник 8 і далі в каналізацію. Каміння чи інші предмети, що потрапляють у бункер разом з коренебульбоплодами мають питому вагу більшу ніж у води і при обертанні шнека потрапляють у заглиблення 9, з якого періодично вибираються вручну. У разі потреби машину можна використовувати як гвинтову мийку. При цьому барабан-подрібнювач і деку знімають. Привід гвинтової мийки здійснюється, від електродвигуна 3 потужністю 1,5 кВт через черв'ячний редуктор і ланцюгову передачу, а барабана-подрібнювача та водяного насоса - від електродвигуна 5 потужністю 7,5 кВт через клинопасову передачу.
Задача Визначити основні конструктивно-технологічні параметри відцентрової коренебульбомийки мийки з горизонтальним диском. Вихідні дані:
Діаметр мийного циліндра буде дорівнювати м. Діаметр диска D1 = D – (0,01…0,02) = 1,34 -0,02 = 1,32 м. Висота мийного циліндра H = 0,5 D = 0,5·1,32 = 0,66 м. Мінімально допустима кількість обертів мийного диска
Дійсні оберти мийного диска Потужність приводу диска
кВт; ; Тоді потужність приводу вивантажувального транспортера . Звідси потужність приводу відцентрової мийки дорівнює
.
Білет №20 |
Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 217; Нарушение авторского права страницы