Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Проект «Рівний доступ до якісної освіти»
Мета: забезпечення рівних умов доступності й безоплатності здобуття якісної повної загальної середньої освіти для населення міста; піднесення ролі загальної середньої освіти в здатності молодого покоління, що її здобуло, повноцінно жити і бути успішним у новому світі, адекватно реагувати на зміни, постійно самовдосконалюватися.
Завдання: 1. Якісний розвиток варіативної мережі загальної середньої освіти, реструктуризація її інфраструктури, форм навчання в напрямі створення умов рівного доступу для жителів міста. 2. Розвиток сучасного інформаційно-комунікаційного, матеріально-технічного оснащення освітнього процесу в кожному загальноосвітньому навчальному закладі; забезпечення широкого доступу до інформаційних ресурсів Інтернету. 3. Перехід до нових практикоорієнтованих технологій загальної середньої освіти, заснованих на Державних стандартах та зорієнтованих на особисті досягнення кожного школяра; вирівнювання якості освіти в усіх загальноосвітніх закладах міста за рахунок озброєння вчителів інноваційними технологіями освіти та ефективними методами об‘єктивної оцінки якості освіти школярів. 4. Відпрацювання нових моделей (у тому числі опорних закладів, «Шкіл майбутнього») ефективного використання наявних матеріально-технічних, кадрових, навчально-методичних, інформаційно-комп’ютерних та інших ресурсів загальної середньої освіти в місті, виходячи зі специфічних особливостей міських соціально-економічних умов та освітніх потреб учнів. 5. Створення можливостей індивідуального вибору та реалізації старшокласниками змісту освіти відповідно до їх освітніх потреб, нахилів та здібностей через диференціацію навчання у старшій школі, розвиток умов для профільного навчання.
Основні заходи з реалізації мети 1. Провадити систематичний моніторинг відповідності мережі загальноосвітніх закладів законодавчим вимогам щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти для населення та спроможності сформованої мережі забезпечувати варіативні потреби учнів щодо форм, змісту, мови здобуття освіти, врахування потреб соціального захисту та підтримки різних категорій учнів у здобутті освіти; забезпечувати на підставі моніторингу передбачуваність якісного розвитку мережі відповідно до потреб населення, соціально-економічних умов, характеру демографічної динаміки в місті.
2. Забезпечити планомірну реконструкцію інфраструктури освіти: кількісний і якісний розвиток створеної мережі опорних закладів, «Шкіл майбутнього», упровадження міжшкільних учнівських навчальних груп, здійснення доцільного перерозподілу ресурсів між освітніми закладами міста; розвиток дистанційної освіти; піднесення на основі цих заходів доступності та вирівнювання конкурентноздатності загальної середньої освіти.
3. Забезпечити у функціонуванні й розвитку навчально-виховних закладів дотримання законодавства про мови в Україні, реалізацію прав громадян щодо мов навчання.
4. Забезпечити поетапне впровадження єдиного інформаційного освітнього порталу zp.isuo.org – віртуального представництва в Інтернеті всіх структурних одиниць системи освіти: відділу освіти, навчально-виховних закладів усіх типів і форм власності, служб науково-методичного, соціального, психолого-медико-педагогічного, інформаційного забезпечення, установ освіти; забезпечити стабільне ефективне функціонування єдиного інформаційного освітнього порталу.
5. Здійснити заходи щодо структурного розвитку та контентного збагачення інформаційного освітнього простору в місті; у тому числі: освітніх середовищ навчально-виховних закладів, їх організаційної, навчальної та методичної складових, бібліотечно-інформаційних центрів, медіатек загальноосвітніх закладів; актуалізації практичної спрямованості електронних контентів для всіх учасників навчально-виховного процесу; участь у проведенні віртуальних заходів (вебінарів, дистанційних нарад, майстер-класів, тренінгів тощо).
6. Забезпечити підключення до швидкісного Інтернету закладів освіти міста; впровадження закладами освіти апаратного і програмного забезпечення для підтримки організаційної та управлінської діяльності, організації роботи бібліотечно-інформаційних центрів, ефективне функціонування локальних мереж, широке використання інформаційних ресурсів Інтернету в освітньому процесі загальноосвітніх навчальних закладів.
7. Забезпечити навчальними комп’ютерними комплексами 100 % загальноосвітніх навчальних закладів, комп’ютерами 100 % дошкільних навчальних закладів; систематичне оновлення та модернізацію наявного парку комп’ютерної техніки; комплектування закладів ліцензійним програмним забезпеченням.
8. Сприяти участі педагогічних працівників у обласних конкурсах: 8.1. «Школа інформаційного суспільства» 8.2. навчальних проектів «Інтел®. Навчання для майбутнього»
9. Здійснити дослідно-експериментальне відпрацювання в системі освіти міста науково-методичних засад упровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів.
10. Придбання кабінетів з природничо-математичних та технологічних дисциплін для загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів.
11. Забезпечити поліпшення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів шляхом проведення капітальних ремонтів, здійснення реконструкції будівель та придбання обладнання і предметів довгострокового користування.
12. Забезпечити системну діяльність органів управління освітою, науково-методичних служб усіх рівнів, педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів щодо впровадження нових Державних стандартів освіти: у початковій школі - з 2013 року; в основній школі – з 2013/2014 н. р.; у старшій школі - підготовки до переходу на новий Державний стандарт освіти з 2018 року;
13. Продовжити впровадження в практику діяльності загальноосвітніх навчальних закладів соціально-педагогічних технологій навчання і виховання учнів початкової школи: 13.1. «Діяльнісний підхід у навчання математики, природознавства, української мови»; 13.2. «Розвивальне навчання Д.Ельконіна – В. Давидова на уроках грамоти і рідної мови»; 13.3. «Науково-педагогічний проект «Росток».
14. Узагальнити досвід реалізації концепції розвитку регіонального компонента неперервної екологічної освіти в навчальних закладах міста.
15. Для забезпечення виконання регіонального компонента варіативної складової навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів та вдосконалення змісту освіти в них продовжити вивчення курсів за вибором: “Історія рідного краю”, “Екологія рідного краю”.
16. Відпрацювати прийнятні для міста форми оптимізації можливостей організації профільного навчання учнів старшої школи в умовах мережевої взаємодії закладів освіти. Упровадити доцільні шляхи інтеграції профільного і професійного навчання у співпраці загальноосвітніх навчальних закладів зі службами зайнятості, закладами професійно-технічної освіти, вищими навчальними закладами.
17. Забезпечити функціонування в місті опорної профільної школи, яка відповідатиме сучасним вимогам щодо матеріально-технічного, навчально-методичного та кадрового забезпечення.
18. Продовжити роботу щодо створення умов для розвитку допрофільного та профільного навчання на базі позашкільних навчальних закладів.
19. Розробити електронну профільно-освітню карту міста в єдиному освітньому Інтернет-просторі міста з метою інформування населення, перш за всі батьків та учнів, про можливості вибору напряму профільного навчання в межах міста.
20. Упровадити систематичний моніторинг якості допрофільної підготовки та профільної освіти: розробити його методику, критерії, показники, інструментарій; забезпечити реалізацію результатів моніторингу для коригування та розвитку якості профільного навчання.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-06-19; Просмотров: 226; Нарушение авторского права страницы