Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Підготовка до примусового виконання рішення.



Підготовка це дії державного виконавця, спрямовані на встановлення місця проживання боржника, його роботи, з’ясування розміру заробітної плати, пропозиції виконати рішення добровільно, створення умов для по­дальшого виконання рішення, в тому числі у примусовому по­рядку.

Мета цієї стадії — створити належні умови для ефективного виконання документів, що надійшли до дер­жавного виконавця, а також забезпечити умови для добровіль­ного виконання рішення боржником. Наприклад, у разі отримання документального підтвердження про повне виконання рішення боржником у встановле­ний для добровільного виконання строк державний виконавець складає про це акт, який є підставою для закінчення виконавчого провадження(ст. 27 Закону)

Тому законодавством встановлено можливість боржника продати власне майно в рахунок повного або часткового пога­шення боргу за виконавчим документом, попри те, що воно може перебувати під арештом. У такому разі покупець майна боржника має внести кошти за придбане майно на рахунок ор­гану ДВС у строк, встановлений для добровільного виконання рішення, і тільки після підтвердження надходження таких кош­тів державний виконавець знімає арешт з майна (ст. 27 Закону). Об'єднання виконавчих проваджень — це дія уповноваже­них посадових осіб ДВС зі зведення в єдине виконавче провад­ження виконавчих документів щодо одного боржника. Відповід­но до ст. 33 Закону у разі, якщо у районному чи міському органі ДВС відкрито кілька виконавчих проваджень щодо одного й того самого боржника, їх об'єднують у зведене виконавче провадження і на майно боржника накладають арешт у межах загальної суми стягнення, виконавчого збору і можливих витрат на виконавче провадження.

Таке об’єднання здійснюється за постановою державного виконавця протягом трьох днів після закінчення строку, призна­ченого боржникові для добровільного виконання. До зведеного виконавчого провадження має бути приєднано всі інші вико­навчі документи, які надходять щодо стягнень з цього борж­ника протягом трьох днів після закінчення строку, передбаче­ного для добровільного виконання.

Якщо виконавчі провадження щодо одного й того самого боржника відкрито в кількох районних (міських) органах ДВС, то їх об'єднують у зведене виконавче провадження за наказом начальника Головного управління юстиції Мінюсту в АР Крим, начальників обласних, Київського та Севастопольсь­кого міських управлінь юстиції (у межах області, міст Києва та Севастополя) та за наказом Міністра юстиції України (у ме­жах держави) з їх власної ініціативи або за подацням началь­ників нижчого рівня у порядку підлеглості органів.

Із метою реалізації вимог цієї норми Департамент ДВС фор­мує відповідні банки про відкриття виконавчих провад­жень у підрозділах ДВС. Чи є те чи інше виконавче або зведе­не виконавче провадження щодо одного й того самого боржни­ка державний виконавець перевіряє за даними Єдиного дер­жавного реєстру виконавчій проваджень.

У наказі про об'єднання виконавчих проваджень визнача­ється орган, який веде таке зведене виконавче провадження та координує діяльність інших відділів із його здійснення. З дер­жавних виконавців цих органів  виконавчу групу, порядок діяльності якої визначено відповідно до Наказу Мін’юсту від 17 травня 2004 р. № 37/5

До зведеного виконавчого провадження з інших органів надсилають копії виконавчих і процесуальних документів із виконання. З моменту створення такої групи до її керівника переходить право вирішення питань здійснення цього зведено­го виконавчого провадження. Якщо керівником виконавчої групи призначено працівника ДВС, який не є начальником органу ДВС, то повноваження такої посадової особи може бу­ти йому надано відповідно до ст. 2 Закону за наказом Мінюсту або Головного управління юстиції Мінюсту в АР Крим, обласного, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції.

Якщо стягненої суми для повного задоволення вимог однієї черги недостатньо, ці вимоги задовольняються пропорційно належній кожному стягувачеві сумі з урахуванням календар­них строків надходження виконавчого документа на виконання у відповідний орган ДВС. За наявності підстав для зупинення виконавчого провадження в частині виконання одного виконавчого документа, який приєднано до зведеного виконавчого провадження, зведене виконавче провадження зупиняється лише в частині виконання цього виконавчого документа.

Строк проведення виконавчих дій щодо зведеного виконавчого провадження відраховують із моменту приєднання до зведеного виконавчого провадження останнього виконавчого документа.

Слід зазначити, що відповідно до ст. 4 Закону з метою забезпечення електронного документообігу в органах ДВС, ведення обліку виконавчих проваджень, контролю за дотриманням державними виконавцями вимог законодавства під час здійснення виконавчих дій, надання оперативного доступу сторонам виконавчого провадження до матеріалів Мінюст України забезпечує функціонування  Єдиного дер­жавного реєстру виконавчій проваджень (ЄДРВП). Ведення цього реєстру визначено Положенням про Єдиний державний реєстр виконавчого провадження, затвердженим на­казом Мінюсту від 20 травня 2003 р. № 43/5. Адміністратором ЄДРВП є державне підприємство "Інфор­маційний центр" Мінюсту, яке має прямий доступ до комп'ютерної оази даних і відповідає за її створення, впровадження матеріально-технічне та технологічне забезпечення, збереження і захист даних.

Дані виконавчих документів, що надійшли до органу ДВС підлягають обов’язковому занесенню до ЄДРВП. Положенням також передбачено внесення до ЄДРВП усіх виконавчих проваджень, а також відомостей майже про усі виконавчі дії, які проводить державний виконавець.

Передача виконавчого провадження від одного органу ДВС до іншого, від одного державного виконавця до іншого здійснюється згідно Роздіу VI Інструкції з організації примусового виконання рішень.

Крім того, згідно розділу V зазначеної Інструкції, за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення, або у разі виконання зведеного виконавчого провадження при органах ДВС за відповідною постановою можуть утворюватися виконавчі групи, до складу яких входять державні виконавці одного або кількох органів ДВС.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 234; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь