Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


УНР за австро-німецької окупації. Розгін Центральної Ради.



Центральна Рада остаточно втратила свій авторитет у населення.
За таких обставин окупаційне командування наприкінці квітня 1918 р. ініціювало розгін Центральної Ради і прихід до влади гетьмана П.П.Скоропадського. Маріонетковий гетьманський режим перейменував УНР в Українську Державу, скасував усі соціалістичні за змістом реформи Центральної Ради та здійснив низку інших антидемократичних акцій. грудні 1917 p. І Всеукраїнський з'їзд Рад проголосив Радянську владу на Україні.


Українська держава гетьмана Скоропадського.

Центральна Рада підтвердила чинність прийнятих нею раніше законів, в т. ч. про соціалізацію землі. Однак ситуація змінилася. Під прикриттям окупаційної влади великі землевласники перейшли у наступ з метою повернення конфіскованої власності. Невдоволення Центральною Радою наростало, що й привело до перевороту. Розповідаючи про це, доцільно визначити причини перевороту:

По-перше, це окупація України німецькими та австрійськими військами Німецьке командування було зацікавлене у такій владі, яка була б здатна виконати зобов'язання по постачанню продовольства в Німеччину.По-друге, це незадоволення поміщиків, великих промисловців соціалістичною політикою Центральної Ради.По-третє, розчарування широких мас населення Центральною Радою, яка не змогла захистити його від пограбування окупаційними військами І умовах поглиблення хаосу та безладдя.

29 квітня з'їзд земельних власників проголосив генерала Павла Скоропадського гетьманом України. П.Скоропадський був нащадком давнього роду козацької старшини й одним з найбільших в Україні землевласників. За царського режиму служив військовим ад'ютантом Миколая II і підчас війни був авторитетним генералом. З початком революції він українізував своє військове з'єднання і, коли Центральна Рада не прийняла його послуги, був обраний командиром селянського ополчення " вільних козаків". Фактична влада в Україні належала окупантам. І на переворот вони погодились за умови, що гетьман визнає Брестський договір, відкладає скликання Установчих зборів, віддаватиме німецьким польовим судам осіб, які виступають проти окупантів, ліквідує земельні комітети. Україна зобов'язувалась оплачувати військову допомогу німців. Разом з тим П..Скоропадський і його уряд припустилися ряду фатальних політичних прорахунків. По-перше, у своїй діяльності вони явно залежали від німців. По-друге, підтримка великих землевласників, повернення їм землі, каральні експедиції викликали велике невдоволення серед селян. По-третє надання притулку представникам колишньої царської верхівки, формування вищого військового командування переважно з росіян посилили опозиційний український рух.

 

Директорія.

Директорія УНР — найвищий орган державної влади відродженої Української Народної Республіки, який діяв з 14 листопада 1918 року до 10 листопада 1920 року. У початковий етап існування Директорії у виробленні її політичного курсу активну роль відіграв Володимир Винниченко.Відразу після зайняття Києва (14 грудня 1918 року) Директорія оприлюднила ряд свідоцтв, спрямованих проти поміщиків і буржуазії. Була прийнята постанова про негайне звільнення всіх призначених при гетьмані чиновників. Уряд мав намір позбавити промислову й аграрну буржуазію виборчих прав. Владу на місцях передбачалося передати Трудовим радам селян, робітників та трудової інтелігенції. Через такий радикалізм Директорія залишилася без підтримки переважної більшості спеціалістів, промисловців та чиновників державного апарату. Революційна стихія селянства виявилася неспроможною протистояти наступові регулярних радянських військ і стала перероджуватись в руйнівну анархію.По причині критичного політичного та військового становища в республіці Директорії не вдалося налагодити управління економікою. Великі економічні втрати, яких зазнало господарство України в результаті першої світової війни та революційних подій, були катастрофічними. По всій Україні вибухали повстання проти більшовиків але було вже запізно. В квітні 1919 року на Правобережжі були розгромлені війська Директорії і станом на весну 1919 року на території України знову було встановлено радянську владу.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 235; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь