Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Актуальність розробки і мета Програми



    Система освіти міста, віддзеркалюючи соціально-економічні запити міста в ситуації високого динамізму змін у суспільстві, глобалізаційних процесів, інтенсивного зростання високотехнологічних комунікацій і виробництв, людської географічної та економічної мобільності, кризових явищ, що гостро позначаються на якості життя населення міста, перебуває у стані постійного пошуку шляхів актуального, прогнозованого, випереджального реагування в умовах міста на виклики часу.

Це вимагає відповідного програмно-цільового забезпечення ефективності і результату окресленого пошуку, створення у місті освітнього середовища, що задовольняючи запити в якісній освіті населення міста Бердянська, водночас інтегруватиметься в єдиний державний освітній простір, відповідатиме міжнародним критеріям освіти.

     Основним ціннісним виміром якості сучасної освіти у місті повинні стати можливості тих, хто її здобув, мати такий рівень інформованості, умотивованості до власного розвитку і постійної освіти, здатності творчо мислити, громадянської активності і відповідальності, мобільності, гнучкості, щоб успішно будувати власне життя і ефективно діяти в глобальному середовищі, вносити свідомий вклад у розвиток регіону, піднесення конкурентоздатності країни в європейському і світовому просторі. Створення і розвиток умов доступності для населення міста зазначеної якості освіти є гострою сьогоденною і стратегічною потребою.

Стратегічний курс суспільства на посилення ролі міста в регулюванні суспільного життя та соціально-економічного розвитку зумовив переоцінку традиційних факторів розвитку, у тому числі й переосмислення функції освіти, набуття нею першочергового значення як рушійної сили позитивних суспільних змін у місті. Виважена та гнучка міська освітня політика як конкретизація освітньої політики держави на місцевому рівні може успішно реалізуватися через програму розвитку освіти, що своєю спрямованістю і змістом відповідає міським економічним, соціокультурним умовам і перспективам їх розвитку.

 

Мета програми - забезпечення умов рівної доступності для населення міста сучасної повноцінної, якісної освіти, що відповідає актуальним і перспективним запитам особистості, суспільства і держави, міжнародним критеріям.

 

2. Пріоритетні завдання досягнення мети програми:

1. Забезпечення для населення міста державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання повноцінної освіти незалежно від місця проживання і матеріального статку; безоплатності повної загальної середньої освіти в межах державних стандартів і безоплатності інших рівнів освіти в межах, визначених чинним законодавством України.

2. Досягнення нової сучасної якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, відповідно до запитів та можливостей споживачів освітніх послуг; максимальне наближення навчання і виховання кожного учня, вихованця до їх сутності, здібностей та особливостей.

3. Розвиток освіти як відкритої, демократичної системи на основі розподілу відповідальності між суб‘єктами освітньої політики, досягнення балансу й актуалізації механізмів державно-громадського управління та піднесення ролі всіх учасників освітнього процесу: тих, хто вчиться, педагогів, батьків, керівників навчально-виховних закладів.

4. Забезпечення умов здобуття освіти в умовах, що гарантують здоров‘я, захист прав особистості вихованців, учнів в освітньому процесі, їх психологічну і фізичну безпеку.

5. Створення для населення міста умов неперервного здобуття освіти протягом життя як фактора мобільності суспільства, його готовності до прогнозованих змін.

6. Забезпечення умов для апробації та ефективного впровадження прогресивних технологій інноваційного розвитку, сучасних принципів організації навчально-виховного процесу в усіх ланках освіти; досягнення збалансованості знань і компетенцій споживачів освітніх послуг; створення і впровадження моделей інтегрованих закладів освіти, що реалізуватимуть адаптивні різнорівневі освітні програми.

7. Досягнення якісних змін інформаційних потоків та комунікацій в усіх ланках системи освіти, в освітньому процесі та в управлінні; застосування сучасних технологій створення баз даних про освіту та освітні середовища, оперативного збору, обробки і обміну інформацією.

8. Піднесення соціального статусу і професіоналізму педагогічних працівників; приведення змісту фундаментальної, психолого-педагогічної, методичної, інформаційно-технологічної практичної та соціально-гуманітарної підготовки і підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників у відповідність до вимог інформаційно-технологічного суспільства і змін, що відбуваються у соціально-економічній, духовній та гуманітарній сферах; орієнтація підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів на інноваційні підходи до освіти, упровадження сучасних форм, методів і технологій, вибудовування демократичних комунікацій, ділового партнерства, визнання унікальної цінності особистості учасників освітнього процесу в навчальних закладах.

9. Розвиток ефективності інституціонального управління системою освіти в умовах соціально-економічної динаміки в суспільстві та відкритої, людиноцентрованої освіти; створення умов для зростання самостійності навчально-виховних закладів; забезпечення прозорості фінансування сфери освіти; розробка міських цільових індикаторів та показників якості освіти для здійснення системного моніторингу стану вирішення ключових завдань розвитку освіти та визначення їх впливу на соціально-економічний розвиток міста.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 166; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.014 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь