Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Порядок звернення стягнення на заробітну плату та інші види доходів боржника.



Звернення стягнення на заробітну плату, песію, стипендію та інші доходи боржника, порядок здійснення відрахувань здійснюються відповідно до статей 68 – 70 Закону. При виконанні в примусовому порядку виконавчих документів про стягнення сум коштів, що перевищують три мінімальні розміри заробітної плати, державний виконавець у першу чергу перевіряє наявність коштів на рахунках боржника шляхом направлення відповідних запитів, а також перевіряє майновий стан боржника. Таким чином Законом збільшився розмір до 3-х мінімальних розмірів заробітної плати боргу за виконавчим документом, при якому стягнення звертається лише на заробітну плату, пенсію тощо, та не звертається на майно боржника (ст. 68 Закону). Таке стягнення має здійснюватися на підставі постанови виконавця, яка буде надсилатися за місцем/місцями отримання боржником відповідних доходів. Копія зазначеної постанови залишається у виконавчому провадженні на контролі.

Зазначена постанова повинна містити: а) повне найменування та місцезнаходження підприємства, установи, організації, прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи чи фізичної особи - підприємця, до якої направляється постанова, та місце її проживання; б) порядок стягнення суми боргу; в) розмір відрахувань; г) реквізити рахунку, на який необхідно перерахувати утимані кошти, або адресата у разі перерахування коштів поштовим переказом; г) вимогу щодо направлення звітів про здійсненні відрахування та виплати із зазначенням періодичності подання звітів та адреси, на яку необхідно направляти звіти. Постанова підписується державним виконавцем та скріплюється печаткою органу ДВС.

Контроль за правильним і своєчасним відрахуванням із зарплати та іннших доходів боржника здійснюється державним виконавцем за власною ініціативою, в тому числі за заявою стягувача шляхом перевірки правильності відрахувань підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами та фізичними особами - підприємцями, з якими боржник перебуває у трудових відносинах, про що складається відповідний акт.

Якщо боржник працює на роботах з періодичним нарахуванням зарплати сезонні роботи в сільському господарстві, на риболовецьких та рибопереробних (підприємствах тощо), відрахування проводиться в міру нарахування зарплати.

Коли боржник працює за сумісництвом на кількох підприємствах, відрахування проводяться із заробітку за кожним місцем роботи на підставі окремо винесених державним виконавцем постанов.

Якщо боржник працює у фізичної особи або фізичної особи – підприємця, у якого немає бухгалтера та рахунку в банку, утримані кошти із заробітку боржника перераховуються стягувану безпосередньо цими особами.

За кожною постановою про стягнення підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями, з якими боржник перебуває у трудових відносинах, кожні шість місяців та після закінчення строку відповідних виплат або у разі звільнення працівника подається окремий звіт про здійснені відрахування та виплати за встановленою формою. Звіт про здійсненні відрахування та виплати долучаються до матеріалів виконавчого провадження.

Після надходження до державного виконавця письмового повідомлення за підписом відповідальної посадової особи, скріпленим печаткою, чи платіжних документів про перерахування коштів державний виконавець не пізніше наступного робочого дня заносить інформацію про стягнення коштів до виконавчого документа шляхом проставлення відповідної відмітки.

При виконанні рішень про стягнення коштів із засуджених постанова про стягнення з метою здійснення відрахувань у засуджених направляється державним виконавцем до відповідних органів і установ виконання покарань лише після перевірки коштів на рахунках боржника та іншого майна для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум.

Якщо органи і установи виконання покарань розташовані за межами території, на яку поширюється компетенція органу ДВС, виконавче провадження після перевірки майнового стану боржника у передбаченому порядку підлягає закінченню, а виконавчий документ разом з актом про відсутність майна надсилається до відповідного органу ДВС для організації виконання.

Розмір відрахувань із заробітної плати та інших доходів чітко визначений законодавством. Відрахування із заробітної плати та інших видів доходів боржника здійснюють із суми, що залишається після утримання податків. Зважаючи на соціаль­ний характер заробітної плати, на яку звертають стягнення, законодавством про виконавче провадження та трудовим законодавством встановлено певні обмеження щодо максимального розміру стягнення.

Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до повного погашення заборгованості:

• у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподія­ної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також втратою годувальника, та збитків, заподіяних злочином, — 50 відсотків;

• за всіма іншими видами стягнень, якщо інше не передбаче­но законом, — 20 відсотків.

Загальний розмір усіх відрахувань при кожній виплаті заро­бітної плати не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, яка належить до виплати працівникові, в тому числі при відрахуванні за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей, у цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

Відрахування на підставі рішень органу, який призначає пенсії, провадять у розмірі не більше 20 відсотків пенсії. В усіх випадках звернення стягнень за пенсіонером зберігається не менше ніж 50 відсотків пенсії. У разі припинення виплати пенсії (внаслідок відновлення здоров'я тощо) до повного погашення заборгованості решту заборгованості стягують у судовому порядку.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 451; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь