Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Основні нормативні документи.



До основних документів, які визначають сутність та організаційно-технологічне забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання слід віднести, перш за все, такі:

- Постанова Кабінету Міністрів України «Про невідкладні заходи щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти» (2005р.);

- Наказ Міністерства освіти і науки України « Про організаційні заходи підготовки та проведення у 2006р. зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти» (2006р.).

В цих документах йдеться про те, що в Україні необхідно створити систему зовнішнього незалежного оцінювання, яка б забезпечила об’єктивне вимірювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх закладів і здійснення вступної кампанії до вищих навчальних закладів середньої освіти на національному рівні.

На основі цих документів був розроблений «План запровадження в Україні збалансованої моделі зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів у 2008-2009 рр.». Розглянемо його основні положення.

1. Перш за все, в цьому плані обґрунтовується вибір моделі. А саме, у 2006 р. було створено Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та дев’ять регіональних центрів оцінювання якості освіти (РЦОЯО). Це дало змогу забезпечити проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників середніх загальноосвітніх шкіл у 2006р. Зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників загальноосвітніх шкіл здійснювалося з використанням такого методу педагогічної діагностики, як тестування. Воно проводилося з української мови, математики, історії та поєднувало дві різні функції – проходження державної підсумкової атестації та відбір кращих учасників для вступу до ВНЗ.

Поєднання в одному тесті двох різних функцій відоме як у текстологічній теорії, так і в практиці. Однак, у ряді держав уникають вирішення цієї проблеми, будуючи систему зовнішнього оцінювання навчальних досягнень випускників, або відбір для вступу до вищих навчальних закладів. Так, у Грузії в системі зовнішнього оцінювання беруть участь учні, які закінчили загальноосвітні навчальні заклади та мають атестат про його закінчення. Метою їхньої участі в зовнішньому оцінюванні є лише вступ до ВНЗ.

Інший підхід використовується у Польщі, де учні складають шкільний випускні іспити («матура»), результати яких потім використовуються всіма ВНЗ Польщі як вступні. ВНЗ Польщі не проводять своїх вступних іспитів.

Пілотне ЗНО, проведене в Україні у 2006р. за участю відносно невеликої кількості учнів загальноосвітніх шкіл (41 818), виявилося успішним і показало можливість суміщення обох підходів.

Спираючись на набутий досвід, проаналізувавши світову практику зовнішнього оцінювання, беручи до уваги рекомендації міжнародних експертів, з метою органічного поєднання в одній системі зовнішнього оцінювання двох цілей – атестації за курс повної загальної середньої освіти та відбору на навчання у ВНЗ пропонується для запровадження в Україні у 2008-2009 рр. збалансована модель зовнішнього незалежного оцінювання.

 

2. В документі розкривається сутність збалансованої моделі зовнішнього незалежного оцінювання. Кожен випускник загальноосвітнього навчального закладу проходить обов’язкове зовнішнє оцінювання з української мови та історії у формі тестування. Результати цього ЗНО визнаються державною підсумковою атестацією.

Якщо випускник ЗНЗ має бажання вступити до ВНЗ, то він проходить додаткове зовнішнє незалежне оцінювання у формі тестування ще з кількох предметів. Перелік цих предметів визначає кожен ВНЗ із списку, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

 

3. Дається опис збалансованої моделі зовнішнього оцінювання.

1) Обов’язкове зовнішнє незалежне оцінювання для усіх випускників ЗНЗ.

Мета: атестація учнів, які закінчують ЗНЗ, моніторинг якості освіти і подальше використання результатів ЗНО під час вступу до ВНЗ.

Обов’язкове зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та історії у формі тестування здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти. Його результати зараховуються як результати державної підсумкової атестації. Атестація з інших навчальних предметів проводитиметься загальноосвітніми навчальними закладами за результатами річного підсумкового оцінювання у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

2) Додаткове зовнішнє незалежне оцінювання за вибором абітурієнтів.

Мета: конкурсний відбір для навчання у ВНЗ.

Беручи участь (за бажанням) у додатковому зовнішньому оцінюванні у формі тестування, абітурієнти обирають для цього кілька предметів, з яких проводиться тестування, визначає кожен ВНЗ. Організаційне та змістовне забезпечення додаткового зовнішнього оцінювання здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти.

Результати обов’язкового зовнішнього оцінювання за 12-бальною шкалою повідомляються ЗНЗ і вносяться до документу про середню освіту як результати державної підсумкової атестації.

Результати обов’язкового зовнішнього оцінювання та результати додаткового зовнішнього оцінювання за 100-бальною шкалою (шкала 100-200) вносяться до сертифікату УЦОЯО, який видається абітурієнту і подається ним для вступу до ВНЗ.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-09; Просмотров: 67; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь