Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Наступний етап моделювання



Значно важливу роль на даному етапі роботи виконують моделювальні воски. Кожен віск призначений для визначеної операції має особливі властивості. Усадка каркаса після литва утвориться унаслідок виникнення напруг у восковій композиції при з'єднанні воскових ковпачків. Напруга виникає при застиганні (перехід з рідкого стану у тверде) воску. Чим нижче температура застигання воску, тим менше імовірності виникнення напруг у воскової репродукції, а внаслідок цього відсутність усадки. У процесі моделювання в основному використовують 4 типи воску: занурений, пришійковій, спеціальний (для з'єднання воскових ковпачків) і моделювальний (універсальний). Для створення більш досягненної віскової композиції потрібно використовувати більш широкий спектр вісків.

Після занурення штампика в рідкий віск із використанням техніки занурення, що рекомендується, вісковий ковпачок відповідає усім вимогам ливарної техніки. Після видалення надлишків воску шпателем необхідно використовувати пришиїковий віск для створення більш чіткого цервикального (пришийкового) воскового ковпачка. У процесі нанесення воску на цервикольний край воскового ковпачка, не перевищуйте робочу температуру електрошпателя щоб уникнути змішання вісків і утворення дефектів на внутрішній поверхні ковпачка.

Мінімальна товщина воскової репродукції опорної коронки - 0,3 -0,4 мм, у противному випадку існує небезпека появи дір у каркасі після литва.

З'єднання воскової композиції

Не слід забувати, що усадка може відбуваєтися при з'єднанні воскової композиції, тому як усі воски дають незначну усадку, однак, її можна звести до мінімуму, якщо при з'єднанні воскової композиції найчастіше застосовуйте безусадочний віск.

Формування литникової системи при литті металокерамічних

І суцільнолитих каркасів

Формувати ливникову систему потрібно так, щоб у ній не виникало напруг. Для цього потрібно стежити за тим, щоб віск, що склеює ливниковий канал, цілком затвердів, а ливниковий віск, з якого формуються канали, потрібно якнайменше піддавати згинанню.

При всіх способах і методах лиття розплавлений на поверхні ливарної форми сплав потрібно підвести до виливка. Це можливо завдяки створенню ливникової системи. При цьому домагаються, щоб усі ділянки виливка знаходилися під час лиття в рівних умовах, але до більш тонких ділянок виливків підводився б додатковий літник. У товстостінних виливків повинні бути додаткові депо. Це запобігає деформації конструкції в ході остигання сплаву.

Знімати воскову конструкцію з моделі потрібно тільки після повного формування і затвердіння всієї ливникової системи. При врахуванні всіх цих факторів знижується імовірність балансу у відлитому металевому каркасі.

Після того, як зубний технік або ливар знежирить усю воскову конструкцію спеціальною рідиною, потрібно дочекатися, коли ця рідина цілком висохне, інакше на металевому каркасі буде безліч дрібних кульок.

Пакування

Пакувальна маса і рідина перемішуються вручну за допомогою шпателя, у відповідності; на 100г порошку 18-20 мл рідини 60% концентрату, до утворення однорідної маси. Отримана маса в 60 сек. перемішується у вакуумному змішувачі.

Потім маса швидко міститься на вібратор при середньому ступені інтенсивності його роботи. Внутрішність коронки акуратно заповнюється рідкою масою за допомогою канюли. Формувальний матеріал затвердіває щонайкраще в компресорній камері протягом перших 10 хвилин. Потім віддаляються муфельні кільця й протягом наступних 20 хвилин опокам необхідно дати затвердіти перед наступним литвом.

Час витримки: 30 хвилин.

Попередній прогрів

Для одержання якісного лиття важливе значення має точний температурний режим для прогріву печі. У муфельній печі під час термічної обробки швидкість підйому температури потрібно регулювати в залежності від довжини мостоподібного протезу. Чим більше мостоподібний протез, тим менше повинна бути швидкість підйому температури. Це знижує імовірність усадки у відлитому протезі. Опоку в печі краще ставити на бік, щоб з конуса залишки пилу або крихти опокової маси (які могли потрапити в конус) випливали б разом з розплавленим воском.

Тигель, у якому розплавляється сплав потрібно ретельно очистити від шлаків і пилу, що залишаються від попередньої плавки. Це також знижує імовірність не якісного литва у відлитому металевому каркасі.

Термічна обробка опоки підбирається індивідуально до кожного типу пакувальних мас.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-11; Просмотров: 346; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь