Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПРОГРАМ А РОЗВИТКУ ОСВІТИ МІСТА БЕРДЯНСЬКА



ПРОГРАМ А РОЗВИТКУ ОСВІТИ МІСТА БЕРДЯНСЬКА

НА 2013-2017 РОКИ

м. Бердянськ

2013 рік

І. ВСТУП

    Програма розвитку освіти міста Бердянська Запорізької області на 2013-2017 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Законів України: «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002 № 347/2002, Указу Президента України від 30.09.2010 № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», постанов Кабінету Міністрів України з питань освіти, документів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, рішення двадцять першої сесії шостого скликання від 22.11.2012 №11 «Про Програму розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки».

Підставами для розробки Програми є завершення терміну дії Програми розвитку освіти міста Бердянська на 2011-2012 роки, затвердженої рішенням  шостої сесії VI скликання Бердянської міської ради від 24.02.2011 №66 та необхідність продовження програмно-цільового забезпечення подальшого розвитку системи освіти в місті з урахуванням досягнутого в результаті виконання зазначеної попередньої програми, а також актуальних сьогоденних і стратегічних завдань освітньої сфери в соціально-економічному розвитку міста, задоволенні освітніх запитів населення.

Програма визначає концептуально головну мету й завдання розвитку освіти на період 2013-2017 років, конкретизує шляхи, механізми, терміни та перелік основних заходів з реалізації стратегічних завдань, їх виконавців, прогнозовані обсяги фінансового забезпечення виконання. Програма має відкритий характер і може доповнюватися (змінюватися) в установленому чинним законодавством порядку в разі, коли в період її виконання відбуватимуться зміни в законодавстві України про освіту, державній освітній політиці, у реальній соціально-економічній ситуації у місті, що вимагатимуть відповідного безпосереднього реагування системи освіти міста. Програма передбачає взаємодію з діючими програмами з питань освіти, дитинства, молоді.

Структурна побудова Програми заснована на принципі комплексності, а саме: зміст підрозділів програми не є для кожного підрозділу Програми автономно самодостатнім і вичерпним, усі підрозділи взаємопов‘язані, взаємозумовлені, взаємодоповнюючі і мають розглядатися лише комплексно у своїй цілісності.

ІІІ. КОНЦЕПЦІЯ

ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

НА 2013 – 2017 РОКИ

 

Основні шляхи реалізації завдань Програми:

здійснення системи заходів цієї Програми щодо забезпечення якісної освіти у всіх ланках системи освіти міста Бердянська;

подальший структурний і якісний розвиток мережі навчально-виховних закладів усіх типів і форм власності з одночасним розвитком ресурсного забезпечення в них умов доступності здобуття якісної освіти, збагачення освітнього середовища;

управлінське і науково-методичне забезпечення розбудови інноваційних моделей освіти на основі концепцій гуманізації, відкритої освіти та компетентнісного підходу;

пошук і реалізація сучасних ефективних моделей виховання, спрямованих на формування системи цінностей особистості, адекватних актуальним завданням розбудови суспільства в Україні і її інтеграції в європейський простір та світове співтовариство;

приведення змісту навчальних планів і програм соціально-гуманітарного профілю та підготовки і підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників у відповідність до соціально-економічних змін сучасного інформаційно-технологічного суспільства, стратегічних завдань розвитку освіти в державі, в регіоні в місті.

 

Очікувані результати:

 

Основним узагальнюючим результативним чинником виконання Програми має стати збалансована відповідність:

 якості самої міської системи освіти в усіх її складових;

 якості освітнього процесу в навчально-виховних закладах відповідно до цілей і стандартів освіти в державі;

 задоволеності очікувань учасників процесу освіти від якості наданих  закладами освіти послуг.

 

Ці результати конкретизуватимуться у:

 

створенні механізмів сталого розвитку системи освіти міста Бердянська;

досягненні якості варіативної мережі навчально-виховних закладів усіх типів і форм власності за змістом освіти, формами і мовою її здобуття; безпечністю та сприятливістю умов навчально-виховного процесу для здоров‘я учасників; забезпеченні наступності і безперервності освіти у всіх її ланках;

розвиненості сучасного ресурсного забезпечення навчально-виховних закладів у місті, у тому числі матеріально-технічного, навчально-методичного, інформаційно-комунікаційного оснащення; кадрового забезпечення;

побудові освітнього процесу на ідеології формування компетенцій учня, вихованця;

створенні комфортних соціально-психологічних умов діяльності для всіх учасників освітнього процесу, що ґрунтуватимуться на впровадженні в життя колективів навчальних закладів ідей людиноцентризму;

досягненні ефективної моделі управління якістю освіти в місті на підставі розбудови системного моніторингу стану та результатів функціонування і розвитку системи освіти на всіх рівнях, адаптивності управління, прийнятті ефективних управлінських рішень за результатами;

відповідності державним стандартам, конкурентноздатності здобутої випускниками навчально-виховних закладів освіти незалежно від їх соціального статусу, фізичних та особистих можливостей;

спроможності випускників успішно продовжувати безперервну освіту протягом життя.

І V. ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

    Мета: створення умов для повного задоволення потреб населення в дошкільній освіті; забезпечення доступної та якісної освіти в дошкільних навчальних закладах усіх типів, профілів і форм власності відповідно до інтересів успішного розвитку дитини дошкільного віку в межах державних вимог до змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти та з урахуванням соціального запиту батьків, вимог щодо готовності дитини до успішного навчання в школі.

 

    Завдання:

 

1. Удосконалення системи прогнозування і розвитку дошкільної освіти, створення варіативної мережі дошкільних закладів усіх типів, профілів та форм власності відповідно до освітніх запитів населення, демографічних прогнозів, особливостей функціонування дошкільних закладів у місті; у тому числі створення умов для обов’язкового здобуття дошкільної освіти дітьми п’ятирічного віку.

2. Забезпечення якісного виконання змісту дошкільної освіти шляхом впровадження нової редакції Базового компонента дошкільної освіти Державного стандарту дошкільної освіти України; виконання вимог програм та навчально-методичного забезпечення, затвердженого Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

3. Досягнення в системі дошкільної освіти оптимального рівня дошкільної зрілості кожної дитини відповідно до природних можливостей  та рівних стартових можливостей продовжувати освіту в початковій школі.

4. Збереження і розвиток фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини з раннього віку як головного життєвого ресурсу людини.

5. Корінне поліпшення матеріально-технічної бази дошкільних закладів, у тому числі шляхом інформатизації, створення сучасного розвивального середовища як однієї з передумов успішного розвитку дитини дошкільного віку.

    6. Забезпечення випереджаючого науково-методичного супроводу розвитку дошкільної освіти в місті; експериментального відпрацювання актуальних питань діяльності дошкільних навчальних закладів; моніторингових досліджень якості дошкільної освіти в процесі впровадження нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та рівня задоволеності населення дошкільною освітою в місті.

V. ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА

Завдання:

    1. Якісний розвиток варіативної мережі загальної середньої освіти, реструктуризація її інфраструктури, форм навчання в напрямі створення умов рівного доступу для жителів міста.

    2. Розвиток сучасного інформаційно-комунікаційного, матеріально-технічного оснащення освітнього процесу в кожному загальноосвітньому навчальному закладі; забезпечення широкого доступу до інформаційних ресурсів Інтернету.

    3. Перехід до нових практикоорієнтованих технологій загальної середньої освіти, заснованих на Державних стандартах та зорієнтованих на особисті досягнення кожного школяра; вирівнювання якості освіти в усіх загальноосвітніх закладах міста за рахунок озброєння вчителів інноваційними технологіями освіти та ефективними методами об‘єктивної оцінки якості освіти школярів.

    4. Відпрацювання нових моделей (у тому числі опорних закладів, «Шкіл майбутнього») ефективного використання наявних матеріально-технічних, кадрових, навчально-методичних, інформаційно-комп’ютерних та інших ресурсів загальної середньої освіти в місті, виходячи зі специфічних особливостей міських соціально-економічних умов та освітніх потреб учнів.

    5. Створення можливостей індивідуального вибору та реалізації старшокласниками змісту освіти відповідно до їх освітніх потреб, нахилів та здібностей через диференціацію навчання у старшій школі, розвиток умов для профільного навчання.

 

                            Основні заходи з реалізації мети

    1. Провадити систематичний моніторинг відповідності мережі загальноосвітніх закладів законодавчим вимогам щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти для населення та спроможності сформованої мережі забезпечувати варіативні потреби учнів щодо форм, змісту, мови здобуття освіти, врахування потреб соціального захисту та підтримки різних категорій учнів у здобутті освіти; забезпечувати на підставі моніторингу передбачуваність якісного розвитку мережі відповідно до потреб населення, соціально-економічних умов, характеру демографічної динаміки в місті.

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    2. Забезпечити планомірну реконструкцію інфраструктури освіти: кількісний і якісний розвиток створеної мережі опорних закладів, «Шкіл майбутнього», упровадження міжшкільних учнівських навчальних груп, здійснення доцільного перерозподілу ресурсів між освітніми закладами міста; розвиток дистанційної освіти; піднесення на основі цих заходів доступності та вирівнювання конкурентноздатності загальної середньої освіти.

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    3. Забезпечити у функціонуванні й розвитку навчально-виховних закладів дотримання законодавства про мови в Україні, реалізацію прав громадян щодо мов навчання.

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    4. Забезпечити поетапне впровадження єдиного інформаційного освітнього порталу zp.isuo.org – віртуального представництва в Інтернеті всіх структурних одиниць системи освіти: відділу освіти, навчально-виховних закладів усіх типів і форм власності, служб науково-методичного, соціального, психолого-медико-педагогічного, інформаційного забезпечення, установ освіти; забезпечити стабільне ефективне функціонування єдиного інформаційного освітнього порталу.

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    5. Здійснити заходи щодо структурного розвитку та контентного збагачення  інформаційного освітнього простору в місті; у тому числі: освітніх середовищ навчально-виховних закладів, їх організаційної, навчальної та методичної складових, бібліотечно-інформаційних центрів, медіатек загальноосвітніх закладів; актуалізації практичної спрямованості електронних контентів для всіх учасників навчально-виховного процесу; участь у проведенні віртуальних заходів (вебінарів, дистанційних нарад, майстер-класів, тренінгів тощо).

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    6. Забезпечити підключення до швидкісного Інтернету закладів освіти міста; впровадження закладами освіти апаратного і програмного забезпечення для підтримки організаційної та управлінської діяльності, організації роботи бібліотечно-інформаційних центрів, ефективне функціонування локальних мереж, широке використання інформаційних ресурсів Інтернету в освітньому процесі загальноосвітніх навчальних закладів.

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    7. Забезпечити навчальними комп’ютерними комплексами 100 % загальноосвітніх навчальних закладів, комп’ютерами 100 % дошкільних навчальних закладів; систематичне оновлення та модернізацію наявного парку комп’ютерної техніки; комплектування закладів ліцензійним програмним забезпеченням.

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

8. Сприяти участі педагогічних працівників у обласних конкурсах:

    8.1. «Школа інформаційного суспільства»

    8.2. навчальних проектів «Інтел®. Навчання для майбутнього»

 

2013-2017 роки (щороку) Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    9. Здійснити дослідно-експериментальне відпрацювання в системі освіти міста науково-методичних засад упровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів.

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    10. Придбання кабінетів з природничо-математичних та технологічних дисциплін для загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів.

 

2013-2017 роки   Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

        

    11. Забезпечити поліпшення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів шляхом проведення капітальних ремонтів, здійснення реконструкції будівель та придбання обладнання і предметів довгострокового користування.

  2013-2017 роки     Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

12. Забезпечити системну діяльність органів управління освітою, науково-методичних служб усіх рівнів, педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів щодо впровадження нових Державних стандартів освіти: у початковій школі - з 2013 року; в основній школі – з 2013/2014 н. р.; у старшій школі - підготовки до переходу на новий Державний стандарт освіти з 2018 року;

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    13. Продовжити впровадження в практику діяльності загальноосвітніх навчальних закладів соціально-педагогічних технологій навчання і виховання учнів початкової школи:

    13.1. «Діяльнісний підхід у навчання математики, природознавства, української мови»;

    13.2. «Розвивальне навчання Д.Ельконіна – В. Давидова на уроках грамоти і рідної мови»;

    13.3. «Науково-педагогічний проект «Росток».

 

2013—2017 роки     Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    14. Узагальнити досвід реалізації концепції розвитку регіонального компонента неперервної екологічної освіти в навчальних закладах міста.

 

2013 рік Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    15. Для забезпечення виконання регіонального компонента варіативної складової навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів та вдосконалення змісту освіти в них продовжити вивчення курсів за вибором: “Історія рідного краю”, “Екологія рідного краю”.

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

      16. Відпрацювати прийнятні для міста форми оптимізації можливостей організації профільного навчання учнів старшої школи в умовах мережевої взаємодії закладів освіти. Упровадити доцільні шляхи інтеграції профільного і професійного навчання у співпраці загальноосвітніх навчальних закладів зі службами зайнятості, закладами професійно-технічної освіти, вищими навчальними закладами.

 

2013 рік   Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

                  

    17. Забезпечити функціонування в місті опорної профільної школи, яка відповідатиме сучасним вимогам щодо матеріально-технічного, навчально-методичного та кадрового забезпечення.

 

2013-2017 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    18. Продовжити роботу щодо створення умов для розвитку допрофільного та профільного навчання на базі позашкільних навчальних закладів.

 

2013-2017 роки   Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    19. Розробити електронну профільно-освітню карту міста в єдиному освітньому Інтернет-просторі міста з метою інформування населення, перш за всі батьків та учнів, про можливості вибору напряму профільного навчання в межах міста.

 

2013-2015 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

    20. Упровадити систематичний моніторинг якості допрофільної підготовки та профільної освіти: розробити його методику, критерії, показники, інструментарій; забезпечити реалізацію результатів моніторингу для коригування та розвитку якості профільного навчання.

 

2010-2012 роки Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради  

Проект «Обдарована дитина»

    Мета: забезпечення пріоритетності системи пошуку, навчання, виховання і підтримки обдарованих учнів як важливого чинника становлення особистості, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу суспільства. 

Завдання:

        

    1. Створення в освіті єдиного інформаційно-навчального простору для розвитку і підтримки обдарованої учнівської молоді.

    2. Об‘єднання потенціалу системи освіти міста, сім‘ї, різних соціальних інституцій, громадськості у забезпеченні творчої реалізації обдарованих учнів.

    3. Удосконалення на міському рівні, у загальноосвітніх начальних закладах системи підтримки і заохочення обдарованих учнів.

Освітнього процесу»

Мета: соціально-психологічне забезпечення процесу розвитку освіти міста на всіх її рівнях; психологічний супровід гармонійного розвитку всіх суб’єктів освітньої діяльності та навчально-виховного процесу.

 

    Завдання:

1. Інтеграція структурних підрозділів психологічної служби системи освіти міста в цілісну систему надання психологічної та соціально-педагогічної допомоги учасникам освітнього процесу у навчально-виховних закладах.

2. Соціально-психологічне моніторинг та експертиза умов і результатів навчальної діяльності у зв’язку з переходом на новий Державний стандарт початкової та загальної середньої освіти.

3. Створення в усіх ланках міської системи освіти умов для успішного психологічного забезпечення освітньої діяльності; забезпечення підвищення кваліфікації практичних психологів закладів освіти з питань технології психологічного супроводу навчально-виховного процесу.

4. Формування психологічної готовності учасників навчально-виховного процесу (учнів, батьків, педагогів, керівників навчальних закладів) до взаємодії з дитиною з особливими потребами.

VІІІ. ПЕДАГОГІЧНІ КАДРИ.

ХІ. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

    Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету у межах видатків на галузь освіти на відповідний бюджетний період, а також за рахунок інших, не заборонених чинним законодавством, джерел фінансування.

    Перелік заходів і завдань Програми з орієнтовними обсягами їх фінансування наведений у додатку 1 до Програми, орієнтовні загальні обсяги та джерела фінансування – у додатку 2.

 

ХІІ. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

    Виконання Програми розвитку освіти міста Бердянська на 2013-2017 роки дасть змогу забезпечити досягнення на кінець 2017 року таких показників розвитку системи освіти міста:

 

№ з/п Найменування показників Кількісні виміри показників розвитку
1 2 3
1. Охоплення дітей дошкільною освітою (відсоток від кількості дітей віком 3-6 років)     88 %
2. Охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою (відсоток від їх кількості)   100 %
3. Середня кількість дітей на 100 місць у дошкільних начальних закладах   100
4. Охоплення дітей і підлітків шкільного віку загальною середньою освітою у різних формах її здобуття (відсоток від їх кількості )   100 %
5. Охоплення дітей і підлітків позашкільною освітою (відсоток від їх кількості)   33 %
6. Забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів (відсоток від кількості учнів загальноосвітніх навчальних закладів (далі - ЗНЗ) 100 %
7. Відсоток учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які здобувають освіту державною мовою   75 %
8. Охоплення усіма видами харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів (відсоток від кількості учнів ЗНЗ) 80 %
9. Охоплення гарячим харчуванням учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій (відсоток від кількості цих учнів)   100 %
10. Упровадження в загальноосвітніх навчальних закладах регіональних курсів «Екологія рідного краю», «Історія рідного краю» (відсоток від кількості денних ЗНЗ)   100 %
11. Підключення загальноосвітніх навчальних закладів до швидкісного Інтернету (відсоток від кількості ЗНЗ)   100%
12. Кількість учнів загальноосвітніх навчальних закладів на один комп‘ютер   25 чол.
13. Охоплення учнів старшої школи ЗНЗ профільним навчанням (відсоток від кількості учнів школи ІІІ ступеня)   100 %
14. Охоплення дітей та підлітків інклюзивною та інтегрованою освітою в загальноосвітніх навчальних закладах (відсоток від кількості дітей і підлітків, що мають показання для такої освіти)   35 %
15. Облаштування пандусами загальноосвітніх навчальних закладів, на території обслуговування яких проживають діти, що пересуваються на візках (відсоток від кількості цих дітей)   100 %
16. Кількість педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, перепідготовлених за програмами «Інтел. Навчання для майбутнього» та «Основи інформаційно-комп‘ютерних технологій» (відсоток від загальної кількості педагогічних працівників ЗНЗ) 100%

 

Начальник відділу освіти                                                        Н.П.Кондратюк

                        


Додаток 1   до Програми розвитку освіти міста Бердянська на 2013-2017 роки                              

 

Перелік заходів і завдань програми з орієнтовними обсягами їх фінансування

 

з/п

Найменування заходів і завдань

Виконавці

Термін виконання

Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн.

Загальний обсяг

За роками виконання

2013 рік 2014 рік 2015 рік 2016 рік 2017 рік Усього, І етап Усього, наступні
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

1

Виплата допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування

Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради

2013-2017 роки

Усього 39,820 39,820 39,820 39,820 39,820    
у т.ч.              
міський бюджет 39,820 39,820 39,820 39,820 39,820    
інші джерела**              

2

Виплата стипендії             ім. Т.Г.Шевченка

Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради

2013-2017 роки

Усього 9,600            
у т.ч.              
міський бюджет 9,600            
інші джерела**              

3

Участь переможців міських олімпіад у ІІІ (обласному) та                 ІV (державному) етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад

 

 

Відділ освіти виконкому Бердянської міської ради

2013-2017 роки

Усього 12,000 12,000 12,000 12,000 12,000    
у т.ч.              
міський бюджет 12,000 12,000 12,000 12,000 12,000    
інші джерела**              

 

* За наявності наступних етапів

** Інші джерела можуть включати кошти позабюджетних фондів, гранти, власні кошти, залучені кредити, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

 

Начальник відділу освіти                                                                                                  Н.П.Кондратюк

 

Додаток 2 до Програми розвитку освіти міста Бердянська на 2013-2017 роки                              

 

Орієнтовні загальні обсяги та джерела фінансування програми

 

 

Джерела фінансування

Обсяг фінансування, всього

За роки виконання, тис. грн.

2013 рік 2014 рік 2015 рік 2016 рік 2017 рік Усього, І етап Усього, наступні
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Міський бюджет 469581,320 93916,264 93916,264 93916,264 93916,264 93916,264    
Інші джерела**                
Усього 469581,320 93916,264 93916,264 93916,264 93916,264 93916,264    

 

* За наявності наступних етапів

** Інші джерела можуть включати кошти позабюджетних фондів, гранти, власні кошти, залучені кредити, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

 

Начальник відділу освіти                                                                                                  Н.П.Кондратюк




ЗМІСТ

Назва розділу, підрозділу Програми

Сторінки

 

І. ВСТУП

 

  2

ІІ. СТАН ОСВІТИ МІСТА БЕРДЯНСЬКА У 2011-2012 РОКАХ

 

2

ІІІ. КОНЦЕПЦІЯ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ОСВІТИ МІСТА БЕРДЯНСЬКА НА 2013 – 2017 РОКИ

9
1. Актуальність розробки і мета Програми 9
2. Пріоритетні завдання досягнення мети Програми 9
3. Основні шляхи реалізації завдань Програми 11
4. Очікувані результати   11

ІV. ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

 

12

V. ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА

15
  Проект «Рівний доступ до якісної освіти» 15
  Проект «Обдарована дитина» 19
  Проект «Дитина з особливими потребами» 20
  Проект «Психологічний супровід освітнього процесу»   22

VІ. ВИХОВАННЯ. ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА

 

23

VІІ. ЗБЕРЕЖЕННЯ І РОЗВИТОК ЗДОРОВ‘Я, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ОСОБИСТОСТІ ЧЕРЕЗ ОСВІТУ

 

25

VІІІ. ПЕДАГОГІЧНІ КАДРИ. ПІСЛЯДИПЛОМНА ПЕДАГОГІЧНА ОСВІТА

 

28

ІХ. МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ОСВІТИ

 

31

Х. ОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

 

32

ХІ. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

33

ХІІ. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

 

33

Додаток 1. ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ І ЗАВДАНЬ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ОСВІТИ МІСТА БЕРДЯНСЬКА НА 2013-2017 РОКИ З ОРІЄНТОВНИМИ ОБСЯГАМИ ЇХ ФІНАНСУВАННЯ

35

Додаток 2. ОРІЄНТОВНІ ЗАГАЛЬНІ ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ОСВІТИ МІСТА БЕРДЯНСЬКА НА 2013-2017 РОКИ

36

 

ПРОГРАМ А РОЗВИТКУ ОСВІТИ МІСТА БЕРДЯНСЬКА

НА 2013-2017 РОКИ

м. Бердянськ

2013 рік

І. ВСТУП

    Програма розвитку освіти міста Бердянська Запорізької області на 2013-2017 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Законів України: «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002 № 347/2002, Указу Президента України від 30.09.2010 № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», постанов Кабінету Міністрів України з питань освіти, документів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, рішення двадцять першої сесії шостого скликання від 22.11.2012 №11 «Про Програму розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки».

Підставами для розробки Програми є завершення терміну дії Програми розвитку освіти міста Бердянська на 2011-2012 роки, затвердженої рішенням  шостої сесії VI скликання Бердянської міської ради від 24.02.2011 №66 та необхідність продовження програмно-цільового забезпечення подальшого розвитку системи освіти в місті з урахуванням досягнутого в результаті виконання зазначеної попередньої програми, а також актуальних сьогоденних і стратегічних завдань освітньої сфери в соціально-економічному розвитку міста, задоволенні освітніх запитів населення.

Програма визначає концептуально головну мету й завдання розвитку освіти на період 2013-2017 років, конкретизує шляхи, механізми, терміни та перелік основних заходів з реалізації стратегічних завдань, їх виконавців, прогнозовані обсяги фінансового забезпечення виконання. Програма має відкритий характер і може доповнюватися (змінюватися) в установленому чинним законодавством порядку в разі, коли в період її виконання відбуватимуться зміни в законодавстві України про освіту, державній освітній політиці, у реальній соціально-економічній ситуації у місті, що вимагатимуть відповідного безпосереднього реагування системи освіти міста. Програма передбачає взаємодію з діючими програмами з питань освіти, дитинства, молоді.

Структурна побудова Програми заснована на принципі комплексності, а саме: зміст підрозділів програми не є для кожного підрозділу Програми автономно самодостатнім і вичерпним, усі підрозділи взаємопов‘язані, взаємозумовлені, взаємодоповнюючі і мають розглядатися лише комплексно у своїй цілісності.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 190; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.103 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь