Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Умови та облік зовнішньоекономічних договорів



 

Донедавна Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та іншими нормативно-правовими актами було встановлено спеціальний порядок підписання зовнішньо­економічного договору (контракту). Він полягав у тому, що зовнішньоекономічний договір (контракт), який укладався від імені юридичної особи, підписувався двома особами: тією, яка мала таке право згідно з посадою відповідно до установчих документів, та особою, уповноваженою довіре­ністю, виданою за підписом керівника суб'єкта зовнішньо­економічної діяльності одноособове, якщо установчі доку­менти не передбачали іншого (ч. 2 ст. 6 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»). Відповідно до ч. 5 ст. 6 цього ж Закону зовнішньоекономічний договір (конт­ракт) міг бути визнаний недійсним у судовому порядку, якщо він не відповідав вимогам законів України або міжна­родних договорів України.

Офіційне тлумачення порядку підписання зовнішньо­економічного договору (контракту) було зроблено Консти­туційним Судом України у 1998 р.1 Воно полягало в тому, що встановлений ч. 2 ст. 6 Закону «Про зовнішньоекономіч­ну діяльність» порядок підписання зовнішньоекономічного договору (контракту), за яким від імені суб'єктів зовніш­ньоекономічної діяльності договір (контракт) підписують дві особи, є обов'язковим для будь-якого зовнішньоеконо­мічного договору (контракту), що укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності України, крім випадків, коли таким суб'єктом є фізична особа. Конституційний Суд вказав, що цей порядок підписання зовнішньоекономічного договору (контракту) має бути дотриманим незалежно від того, укладається договір шляхом складання одного доку­мента чи кількох документів, можливість чого передбачена Цивільним кодексом України [5].

Окремі види зовнішньоекономічних договорів (контрак­тів) з 22 листопада 1994 р. підлягають обліку (реєстрації) в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України та уповноважених ним органах відповідно до Ука­зу Президента України «Про облік окремих видів зовніш­ньоекономічних договорів (контрактів) в Україні» від 7 ли­стопада 1994 р. (в редакції від 17 листопада 1994 р.). Вста­новлений порядок обліку (реєстрації) контрактів виконує декілька функцій, зокрема сприяє контролю за надходжен­ням валютної виручки в Україну.

Реєстрації підлягають зовнішньоекономічні договори (кон­тракти), укладені суб'єктами зовнішньоекономічної діяль­ності України всіх форм власності, предметом яких є товари, зазначені в переліках, що затверджуються в установлено­му порядку вказаним Міністерством України. До них нале­жать:

- товари, відносини з реекспорту яких регулюються чин­ним законодавством України та міжнародними договорами України;

- товари походженням з України, щодо яких міжнародними договорами України передбачено добровільні обмеження експорту з метою запобігання демпінгу;

- товари походженням з України, щодо яких здійснюються антидемпінгові процедури;

- товари походженням з України, імпорт яких до інших держав квотується, контингентується, ліцензується відпові­дно до законодавства цих держав або нормативних актів економічних угруповань, митних союзів;

- товари походженням з України, експорт яких здійсню­ється у рамках бартерних (товарообмінних) операцій чи операцій із зустрічної торгівлі.

Для реєстрації зовнішньоекономічного договору (конт­ракту) суб'єкт господарювання, який є стороною контракту, подає до компетентних органів такі документи:

- інформаційну карту зовнішньоекономічного договору (контракту) за формою та порядком заповнення, що вста­новлюється зазначеним Міністерством України;

- оригінал зовнішньоекономічного договору (контракту) та його копію, завірену в установленому порядку керівником суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності. У разі, якщо зов­нішньоекономічний договір (контракт) підписаний фізичною особою, його копія засвідчується в установленому порядку;

- документ про оплату послуг за реєстрацію цього догово­ру. Якщо суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності України, який звернувся за реєстрацією, доручає виконання зовніш­ньоекономічного договору (контракту) іншому суб'єктові зовнішньоекономічної діяльності України, подаються також оригінал договору доручення та його копія, завірена в уста­новленому порядку керівником суб'єкта зовнішньоекономіч­ної діяльності. У разі потреби органи реєстрації можуть ви­магати інші необхідні документи.

За підсумками розгляду орган реєстрації ухвалює рішення про реєстрацію зовнішньоекономічного договору (контракту) або про відмову в такій реєстрації з підстав, передбачених Положенням про порядок реєстрації окремих видів зовніш­ньоекономічних договорів (контрактів). Документом, що підтверджує реєстрацію договору, є картка реєстрації-обліку зовнішньоекономічного договору (контракту). Вона видається суб'єктові господарювання України у двох при­мірниках, один із яких залишається у суб'єкта зовнішньо­економічної діяльності України. Другий примірник суб'єкт господарювання подає до митних органів, де він і залиша­ється після митного оформлення відповідних товарів [4].


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 208; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь