Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Ресторанне господарство, його стан та перспективи розвитку



 

Ресторанне господарство є найважливішим елементом соціальної сфери, що відіграє велику роль в підвищенні ефективності суспільного виробництва і відповідно зростанню життєвого рівня населення. Дослідження тенденцій розвитку та напрямків підвищення потенціалу галузі є пріоритетною задачею фахівців даного ринку. Підприємства ресторанного господарства виконують досить важливі задачі, які пов’язані з питанням підтримки здоров’я, проведення дозвілля громадян, виходячи з умов раціонального використання часу. Причому, як підприємницькі утворення вони прагнуть до підвищення продуктивності праці, рівня конкурентоспроможності.

З іншого боку, підприємства ресторанного господарства є складовою народногосподарського комплексу України і пов’язані з використанням ресурсів і розподілом матеріальних благ. Багатофакторне середовище існування сучасних підприємств сфери харчування примушує їх постійно знаходитися у стані пошуку нових можливостей, виходу на ринок ресторанних послуг, технологій і споживачів, ефективного механізму управління, який є чутливим і здатним реагувати на зміни та діяти в умовах невизначеності. В зв’язку з цим підприємці повинні приділяти багато уваги організації діяльності ресторану таким чином, щоб він повністю відповідав вимогам споживачів.

Ресторанне господарство сформувалося як підгалузь торгівлі, воно охоплює підприємства ресторанного господарства державної та приватної торгівлі. Головна мета цих підприємств – надання платних послуг населенню у формі надання послуг харчування.

В умовах тривалої економічної кризи в Україні заклади ресторанного господарства виконують скоріше соціальну функцію – забезпечує продуктами свій контингент споживачів.

Своєчасне надання споживачам збалансованого по своєму складу харчування сприяє збереженню здоров’я людей, росту продуктивності праці, підвищенню якості навчання, раціонального використання вільного часу.

На початку третього тисячоліття в період бурхливого розвитку ресторанного бізнесу в світі, зокрема й в Україні, дедалі очевиднішим стає те, що професійно, отже й ефективно, займатися ресторанною сферою без фахової освіти складно, а в сфері обслуговування споживачів просто неможливо. Компанії індустрії гостинності та ресторанні мережі, туристські комплекси, в штаті яких немає кваліфікованих спеціалістів, що володіють сучасними знаннями та навичками управління фінансами, сучасною технологією обслуговування в сфері авіаперевезень, тур операторській діяльності, системі бронювання тур послуг за міжнародними стандартами обслуговування, в перспективі приречені на відставання та крах у дедалі жорсткішій конкурентній гонці. За розрахунками Світової туристської організації (СТО), ресторанна сфера вийшла на одне з перших місць серед галузей світового господарського комплексу за обсягом експорту товарів і послуг. Індустрія ресторанної сфери виступає також регулятором зайнятості населення. Приміром, на ринку робочих місць Європейського союзу 13% припадає на ресторанну сферу. Використання потенціалу ресторанного бізнесу практично не можливе без належного наукового й кадрового забезпечення. На це орієнтує і Світова туристська організація, членом якої є і наша держава. Неможливо залучити гостей ще раз у ресторан, у якому вони зустріли байдуже до себе відношення і непрофесійне обслуговування. Таке недбале відношення до гостей в основному демонструють ті співробітники, рішення про прийом на роботу яких було прийнято нерозважно, похапцем або на удачу, причому вони були прийняті на роботу у ресторан зі складною робочою атмосферою і низькими стандартами обслуговування.

Головною задачею ресторанного господарства є надання платних послуг населенню у формі суспільно організованого харчування.

Ресторанне господарство має специфічні особливості, які відрізняють його від промислових і торговельних підприємств:

1. об’єднання виробництва продукції з її реалізацією і організацією споживання у загальних приміщеннях (залах);

2. різноманітність продукції, яка випускається;

3. короткочасне зберігання готової продукції і багаторазове її виготовлення в невеликих кількостях.

Задачі розвитку галузі ресторанного бізнесу можна сформулювати так:

· подальша індустріалізація ресторанного господарства;

· вдосконалення організації ресторанного господарства по місцю роботи і навчання населення;

· розміщення мережі спеціалізованих підприємств ресторанного господарства, в тому числі підприємств швидкого обслуговування;

· підвищення рівня організації праці і управління, впровадження моральних та матеріальних стимулів, які сприяють активізації людського фактора;

· впровадження бригадних форм організації і стимулювання праці;

· економія паливно-енергетичних та інших ресурсів;

· підвищення якості продукції і культури обслуговування.


 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-29; Просмотров: 317; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь